МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

anibis

Редовен Потребител
lubo написа:
Тъмните очертания на попаденията водят до извода че пуцалото е огнедишашто ;) Не е Haenel KK или TOZ, щото има и девятчици ,значи е нещо по-посредствоно като ANSCHUTZ например! :cheers:
Да и аз така си знаех че е с странично възпламеняване на гилзата ;) /флоберка/
 

vanko

Редовен Потребител
njatanasow написа:
Метрите били малко,като че ли на силен вятър някой е правил подобна мишена ;)

Kakто знаем,когато вятъра е поривист и непоследователен е най трудно.Миналата седмица стреляхме и се чудехме как да направим необходимите корекции като вятъра беше в една посока в началото а в друга към целта,въпреки че гледахме знаменцата.Често пъти правим и грешка като излизаме,гледаме вятър и се връщаме.А точно тогава може да се усвои техниката във ветровити у-я.
 

Йордан

Потребител
Разбрах едно,че стрелянето ти се отдава, мишените ти са отлични и можем само да се учим от теб :)
 

st_beer

Редовен Потребител
Йордан написа:
Разбрах едно,че стрелянето ти се отдава, мишените ти са отлични и можем само да се учим от теб :)
Ако видиш и кофите (големите) от латекс пълни с изстреляни чашки ще разбереш защо е така ;) ;) ;)
@ njatanasow
Ники пусни една снимка на да видят момчетата как се постигат подобни резултати.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
vanko написа:
njatanasow написа:
Метрите били малко,като че ли на силен вятър някой е правил подобна мишена ;)

Kakто знаем,когато вятъра е поривист и непоследователен е най трудно.Миналата седмица стреляхме и се чудехме как да направим необходимите корекции като вятъра беше в една посока в началото а в друга към целта,въпреки че гледахме знаменцата.Често пъти правим и грешка като излизаме,гледаме вятър и се връщаме.А точно тогава може да се усвои техниката във ветровити у-я.
О да направо извън нерви може да те изкара в такива ситуации вятъра, мисля че тука всички (или поне повечето)сме на едно мнение.
 

njatanasow

Редовен Потребител
st_beer написа:
Йордан написа:
Разбрах едно,че стрелянето ти се отдава, мишените ти са отлични и можем само да се учим от теб :)
Ако видиш и кофите (големите) от латекс пълни с изстреляни чашки ще разбереш защо е така ;) ;) ;)
@ njatanasow
Ники пусни една снимка на да видят момчетата как се постигат подобни резултати.
Миро какво да пускам ,без стрелба няма резултати,от началото на лятото вече има над 50 кг в кофата :) Ти поне знаеш ,че от сутрин до вечер само това правя ;) Пред компа ,само можем да си чешим езиците.
 

lynx

Редовен Потребител
soundmax написа:
Ами на 25 метра с вятър в кал.4,5 в 16J е едно, на 50 метра пак с вятър в кал. 5,5 и мощност над 40 J е друго. Определено 2-то е по-лесно според мен ама айде ... Рачо покажи и ти нещо само коментари виждаме от теб !! и аз вече спрях да пускам мишени не че няма какво, но има за какво да не го правя !!!
И да преваря коментари от рода стрелял ли си в двете мощности калибри, да стрелял съм и то при еднакви условия :p

Мммм, да!
Всички отдавна сме спряли да пускаме мишени по разбираеми причини.....заради споровете, разбира се ;)
И аз едно време пусках мишени, даже и на 100+ метра.
Саундмакс, изчакай да стане ветровито времето и пробвай сам.
50 метра си е сериозна дистанция при вятър, впрочем е направо безмислено да се стреля на далеч при вятър.
Не съм съгласен, че при 25 метра с 16 джаула е по-трудно.
Изместването на чашката при далечните дистанции е огромно, мощноста не помага достатъчно.
Имам 16-ка и 50-ка, знам им и зъбките вече, затова и си позволявам да споря.
 

vanko

Редовен Потребител
st_beer написа:
Ако видиш и кофите (големите) от латекс пълни с изстреляни чашки ще разбереш защо е така ;) ;) ;)

Виждал съм и аз тези кофи с размазано олово и съм убеден че няма такъв между нас да стреля чак пък толкова (мишените говорят за това какво може)
Към Фаталния в ФТ и Атанасов в бенча....само с респект и уважение! :yes:
 

piperov_pipi

Потребител
Не можах да се въздържа...
говорите за кофите, а за треньора, за човека, който го е учил как да държи пушката нищо... :-[...
 

vanko

Редовен Потребител
piperov_pipi написа:
Не можах да се въздържа...
говорите за кофите, а за треньора, за човека, който го е учил как да държи пушката нищо... :-[...

Данчо,
Чак пък да го учиш как се държи пушката,не ми звучи сериозно! Бил съм на гости на Николай и сме стреляли заедно наблюдавайки какво може наистина.Да запазиш контрола над оръжието се изисква постоянна практика! Когато държиш ръцете си несигурни,изстрела е не успешен.Задържането на оръжието насочено също е мн важна част от действието след натискане на спусъка и едновременно анализиране на изстрела.
Всичко това той го може за разлика от мен въпреки че имам претенции да стрелям добре.Защото имам достатъчно висока степен на възбуда на централната нервна система и това ми пречи да запазя нивото на координация на двигателната си активност ;)
Бях писал в предишен пост относно учител-ученик.Живеете на 10тина км един от друг и разрешаването на спора не би следвало да е проблем.Направете така че след това да видим резултата от благородното състезание между теоритик и практик.Ще е интересно за всички ни ;)
 

st_beer

Редовен Потребител
@vanko
Aз също съм ходил на Никито на гости. От него зная че наистина piperov_pipi му е казал доста тънкости за техниката на стрелбата.
Дядо Данчо е разкрил и изписал доста за това в тема с тези тънкости и техника. Всичко обаче не се постига от съветите на треньора. Всичко се постига с много стрелба тренировки и много изхарчени пари за ония кофи с минало през цевта олово. Никито стреля всяко свободно време и резултати се виждат ясно на мишените. Наистина няма човек в този форум прекарал толкова олово през цевта или поне аз не зная за такъв.
 

vanko

Редовен Потребител
st_beer написа:
Всичко се постига с много стрелба тренировки и много изхарчени пари за ония кофи с минало през цевта олово. Никито стреля всяко свободно време и резултати се виждат ясно на мишените. Наистина няма човек в този форум прекарал толкова олово през цевта или поне аз не зная за такъв.

Вярно е Миро,и аз това исках да кажа! Всеки стреля,ама това неговото на нищо не прилича :D А за Данчо само адмирации за лекциите които ни изнася и вярвам да са полезни за всички!
 

njatanasow

Редовен Потребител
Един подарък за приятеля Рачо. :)
Вярно не стрелям с 7,62 ,но и 5,6 е добре ,а и само такава имам ;)
Мишените са 20 защото FreeMan такива ги е направил /браво на него/.

Йордане къде си :D
 

Attachments

  • IMG_0755.JPG
    IMG_0755.JPG
    308.9 KB · Прегледи: 186

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Ники, това с коя пушка бре ? Много добре е станала. 50 метра ли е дистанцията ? :bravo:
 

vanko

Редовен Потребител
njatanasow написа:
:) Наборе как калибър 5,6 на 25 м. На 50 метра е, но вятъра не беше силен ;)

Не мога да повярвам,трябва да се види :yes: Казваш вятъра не е бил силен но все пак го е имало ??? ??? ??? Това са 50м все пак :)
 
Нагоре