Калибри за ФТ

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
ilian написа:
Пак се вкарах в някакви филми заради тея състезания,я си стреляйте по тенекетата и си живейте живота,аз ще си дупча летвите и ще си трепя гаргите и тн..Аз приключих с тоя форум много ви здраве :goodbye:
Форума не е само със състезателна цел, не е необходимо да четете тези теми даже е по-добре за нервите да не се отварят ;) ( и аз ще почна това да правя май) така правят някои колеги - не влизат вече в някои теми и им е по-добре ;) . В последно време и на мен ми се отщява да ходя на състезания да си призная заради вечните спорове и ината на всички, не че и имам много време в момента да ходя някъде.
Не знам само какво искаш да постигнеш и покажеш с този пост честно ти го казвам, и защо обявяваш публично че няма повече да пишеш и влизаш във форума - демек призоваваш всички към това ли? - не го разбирай това като обвинение, аз не заемам ничия страна, просто един ден ако реша и аз да спра да пиша някъде просто ще спра, без да се обяснявам защо съм ришил да го направя ;)
Избора дали искаш или не искаш да пишеш в един форум си е нещо което всеки сам решава за себе си, и никой неможе да ти го наложи ( така разсъждавам аз, и затова може би не те разбирам)- всичко добро и на теб ако повече не те видим :cheers:
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
братушка написа:
Има ли ограничение, дори да е 50Дж - вече няма да е Unlimited !!!
Преди близо две години друго софийско състезание беше оплюто заради ограничение в енергията. Оттогава досега, обаче, се проведоха четири състезания / две еднолично инициирани от мен през есента на 2010 и две мускетарски през 2011 / на които беше обявен енергиен таван 45J. Темите на тези мероприятия си стоят архивирани. Но не е необходимо да ги преглеждате - няма да намерите нито един пост, оспорващ този лимит. Напротив - имам дори ЛС от колеги, които стрелят с 47J и съвсем коректно ме попитаха предварително дали има опасност да не бъдат допуснати, ако дойдат.
Е - за какво е цялата тази канонада от коментари ? Ами припомнете си следните три народни мъдрости и си карайте кефа по живо по здраво:
" Който плаща - той поръчва музиката ! "
" За всеки влак си има пътници ! "
" Сърдитко Петко - празна му торбичката ! "
:cheers: !
 
A

Anonymous

Гост
защо всеки гледа в Англия ,Германия и прочие кви били правилата и все трябва да гледаме от някого и да го правиме като тях та ние сме БЪЛГАРИ НЕМОЖЕ ЛИ В БЪЛГАРИЯ ДА ИМА ДРУГИ ПРАВИЛА И ТЕ ДА ГЛЕДАТ ОТ НАС ЧЕ ТОЛКОВА ЛИ ПЪК СМЕ ТЪПА НАЦИЯ

има интелигентни хора в форму да измислят пък нови правила все трябва да гледаме в чуждата паничка а да ли е за добро?
 
A

Anonymous

Гост
ПРОСТО НЕ МОЖЕШ ДА СИ ПРЕДСТАВИШ КОЛКО ТЪПА НАЦИЯ СМЕ!!! :wall: :wall: :wall:
 

piperov_pipi

Потребител
hristo написа:
защо всеки гледа в Англия ,Германия и прочие кви били правилата и все трябва да гледаме от някого и да го правиме като тях та ние сме БЪЛГАРИ НЕМОЖЕ ЛИ В БЪЛГАРИЯ ДА ИМА ДРУГИ ПРАВИЛА И ТЕ ДА ГЛЕДАТ ОТ НАС ЧЕ ТОЛКОВА ЛИ ПЪК СМЕ ТЪПА НАЦИЯ

има интелигентни хора в форму да измислят пък нови правила все трябва да гледаме в чуждата паничка а да ли е за добро?
Защото - ЕДИН БЪЛГАРИН - хайдут
ДВАМА БЪЛГАРИ - чета
ТРИМА БЪЛГАРИ - чета с предател
и още нещо, АКО ИМАШ ЕДИН МЕТЪР ПЛАТ - ДАЙ ГО НА ШИВАЧА ДА ТИ УШИЕ ПАНТАЛОН...
 
A

Anonymous

Гост
Това е много добра идея, но е добре пак да запазите някоя хижа, за да няма проблеми със спането, водата, полицията и т.н. Ако ще го организирате през октомври, ще мога да помагам с организирането, да се разбира с премъкването на "тежките" мишени.
 

братушка

Редовен Потребител
Пламене, аз не призовавам да не се съобразявам с "енергиен таван", когато е обявен.
Нито оспорвам факта че повечето ни пушкала се вписват в границата до 45-50Дж.

Обаче не всички все пак се вписват в тази граница!

Аз призовавам да не казваме Unlimited, когато има обявен такъв "енергиен таван". Колкото и либерален да е той - той си е LIMITED и отсява част от потенциалните участници.

Също така предпочитам да не призовавам хората да намаляват джаулите заради едно или друго състезание, а да има състезания за пушки такива, каквито са. Не виждам никаква разлика за организация и за инвентара при 45 и при 55Дж. "Енергиен таван" от 45+Дж за мен е измислен и съществува само в главите на някои хора.
Впрочем и таван от 35Дж за мишени правени специално като само за 16 за мен също е необясним...

И напълно ми е необяснимо защо в темата "Класове по ФТ - предложения, коментари" всички упорито мълчат за клас до 24Дж, за който в България сега си има реално законово основание.
Аз дори специално направих едната от пушките да е 23,5Дж, да е "законно-нерегистрирана". Мисля, че ще има и други такива.
 

mitaka101

Потребител
mmst написа:
ПРОСТО НЕ МОЖЕШ ДА СИ ПРЕДСТАВИШ КОЛКО ТЪПА НАЦИЯ СМЕ!!! :wall: :wall: :wall:
Мога, мога. А ако не мога ще прочета още няколко такива родолюбиви мнения и ще ми се изясни ...
защо всеки гледа в Англия ,Германия и прочие кви били правилата и все трябва да гледаме от някого и да го правиме като тях та ние сме БЪЛГАРИ НЕМОЖЕ ЛИ В БЪЛГАРИЯ ДА ИМА ДРУГИ ПРАВИЛА И ТЕ ДА ГЛЕДАТ ОТ НАС ЧЕ ТОЛКОВА ЛИ ПЪК СМЕ ТЪПА НАЦИЯ

има интелигентни хора в форму да измислят пък нови правила все трябва да гледаме в чуждата паничка а да ли е за добро?
Защо все чакате някой друг да ви свърши работата?
Кой е "длъжен" да ви ги напише тез правила?
Все някой трябва да мисли, създава, обслужва заради вас? Не е ли "малко" нахално?
Единствения, който искаше и направи "различно" състезание е Пламен /Архитекта/. Той кой знае защо не желае повече да организира такива мероприятия. Някой попита ли го защо? Някой замисли ли се колко са състезанията, които се организират повече от 10 пъти?
И защо повечето не просъществуват?
Лично според мен е заради вечно недоволните мрънкалници, които съсипват и малкото удовлетворение на организаторите с жалките си претенции и избиването на комплекси.
Апелирам към вечно недоволните "колеги" - моля сдържайте нервите си и мислете преди да пишете.
Поздрави!
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
братушка написа:
Аз призовавам да не казваме Unlimited, когато има обявен такъв "енергиен таван".
ОК, приемам. Ще го имаме предвид при следващи обявявания. Класовете могат да се обяват като "международен" и "до 45J". Добре звучи и няма да го има това противоречие с определението "unlimited" :yes:.

P.S: Публикувахме едновременно с Митака и сега виждам, че за да съм коректен спрямо Аудиторията трябва нещо да уточня: През 2010 инициирах три състезания и не съм имал случай някой да ми е развалил настроението - било във форума, било по време на срещите. Дори и да е имало такива опити - те са били безобидни и безуспешни и не си ги спомням. Не знам откъде е това виждане, че вече не желая да организирам мероприятия. Не съм пропускал включване в мускетарска инициатива, а те за първия полусезон на 2011 вече са три.
Организирането на състезания не е за сам човек работа. Ако съм го правил - то е било в еднократни издания и с цената на много труд и средства. Не е това пътя. Затова аудиторията трябва да проявява сдържаност и разбиране към хората, които се нагърбват да домакинстват. Вложените труд и средства са им предостатъчни, за да се добавят към тях и потрошени нерви. Няма нищо по-лесно от това да натиснеш бутона "публикувай". Особено, ако нямаш и една собствена мишена, камо ли пък нещо някога да си организирал :-\.
 
A

Anonymous

Гост
Защото - ЕДИН БЪЛГАРИН - хайдут
ДВАМА БЪЛГАРИ - чета
ТРИМА БЪЛГАРИ - чета с предател
и още нещо, АКО ИМАШ ЕДИН МЕТЪР ПЛАТ - ДАЙ ГО НА ШИВАЧА ДА ТИ УШИЕ ПАНТАЛОН...



ами за това сме на това дердже с това мислене и тоя БЪЛГАРСКИ МАНТАЛИТЕ








на мене ми дреме за правилата нито съм тръгнал по състезания нито пък ще тръгна мисълта ми беше друга че се трябва да се дупим пред всичко и пред всеки мое мнение

поздрави на всички и със здраве
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
защо всеки гледа в Англия ,Германия и прочие кви били правилата и все трябва да гледаме от някого и да го правим като тях та ние сме БЪЛГАРИ НЕМОЖЕ ЛИ В БЪЛГАРИЯ ДА ИМА ДРУГИ ПРАВИЛА И ТЕ ДА ГЛЕДАТ ОТ НАС ЧЕ ТОЛКОВА ЛИ ПЪК СМЕ ТЪПА НАЦИЯ

има интелигентни хора в форму да измислят пък нови правила все трябва да гледаме в чуждата паничка а да ли е за добро?

Това не е сериозно нали ? Не ми казвайте, че ще накараме англичаните да стрелят по други правила... Наистина темата за силов ФТ не е от сега. Даже на националната във Варна говорихме по въпроса. Но колегите със 16 джаулови пушки ги разбирам напълно. Много от тях преди са стреляли в ънлимитед. Няма да споменавам имена, но винаги по състезания са били първи. За да се развиват, им трябва повече опит и достойна конкуренция, които могат да намерят само навън.. Не става да се изтипосат в Англия и видиш ли да кажат - ние в БГ стреляме с 500 джаула и тук ще стреляме така.. В България стрелбата за кеф може да си я правим както си искаме, но не трябва да пречим на хората със амбиции за международни изяви - те са лицето на въздушната стрелба на България пред света.

Вече у нас може да си правим каквито си искаме състезания и правила - които го удовлетворяват ще дойде и ще стреля. За стрелбата с 40+ джаула мислех за някакъв вариант с падащи мишени и разстояния от 30 до 80 метра като убойната зона да порасне от 25 мм за най-близките /30-35 м./ до 60 мм за най далечните /80м./ дистанции. За име някой спомена БГ таргет и ми хареса заради залагането на БГ в името. Мисля че ще стане доста интересно. Идеята на Илиян също е добра, но силуетите да не са с големината на сегашните, защото мисля че няма да има пропуск. Отчитането на времето е задължително. Ако мислите че идеята е добра и ще просъществува, някой може да пусне отделна тема и да коментираме там нещата. Ще се радвам да измислим БГ вариант и да се възползваме от това което ни дава законодателството в България и да направиме стрелбата с мощните пушки още по-интересна. :cheers:
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Ето Оги, видя ли, че както ти казах преди половин година - ще узрее момента да споделиш идеите си във форума и да потърсиши поддръжници за БГ-таргета. Ако пък тази дисциплина види бял ден и запази името "БГ-таргет" - с гордост ще почерпя на първото ви състезание като кръстник на дисциплината :cheers:! Моята тиква измисли това заглавие ;) .
 

братушка

Редовен Потребител
А аз предлагам да започнем с това, че Ф40 на 50м с 45Дж и успеваемост 100% да станат норма.
Пък после да мислим за 80м...

Пък често видях и как падат по-далечните мишени и масово пропускат близките...

Като видя 2 пъти на надстрелване за 1-во място по 5+ човека (защото всичките са с максимален резултат) ще му мисля.
Но досега нито веднъж не съм видял подобно нещо и си мисля, че скоро няма да видя...
 
A

Anonymous

Гост
:lol: Оги къде прочете че ще караме някой да стреля по други правила мисълта ми беше друга но различни хора различно тълкуват явно на който като му харесва тълкува нещата
 

angelmr

Редовен Потребител
Не мисля че има БГ таргет. Почти всички видове стрелба са измислени и някой стреля по този начин. ФТ с големи мощности е хубаво, ама е идея обречена да остане малка и локална за нашия малък ъгъл на земното кълбо. А понеже ние сме малки, когато искаме да се сравняваме не само помежеду си, а и със света, ще трябва да се сравняваме по техните правила. Така че е пълен наивитет да се смята че някой ще ни завижда че сме можели да стреляме с по-големи джаули от едикоиси. Или че ще идват отвън за да се състезават по нашите правила. Така че ънлимитед ФТ няма как да е нещо друго освен нещо което си го мислим за вътрешна употреба. Което с нищо не му понижава ценността, 90% от нас хич не ги е... какво са щели да помислят за нашите правила германците. Така и трябва да бъде. И няма място за сравнения, чий подход бил по-верен. Един има едни приоритети, а друг-други. Не е правилно да се сърдим че не всички имат еднакви приоритети.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Така няма да се стигне до никъде реално ако искате удобрение или мнение на колегите направете АНКЕТА да има ли или не, друг тип състезание за по мощния клас ( И евентуално да не се казва ФТ ами там както го измислите), или само класове за мощните пушки в ФТ както си е досега ( разбира се където го позволяват организаторите), аз щях да я пусна ама не се сещам как да я формулирам пък и честно казано ми е все едно и не се замислям много по този въпрос. Помислете добре какви да са вариациите в анкетата и тога ще се види какво мислят всички, а не само тези които си пишем тука (5-6 човека) ;) щото става за пореден път - много приказки, никаква работа.

А hristo е от скоро и бързо е забелязал че
явно на който както му харесва тълкува нещата
- така е затова няма единомислене.
Това за разтоянията до 80 метра си е малко странно, но за по-мощния клас над 40-50J пък не пречи да е до около 60 примерно, но чак пък 80м - не казвам че не могат да се уцелват ;) ама братушка е обяснил защо е безмислено на първо време промяна в дистанциите.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
При положение че позата е свободна, защо не. Миша най-добре знае какво се случва на варминта от 55 до 100 метра с УЗ 40 мм. Когато разстоянието е не 100м а 80 м. и УЗ е не 40 а 60 мм. защо да няма успеваемост. Сигурен съм че има доста хора които биха се справили.
 

братушка

Редовен Потребител
Оги, айде първо да се научим да треперим в поза ФТ колкото и с чувалче на масичката... ;)
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
CaMyPau написа:
При положение че позата е свободна, защо не. Миша най-добре знае какво се случва на варминта от 55 до 100 метра с УЗ 40 мм. Когато разстоянието е не 100м а 80 м. и УЗ е не 40 а 60 мм. защо да няма успеваемост. Сигурен съм че има доста хора които биха се справили.
Убойната зона е 50 мм Оги марш да четеш правилата за варминта ;) (последното е майтап) ;) но вземи провери класиранията и помисли колко е реална дистанцията за по-голямата част от хората, а не за определени еденици ;)
 
Нагоре