МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

andi

Редовен Потребител
Е то ако се сменят само чашки с различно тегло се променя скоростта ,но джаулите поне според мен се променят пренебрежимо малко!
Над 16ки почти винаги има малък , или по-голям преразход . По правило тежката съчма го оползотворява по-добре и дж се вдигат .
 

Dominus

Редовен Потребител
Това за което питате е импулс. Работата е в това, че някакво тяло /в случая чашка/ трябва да се ускори от нула спрямо друго тяло. Съвсем естествено е, когато масата на това тяло е по-голяма или по-малка да оказва различна, противоположна сила.
Ако стреляте тампони няма да усетите нищо. Ако изстреляте тежест 100гр. със скорост 17м/сек. ще усетите откат близък до този на пружинка.

На същият принцип е изгравена противооткатната система на Щаер. Там се изстрелва тежест около 100гр. обратно на чашката в същото време когато се изстрелва чашката и по този начин се създава изкуствен откат, обратен по посока на този от изстрела. Точно затова се използва пневматичен спусък за задействане на механизма.

П.С. Това, последното да се чете като плагиатвстване, а не като разбиране на процеса.:lol:
 

didarai

Редовен Потребител
В телефонен разговор преди ден , малко с недоверие човека отсреща прие групите с ПП на 45 м.
Качвам мишената от неделя в отговор :
45 м. от маса , на закрито . Оптика ЗОС 10-40Х60 , чашки JSB Exact 0,51 .
3 групи от по 25 мм , по 5 изстрела всяка , 4 от които в кръг 20 мм .
После , смених кутийката чашки с друга .... от същата партида и ... честит сбор ---> 45 мм група . Селектирах чашките (които и на око се виждаше , че никак не са като от другата кутия , която обаче свърши .... ) и ... 34 мм. група . Подобни групи от маса , обезсмислят дори опита за стрелба на тази дистанция от ФТ поза .
А съвсем друг е въпроса , че като опитах да се сгъна в такава опакован в зимни дрехи , ама никак не ми се получи . Мисия невъзможна .
ПП
Там където групата изглежда от 4 изстрела има по два в дупка .
На 45 мм група май само са 4 , щото стана безсмислено от 5-ти.
Има и малка разлика в кликовете между някои групи.
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    82.4 KB · Прегледи: 77
  • 2.jpg
    2.jpg
    104.9 KB · Прегледи: 75
Последна промяна:

nikolela

Потребител
Хатсан 125. 55 метра от маса за упора. Оптика Метеор 4х20. JSB Exact Jumbo Diablo 1.03гр.
Три изстрела четвъртия е фишек и отново три изстрела прилични.
Трябва да опитам всеки четвърти изстрел да не е по мишената.:D
Това са два различни листа.
http://prikachi.com/images/481/9266481D.jpg


http://prikachi.com/images/482/9266482u.jpg
 
Последна промяна:

joro_ihr

Редовен Потребител
Хатсан 125. 55 метра от маса за упора. Оптика Метеор 4х20. JSB Exact Jumbo Diablo 1.03гр.
Три изстрела четвъртия е фишек и отново три изстрела прилични.
Това са два различни листа.
http://prikachi.com/images/481/9266481D.jpg


http://prikachi.com/images/482/9266482u.jpg
С тая оптика са ти олимпийски резултатите.
 

lynx

Редовен Потребител
Направо не мога да повярвам, че мишените са направени с Х125.
Уцелването на 20 стотинки от 55 метра с такава успеваемост е трудно и за ПЦП с по-хубава оптика.
 

nikolela

Потребител
Направо не мога да повярвам, че мишените са направени с Х125.
Уцелването на 20 стотинки от 55 метра с такава успеваемост е трудно и за ПЦП с по-хубава оптика.
Ще потретя опита във вид на клипче, но виждам знамето на двора да се ветрее.
 

DeadShot

Редовен Потребител
Що не си купиш една хубава оптика?С тая в момента си причиняваш родилни мъки.Честно казано тоя резултат с тая пушка и оптика...на това разстояние не го вярвам.
 

DeadShot

Редовен Потребител
Поне някоя за 40лв.Таско 4х32 и подобни.С тая като се заоблачи и какво вижда не знам.. :D
 

nikolela

Потребител
Ето го и трети опит в клипче. Имам три попадение в тези 20ст. Оказва се трудно заснемането на видео, че съм се задъхал и прицелването е по трудно, както и се разваля групата.
Оптиката ще я сменям на заплата, че тази беше просто за тест дали ще издържи на вибрациите.

Ето и снимка на мишената от клипа. Имам три опита и все по три попадения в 20ст. Снимката обаче е на долу с главата.
http://prikachi.com/images/527/9266527I.jpg
 
Последна промяна:

didarai

Редовен Потребител
От клипа се вижда , че мишената е далеч , но все пак с какво измери метрите ?
Много добро групиране на 3 изстрела ,но (световно) е прието "група" да се наричат най-малко 5 изстрела .
Ето моето най-добро постижение до сега .
50 метра и група от 20 мм . Ако броим 4-те изстрела , групата е под 15 мм . , но ... подобна "група"е много трудно повторима (от много опити и по-скоро по случайност) . Следващата многобройна (16 бр.) група е със същите чашки , същата пушка и условия . Малко по-бързо стрелях , но е видна тенденцията . 34 мм , на които вече , може да се разчита.
 

Attachments

  • 038440327-big.jpg
    038440327-big.jpg
    197 KB · Прегледи: 44
Последна промяна:

nikolela

Потребител
От клипа се вижда , че мишената е далеч , но все пак с какво измери метрите ?
Много добро групиране на 3 изтрела ,но (световно) е прието "група" да се наричат най-малко 5 изстрела .
Ето моето най-добро постижение до сега .
50 метра и група от 20 мм . Ако броим 4-те изстрела , групата е под 15 мм . , но ... подобна "група"е много трудно повторима (от много опити и по-скоро по случайност) . Следващата многобройна (16 бр.) група е със същите чашки , същата пушка и условия . Малко по-бързо стрелях , но е видна тенденцията . 34 мм , на които вече , може да се разчита.
В началото на клипа се вижда на земята еднометров крачек с който измерих точно 53 метра до мишената.
Хубаво искаш 5 изстрела, но виждам, че имам само три последователни изстрела, след това се разваля групата.
Виждам две причини. Променена температура на пушката или умора в моите ръце. Три пъти повторих 55м дистанция и трите пъти е идентична. Ще опитам отново но с почивка след третия ми изстрел.
Пушката ми идва тежка заради утежнения приклад. Захвата на пушката ми е все едно държа пистолет с две ръце. Една под друга са, че там ми е кантара на пушката - точно под спусъка.
Всъщност, на клипа са 5 изстрела. Три в 20ст и два по на страни.
 
Последна промяна:

didarai

Редовен Потребител
:D:D:D
Аз нищо не искам . Просто малко информация . ;)
Крачека е хубава работа , но като гледам терена и от къде мина ....метрите се мерят по права линия (във въздуха е стрелбата) . Излез на равно поле и тогава мери с крачека по права линия .
Въпреки това постижението е отлично .
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Добри групички колега обаче както каза didarai групи правим от поне 5 изстрела че по някой път и повече не за друго ами и да се търси повторяемост при по дълга стреба и да се отстраняват грешки при стрелбата. Много пъти съм правил и една дупка от 3-4 изтрела и следващия някъде наоколо ама това е положението. И да случва се хацани да правят подобни групи на подобни дистанции, и аз съм успявал но ако е с повече изстрели се отваря.
Продължавай да тренираш колега пушката явно е бива :cheers:
 

xpresident

Редовен Потребител
И аз се впечатлих. Колко джаула е тая пушка? Ако е около 16, нормално е да стреля точно. А също и отката при по-малка мощ ще е безопасен за по-сериозна оптика. Що не помислиш наистина за по-голямо увеличение?
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
И аз се впечатлих. Колко джаула е тая пушка? Ако е около 16, нормално е да стреля точно. А също и отката при по-малка мощ ще е безопасен за по-сериозна оптика. Що не помислиш наистина за по-голямо увеличение?
никакъв шанс да е 16 джаула ;)
 
Нагоре