МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

njatanasow

Редовен Потребител
Днес след като окултучих доматите ,реших да направя една "тестова" група.Времето беше повече от подходящо за целта.Много слаб вятър на моменти спиращ.
Пак същата пушка и дистанция (50 м. 5,5 1,17)
Мишената е подарък на andi от дядо му Николай!;):cheers:
14.4.20.jpg
 

t.marev

Редовен Потребител
Еее, пак скука! Бате Ники, ква е тая мишена с една дупка?! Вземи малко да я надупчиш тук-там, да стане по ажурна.;)
:bravo::winner:
 

xpresident

Редовен Потребител
Днес след като окултучих доматите ,реших да направя една "тестова" група.Времето беше повече от подходящо за целта.Много слаб вятър на моменти спиращ.
Пак същата пушка и дистанция (50 м. 5,5 1,17)
Мишената е подарък на andi от дядо му Николай!;):cheers:
View attachment 83255
Как 50бр. , аз повече от 6-7 не виждам ;)
 

rivan

Редовен Потребител
Днес след като окултучих доматите ,реших да направя една "тестова" група.Времето беше повече от подходящо за целта.Много слаб вятър на моменти спиращ.
Пак същата пушка и дистанция (50 м. 5,5 1,17)
Мишената е подарък на andi от дядо му Николай!;):cheers:
View attachment 83255
Такива мишени ми създават комплекси!:bravo::cheers:
 

njatanasow

Редовен Потребител
Такива мишени ми създават комплекси!:bravo::cheers:[/QUOTE

Колега ще ти открия една малка тайна.Мойте пушки са "инжинерно" творение,както казва един колега от ФТ стрелците ;),макар че тази пушка (за жалост) не става за стрелба със свободен приклад.Истината е ,че гледам да не "преча" на пушката да стреля!Тя си знае работата!
Ако си ме разбрал пробвай!:cheers:
 
Последна промяна:

njatanasow

Редовен Потребител

xpresident

Редовен Потребител
Добре бате Ники :)
Върнах се назад в темата, но не намирам с каква оптика е стреляно. Ако е с Леуполда, ясно. Какви чашки и на каква скорост? Цевта предполагам е Карл Валтер?
 

njatanasow

Редовен Потребител
Добре бате Ники :)
Върнах се назад в темата, но не намирам с каква оптика е стреляно. Ако е с Леуполда, ясно. Какви чашки и на каква скорост? Цевта предполагам е Карл Валтер?

Ако питаш за тази мишена,цевта е оригиналната Карл Валтер,оптиката е Hawke Side Winder30 8,5-25x42 (Имам няколко такива...препоръчвам ги) С Леополда стрелям Римфаер.
 

dberov

Редовен Потребител
Хайде и аз ще кача една мишена на Станчо от вчера, че него го е срам. :D
Дистанция 91 метра, чашки JSB 1.175/5.53, скорост 275м/с стреляно с ТАЗИ пушка при съвсем лек ветрец. 10 изстрела горе по червената капачка и 5 изстрела долу. За сравнение - 20ст.
Чудно как цели тая пушка с каталясал редуктор и турска цев дето за нищо не става.;)

viber_изображение_2020-04-12_16-44-51.jpg
 
Последна промяна:
6

6.35

Гост
Абе явно този дето стреля му е хванал цаката.Тези групи на близо 100 метра направо ме депресираха.Супер са.
 

anibis

Редовен Потребител
Мойте пушки са "инжинерно" творение
Ей това ме накефи...
И да наистина е така,твоите пушки са творение на хора които разбираха, и разбират много повече от нас.
Че ти обичаш самоделките ми е ясно от самото начало,да си е направиш пушката по твой тип и усмотрение,и най важното да стреля
и да цепи мрака от това по хубаво няма. Да е закараш на първа стрелба,до сега никога не е стреляно за група с тая пушка/самоделка/ само си и нагласил скоростта и си и мерил платото.Та първата стрелба е много важно нещо за мен лично говоря, и когато почне да ги ниже като класна пушка в мишената,удоволствието е неописуемо. Първата ми самоделка/БУЛПАП/ който спретнах,и отидох на едно състезание в Пазарджик доста крикети ги оставих замислени.:D

Ей го сладура какво може,и продългава да е такъв. 50м жсб 1.175 самоделен булпап.

 
Последна промяна:

anibis

Редовен Потребител
Не се прави че не знаеш нищо:D
твоя е мишената но защото беше е прострелял в зачетните без да искаш ли и аз не знам :D и е махнах за да почнеш от начало,нещо такаво ми се мърдри в главата ако греша ме извини. А пък тогава нямах в мен такива картонени мишени,и тая мишена беше там от предната седмица и Воала направих клипчето.
 
Последна промяна:
Нагоре