КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТАЛИ- дурал, месинг , бронз.

A

Anonymous

Гост
Re: КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТА

както вече казах наименованията ги написах по спомен.Този път си им написал правилно абривиатурите, дори и името на пластмасата, което не е латинско а химическо, но не са съполимерни, а кополимерни.
technomix.bg/categories/cat4.html
в крайна сметка стават ли за редуктори и кой от всичките видове да избере киборга?
 

geracite83

Потребител
Re: КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТА

За изработка на резервоари питай bio_game1 отАйтос
 

anibis

Редовен Потребител
Re: КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТА

niko написа:
Д16Т е материала. Т-то е задължително. Удължител на резервоара може да направи всеки стругар, но задължително трябва да мине водна (маслена) проба и да се замери за пластична деформация. О-пръстена се поставя преди резбата.
Ето го неговия материал за резервоар,Николай/niko/ много добре му го е казал че задължително трябва да е с Т-то Д16-та ;) Аз подведох колегата че може да е само от Д16 не закаления вариант но задължително трябва да е закаления дурал Д16Т :cheers:
 

kiborga

Потребител
Re: КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТА

благодаря на всички последно се чух с био гаме и реших да му пратя стария резервуар по него да ми изработи нов само за правоток и по голям да е естествено а стария да ми остане само за редуктора че нещо ми идва много сложно да му спирам теча та то о пръстени ли не му сменях полиране на детеили ли не беше абе почти сичко за каквото се сетих и пак си испуска та дано био гаме оспее да оправи и редукторчето с течовете че е много мъчна с него пълна резервуара и след около 2 часа няма никои вътре ... :( :( :( ??? :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :wall:
 

boceto84

Потребител
Re: КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТА

Случайно попаднах на това: http://prodavalnik.com/litsenzirana-rab ... 7355 Огледах се къде да го пусна и го сложих тук.Ако прецените ,че е за триене или местене :goodbye:.Сметнах че е добре да се види.Може да е съфорумец :)
П.П. Ако е някои от тук нека каже да не се срамува :cheers:
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Re: КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТА

Само предполагам - Тодор Бонев.
 

sess84

Редовен Потребител
Re: КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТА

:) и аз днес го мернах в продавалника и си помислих че може и да той
 

andi

Редовен Потребител
Re: КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТА

Точно Тодор Бонев е .
Но за него говоря или добро или нищо : преди 7-8 години нямаше много други алтернативи .
 

dwado

Потребител
Re: КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТА

Здравейте,
търся някой да ми изработи два плъзгача - като този на снимката
материал - бронз
приблизителни размери ф25мм дължина 25мм
имам мостра
за контакт на л.с.
 

Attachments

  • slider.jpg
    slider.jpg
    24.8 KB · Прегледи: 164

Gadnqra

Редовен Потребител
Re: КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТА

Търся калибрована стомана 3.2 . Някой ако скоро е купувал или има за продаване :cheers:
 

falcon88

Потребител
Re: КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТА

Здравейте,

някой може ли да ме насочи към стругар/фрезист в Бургас?
 

6tangata

Редовен Потребител
Re: КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТА

Здравейте. Искам да попитам повече информация за резбата на стандартните СМ за който знам, че резбата е 1/2 инч. Искам да се направи мъжка резба на цев 4,5 мм. Когато казах на стругара, че трябва да е 1/2 инч той ми каза че това не означава нищо конкретно. Някой може ли да даде по-конкретна информация за вида на резбата, брой нарезвания...
Благодаря.
 

lynx

Редовен Потребител
Re: КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТА

Кажи му на стругаря, че резбата е 1/2" UNF с 20 навивки в 1 инч. ;)
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Re: КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТА

lynx написа:
Кажи му на стругаря, че резбата е 1/2" UNF с 20 навивки в 1 инч. ;)

... и най-вероятно ще го пита на какъв диаметър да му я направи, освен ако няма плашка 1/2.
 
A

Anonymous

Гост
Re: КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТА

Ами кажи му на тоя стругар да ми прати дипломата си по Еконт ( аз ще платя доставката ), та да я гръмна , със стоп топче на газовия пищоф няколко пъти . Всеки може да си купи струг - не всеки знае какво да прави с него . :stop:
 
A

Anonymous

Гост
Re: КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТА

Не бързай с квалификациите колега U-2! Штангата вероятно не е обяснил какво точно иска, а и никой не чете мисли.
Ето ти всичко за въпросната резба.

П.П. Сетих се, че тази резба се ползва често и при много патронници на ел.дрелки. Така че можеш да го ориентираш.
И на чероки болтовете на джантите са с такива. ;)
 

Attachments

  • UNF.doc
    200 KB · Прегледи: 516
  • UNF in mm.doc
    200 KB · Прегледи: 255
A

Anonymous

Гост
Re: КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТА

Колеги, и аз да се "изокам"... Трябва ми и на мен стругар в София, качествен, да може да ми направи външна резба на пушлето. Някакви насоки - контакти, телефони?

Може и да е такъв, който работи с по високи технологии, цената не е проблем.
 

fishermaniac

Потребител
Re: КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТА

Търся майстор да направи плочка по размери на оригиналната на метеор 1000 и да сложи цев 4.5 която скоро ще купя от форума.Не искам да избивам оригиналната цев която е 5.5 от оригиналната плочка,затова.Моля който смята че е способен да направи това да ми пише цена и колко време ще му трябва.Или някой ако знае координати на някой да пише,мерси.
 

dilom08

Редовен Потребител
Re: КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТА

един съвет ако позволиш - по добре си купи още една пушка в кал. 4,5. ще ти излезе по евтино отколкото да купуваш цев и да се прави нова цевна кутия, след което да набиваш новата цев в цената кутия и тн. Със сигурност ще струва повече отколкото да си купиш още един метеор.
 

fishermaniac

Потребител
Re: КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТА

Търся човек със струг,последно ходих при един,но ме мотаеше много и сигурно дадох повече пари за пътни,отколкото за работата да сменим цевта на Ку Бе то.Та си поръчах една пушка- мултипъмп и като дойде съм замислил лек тунинг и ще трябва да се изработят няколко детайла.Няма да е нещо супер спешно,просто искам като има време да каже ела,правим нещата и това е.Някой в Пловдив ако има желание да ми пише.
 
Нагоре