МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

sts1969

Редовен Потребител
Миро видял от Степан, харесало му, направил си и сложил. Той е човек, който трябва да опита всичко и е във вечен експеримент - казвам го в положителен аспект.
Има колеги, когато са доволни от пушката - не пипат.
Аз например не съм видял Алексей Солдатов да слага тежести и моето мнение е че ако една пушка е добре направена, то тежести не са и нужни.
А....ами аз на булпапа, трябва ли да имам тежести бе Светльо че да спечеля БР турнир.
Както и да е, това са си мои размишления и не им обръщайте внимание ако са засегнали някой.
Митак, ти завиждаш защото и да искаш, не можеш да му сложиш тежест заради заглушителя от MZ 125, който са му набутали Чехите! Просто по случайност стреля добре и без утежняване. :p:cheers:


Да Васко, напълно различни устройства са. Тунера (тежестта) има скала, и се настройва напред-назад докато цевта "закове", и изобщо не влияе на въздушният поток след чашката. Няма да забравя Кирчо (methaa...еиии къде потъна този човек бре ??? ) на БР в Пазарджик, как беше нанизал на цевта си 3 големи гайки, и за първи път видях в състезание някой да закове в силен вятър 50 от 50 точки. :cheers:
 
Последна промяна:

Dominus

Редовен Потребител
Стреляте БР на 25м и пращате човек, който ще ви смачка на 50м и то седнал на земята да учел.
Ама много поздрави да имате пък от мен. Едно приятелче така ме омайваше пак с тежести и след доста време му увря тиквата и ги разкара.
Бях решил да не пиша в този форум, но дискусията с тежестите ми раздвижи кръвта.
 

sts1969

Редовен Потребител
Стреляте БР на 25м и пращате човек, който ще ви смачка на 50м и то седнал на земята да учел.
??? Павка, харесвам те и се чудя защо се заяждаш, но помня че се отказа от въпросното "смачкване" в края на първи кръг... ???
п.п. Поздрави за медала! :winner:
 

anibis

Редовен Потребител
Ето ви една М2Р-ка накачулена здраво, а дали стреля добре.... все пак тоя дето стреля с нея не е небезизвестен Carl Boswell световен шампион по БР.
file.php


Аз например не съм видял Алексей Солдатов да слага тежести

А това е за Беров,Митко ето ти М2Р-та на Солдатов, това май отпред е тежест/тунер не знам....:)

file.php
 
Последна промяна:

dberov

Редовен Потребител
Не се съмнявам в теб бе Мирко, но не съм и търсил, казах само че не съм го виждал Солдатов да стреля с такава пък и вече не ми дреме щото състезания по бенч вече няма. Аз имах голям мерак да правя редовно, купих няколко подходящи терена за тая цел, но докато се наканя одъртях а болежките отделно. Иначе бенча си го кльопам и винаги стрелям за кеф, но с моята ловджийка и без железа.
 

anibis

Редовен Потребител
Не се съмнявам в теб бе Мирко, но не съм и търсил, казах само че не съм го виждал Солдатов да стреля с такава пък и вече не ми дреме щото състезания по бенч вече няма. Аз имах голям мерак да правя редовно, купих няколко подходящи терена за тая цел, но докато се наканя одъртях а болежките отделно. Иначе бенча си го кльопам и винаги стрелям за кеф, но с моята ловджийка и без железа.
Състезания по БР ще има,нека първо да направя вилата терена,разстояние има достатъчно.
 

njatanasow

Редовен Потребител
Стреляте БР на 25м и пращате човек, който ще ви смачка на 50м и то седнал на земята да учел.
Ама много поздрави да имате пък от мен. Едно приятелче така ме омайваше пак с тежести и след доста време му увря тиквата и ги разкара.
Бях решил да не пиша в този форум, но дискусията с тежестите ми раздвижи кръвта.


Брей.Много си бил страшен бре!;)

Да Васко, напълно различни устройства са. Тунера (тежестта) има скала, и се настройва напред-назад докато цевта "закове"

Светльо,как става това "заковаване" на цевта?Пък и той няма никакво значение за стрелба на вятър.:cheers:
 
Последна промяна от модератор:

sts1969

Редовен Потребител
Имах в предвид докато започне да кове изстрелите в десятката. Знам че няма никакво значение при вятър, там нищо нанизано по цевта не може да ти помогне. :cheers:
 
6

6.35

Гост
Ето и нещо от мен и мойта пружинка.Прав от тавана на колата.Пушката е Хатсан 100х торпедо.50 метра—мерени.
 

Attachments

  • IMG_20190325_170722.jpg
    IMG_20190325_170722.jpg
    92 KB · Прегледи: 73
  • IMG_20190421_133717.jpg
    IMG_20190421_133717.jpg
    200.6 KB · Прегледи: 78

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Едни тестове от днес на 0,620 грама Баракуда ФТ 4,51.
Скорости 220,2-218,9-219,6 м/с.
За сравнение 0,547 грама Екзакт 4,53, Скорости 243,0-242,3-241,8 м/с
Разстояние 51,5 м(мерени с далекомер), по 10 изстрела, от маса с предна торбичка. Сините кръстчета са прицелните точки. Променлив вятър - искаше корекция от над 40-50 см за да дрънчи тенджерата на 146 м.
Извода, поне за чешка цев - освен сериозното пропадане(при 0,67 JSB е с 2-3 см по-малко, а скоростта е към 222-224), лека загуба на мощност(с 1 Дж, може би заради субкалибъра и твърдата сплав) и сериозно влияние от вятъра(явно летят на границата на стабилността към 50-те).
 

Attachments

  • 0-02-04-47071fc1949ba28f0877ed55bfd798cdbe22f06be20854211b5e55578f01c70a_51d1166a.jpg
    0-02-04-47071fc1949ba28f0877ed55bfd798cdbe22f06be20854211b5e55578f01c70a_51d1166a.jpg
    143.4 KB · Прегледи: 83
Последна промяна:

pellet

Редовен Потребител
Вчера пробвахме няколко от новите партиди на JSB от Peko на закритото стрелбище във Варна.
Една от групите, с една от партидите :winner::winner:

Като се знам какъв съм бастун, отдавам го на пълна случайност. Едва ли някога ще направя пак подобно нещо, но ми стига да знам, че пушката го може.
Steyr LG110, JSB exact 0.547 , 50 метра, от маса - предна и задна опора, 5 изстрела.

50m.jpg

Поздрави!
 

Коклев

Потребител
Най-накрая си намерих място с възможност за по-голяма дистанция :)
Само, че незнам колко е точно... 85 крачки..
Hatsan Striker Edge Vortex 6.35
Чашките са JSB Exact King.25 Diabolo 1,645
Оптиката е китайска 3-9х40 :)
Мишената не е нищо особенно спрямо вашите. Но за мен си беше направо постижение да чувам, че дрънчи чашкоуловителя :)
На първата снимка стрелях на няколко места по 3-4 чашки за да мога да се ориентирам на коя линия на скалата да стрелям, понеже за първи път стрелям на такава дистанция.
На втората вече почти се ориентирах.
Стреляно на турбичка от капака на колата, приклада на рамо. Вятър на моменти директно срещу мен, на моменти от към 10 часа.
 

Attachments

  • IMG_20190427_160220.jpg
    IMG_20190427_160220.jpg
    251.4 KB · Прегледи: 59
  • IMG_20190427_160235.jpg
    IMG_20190427_160235.jpg
    205.6 KB · Прегледи: 61
Нагоре