МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

niksan6538

Новодошъл
Georgi Nedelchev написа:
Много зависи от чашките приятел ;) Не ги споменаваш в уравнението. Хатсан 125 и оптика Гамо 4x32 с чашки JSB 1.03 на 30 метра ги събирам в малко под 3 см - от център до център на най-отдалечените отвори, като се има предвид, че опитът ми долу горе, като твоя. Сигурен съм, че ако някой опитен колега от форума стреля, ще ги събере в сантиметър на това разстояние. Преди да почна да стрелям с JSB изтрелях една кутийка сръбски някакви и половин гамо. Там ситуацията е, както я описваш ;)
Изстрелял съм 2 кутийки от тези:
product_747.jpg

И сега стрелям първата кутийка от тези:
3.jpg

Калибъра е 4.5мм
Вторият вид чашки сякаш дават по-добри резултати, не знам дали е защото аз задобрявам.
 

Карлсон

Потребител
Една мишена от преди малко - чашки ФТТ, 0.56гр., 186м/с, разстояние 31 големи крачки, според мен около 25-26 метра, вятър на пориви от дясно на мишената...
Прав, упора тавана на колата, оптика Липърс 3-9... Пушката може много повече, стрелеца много се клати... ;) И май ще инвестирам най-после в прилична оптика... ???
 

Attachments

  • IMAG0395.jpg
    IMAG0395.jpg
    499.1 KB · Прегледи: 85

Dominus

Редовен Потребител
Карлсон написа:
Една мишена от преди малко - чашки ФТТ, 0.56гр., 186м/с, разстояние 31 големи крачки, според мен около 25-26 метра, вятър на пориви от дясно на мишената...
Прав, упора тавана на колата, оптика Липърс 3-9... Пушката може много повече, стрелеца много се клати... ;) И май ще инвестирам най-после в прилична оптика... ???
Време е да прогледнеш[emoji3]
 

g1905

Потребител
Днес за първи път стрелях с пушка по мишена на разстояние 35 метра. Скоро купих Gamo CFX с ГП и оптика Tasco 3-9x32. Много съм доволен. Пушката е била някога на shooter. Това са първите 15 изстрела. Мишената е А4. Стрелбата е от тавана на колата с торбичка с пясък.
 

Attachments

  • P7270146.jpg
    P7270146.jpg
    356.4 KB · Прегледи: 98

lynx

Редовен Потребител
Мишената е зле. :confused:
С ЦФХ-а на тая мишена всичко трябва да е в кръгчето с 10-те и 12-те точки.
С какви чашки си стрелял?
 

g1905

Потребител
Стрелях с Gamo Pro Magnum. Стрелях с един приятел, неговата мишена е същата, с една и съща пушка.
 

methaa

Редовен Потребител
Със съчмите на гамо можеш да мяташ плувки но не и да стреляш. Опитай нещо по-добро.
 

g1905

Потребител
Ами той не е стрелял много, тези ми ги даде с пушката, липсваха съвсем малко.
 

sts1969

Редовен Потребител
90% от съфорумците ползват чашки JSB, това са едни от малкото качествени чашки който са добри и точни направо от кутийката...без да бъдат сортирани и мерени с везна. Чашки Гамо, както ти каза Кирчо...стават за тежести на въдичарска плувка :pardon: :cheers:
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Днеска с Милко пробвахме едни гипсови отливки за едно бъдещо мероприятие на което съвсем скоро ще обявим датата, ама тогава няма да са толкова накичени на клон и ще са на различни дистанции ;) ефекта наистина е много готин като ги целнеш и да видиш как се изпаряват :D
Браво на Милко за труда, ама за това друг път, че много похвали ще трябва да изреждам по негов адрес :cheers: :cheers:
 

Attachments

  • IMAG0935.jpg
    IMAG0935.jpg
    1.5 MB · Прегледи: 108

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
И да не си помислите че сме несериозни и че сме направили само 5-6 еии така да си чешем езиците. ;)
Току що прострях че като са хубаво изсъхнали дигат пушилка :crazy: докато им дойде времето трябва да са поне четири пъти по толкова :cheers:
 

Attachments

  • IMAG0938.jpg
    IMAG0938.jpg
    1.4 MB · Прегледи: 97
  • IMAG0939.jpg
    IMAG0939.jpg
    1.4 MB · Прегледи: 70

Georgi Nedelchev

Потребител
Идеята е много добра :bravo:
Само едно ме спира да я прекопирам. Не искам да оставям строителен отпадък след себе си. Ако бъркам, и всъщност този гипс ще се претопи след първия дъжд ми кажете :rolleyes:
 

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Ако не след първия то след следващия ще изчезне.Виждал съм гипскартон на дъжд след време остава само картон.Но все пак нищо не пречи след стрелбата да съберем по големите парчета и да ги изхвърлим на определеното за това място.

Sent from my HTC One using Tapatalk
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Едно време Братушка правеше такива за Варминта. Страхотен кеф са, и ще ги чакаме с нетърпение за мероприятието! ;)
 

sevdaka80

Редовен Потребител
От преди малко на 33м.лекото JSB от тавана на колата,имаше лек вятър.
 

Attachments

  • 10082014378.JPG
    10082014378.JPG
    550.4 KB · Прегледи: 53
  • 10082014379.JPG
    10082014379.JPG
    469.1 KB · Прегледи: 51
  • 10082014380.JPG
    10082014380.JPG
    521.6 KB · Прегледи: 49

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Вчера вечерта като стана сянката до оградата, реших и аз да пусна една мишена А4 на 25 м(25,5 с далекомера). Вятъра не беше силен, но променлив - от ляво до челен, 31 градуса(влажност не знам?), 116 м надм. в-на. Чашките са JSB 1,175(5,53) - събота на халето отворих 1 кутия за сефте от тези за принудителна проба(оказа се че АЗ нямам други налични в куфара или в колата ;)). Отпред с двуногата, отзад си прикладвах, но и с торбичка. Прострелях в началото с единия(скорости мерих 4-5 само при първия барабан от 274,3 до 276,7 м/с) и пуснах едни бързи 2 барабана зачетни(3-те прострелъчни горе +25-те, една след друга без доп. прострелки между тях, просто 28 поредни зачетни изстрела за 6-7 минути). После пуснах и останалите 2 да понапълня листа и по други местенца. Общо 5 барабана от 230-до 130 бара. След това направи още 5-6 редукторни изстрела, и доизкарах 6-я барабан докрай, но след като снимах листа. Излезе после буря, та не можах да пусна за сравнение и една мишена с 1,03(5,53).
 

Attachments

  • A4 25 m JSB 1,175 (5,53) .jpg
    A4 25 m JSB 1,175 (5,53) .jpg
    264.7 KB · Прегледи: 86
Нагоре