КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТАЛИ- дурал, месинг , бронз.

praetorian

Редовен Потребител
Re: КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТА

kiborga написа:
правописа нищо общо няма със другите неща но както и да е ще се радвам ако някои може да ми баде полезен :) благодаря предварително :)
Сам в никой случай не те съветвам да се занимаваш с подобен "тунинг". :exclaim: :exclaim:Не само себе си ще утрепеш, ами и другите наоколо.Подобно нещо се прави САМО от хора специалисти и то в изключително редки случаи.По принцип се изработва нов резервоар, по- голям, не се снажда стария.От резба до резба и от материал до материал балкан разлика.Това не са чешмеджийски снадки и не очаквай някой да ти даде съвет, който незнайно как ще изпълниш.Нали се сещаш, кой ще носи съвина с тебе?Поздрави :cheers:
 

petkof

Редовен Потребител
Re: КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТА

kiborga написа:
правописа нищо общо няма със другите неща но както и да е ще се радвам ако някои може да ми баде полезен :) благодаря предварително :)
Има приятелю, има!Изучавал ли си технология на металите, съпромат и други подобни?Ако не си, за твое добро ти казвам, не се захващай с такива неща.Може да ти стува някой орган или живота.
 

kiborga

Потребител
Re: КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТА

ами добре да речеме че искам да си направя нов резервуар а металите не съм ги изочавал затова се допитвам до по знаещите от форума :) ако бех ги изочавал нямаше да питам :) аз сам няма да го правя стругар ще прави всичко идеята ми е да му занеса материала просто и да му обесня на човека какво да прави наясно сам със опасностите се пак и с метан работя а това мисля че е по опасно ... отварял съм я сменял съм и о прастени и т.н. на редуктора на тапата и т.н. мисля че знам за какво става въпрос и затова се допитвам до вас точно за материала които трябва да бъде дураломинй д16 "Т" т-то е че закален но точно това искам да знам за резервуара нали трябва да е закален или не дура... или вид стомана неква която не ме остроива много защото доста ще ми отежни булпапчето и не само а и всичко ще се прави като нейния резервуар 5мм стена сащото ф-и външно и вътрешно просто да е по дълаг и да може да си прави със саответната скорост на истрели повече истрели от 2 години чета постояно по форумите нещата що иде реч и мисля че несам от най незнаещите .. :) а до заглошителя ако може да дадете примери и скица неква със размерите за да замлакне топа че е доста сериозен на 270м.с. а на 300 и ... нямам думи ... макар че не ме остроива над 300 м.с. защото чашките ми стават като мухи без глави :) правих по една схема един от аломиний но не ме зарадва кои знае колко гармежа си беше г/д като с нейния благодаря предварително може и на лично съобщение да ми пишете н.п. :)
 

petkof

Редовен Потребител
Re: КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТА

Стругаря не е длъжен да знае качествата на занесеният от теб материал.Той не е длъжен да знае и работните характеристики на желаният от теб детаил.Той просто изработва детайли от посочени материали с посочени размери.Стругаря е изпълнител на поръчката на конструктора.Конструктора обаче е длъжен да е учил,технология на металите,съпромат и другите подобни предмети, за да може да пресметне необходимите размери на исканият от теб резервоар.Ако ти не си конструктор на детайли за високо налягане, те съветвам да си намериш такъв който да те съветва.Избери го внимателно и отговорно, защото от това може да ти зависи живота. :no:
 
A

Anonymous

Гост
Re: КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТА

А защо реши да си правш резервоар, при положение че има готови, качествени и тествани?
Това че дуралуминия е закален не го прави свръх материал. Да речем че номериш материал, направиш и резервоар. Трябва после водна проба. За капак на всичко ще трябва и да го анодираш и като теглиш чертата ще разбереш че ти е излязал златен.
Ако искаш бутилка си вземи от тук http://www.bestfittings.co.uk/shopdispl ... dy+Bottles
Ако искаш цилиндър си вземи от тук http://www.gunspares.co.uk/shopdisplayp ... 38&Search=
CY044, CY045, CY054

Цените са повече от добри
 

dinkata

Редовен Потребител
Re: КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТА

@kiborga кой от двамата на аватара си Ти ? Този в ляво или дясно ? Познат ми изглеждаш ако си този в ляво :) :cheers:
 

niko

Потребител
Re: КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТА

Д16Т е материала. Т-то е задължително. Удължител на резервоара може да направи всеки стругар, но задължително трябва да мине водна (маслена) проба и да се замери за пластична деформация. О-пръстена се поставя преди резбата.
 

kiborga

Потребител
Re: КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТА

dinkata написа:
@kiborga кой от двамата на аватара си Ти ? Този в ляво или дясно ? Познат ми изглеждаш ако си този в ляво :) :cheers:


този в дясно с адидаса :) А този от ляво ми е аверче жоро игуаната :)
 

dinkata

Редовен Потребител
Re: КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТА

kiborga написа:
dinkata написа:
@kiborga кой от двамата на аватара си Ти ? Този в ляво или дясно ? Познат ми изглеждаш ако си този в ляво :) :cheers:


този в дясно с адидаса :) А този от ляво ми е аверче жоро игуаната :)

Да и аз на него го оприличих от снимката :) :cheers:
 

kiborga

Потребител
Re: КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТА

искам да попитам колегите от пловдив да ми каже някой от каде мога да си намеря качествени о прастени и полицелитал благодаря предварително :)
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Re: КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТА

kiborga написа:
искам да попитам колегите от пловдив да ми каже някой от каде мога да си намеря качествени о прастени и полицелитал благодаря предварително :)

От поли... какво ? :eek: ???
 

kiborga

Потребител
Re: КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТА

CaMyPau написа:
kiborga написа:
искам да попитам колегите от пловдив да ми каже някой от каде мога да си намеря качествени о прастени и полицелитал благодаря предварително :)

От поли... какво ? :eek: ???

о пръстени и полицелитал а не пръстени от този материал ;) ;) ;) ;) ;)
 

FreeMan

Редовен Потребител
Re: КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТА

Киборг - в Пловдив о-пръстени от Хубата
Ако имаш предвид полиамиди - провери в Микромакс (там има и о-пръстени)
 

kiborga

Потребител
Re: КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТА

FreeMan написа:
Киборг - в Пловдив о-пръстени от Хубата
Ако имаш предвид полиамиди - провери в Микромакс (там има и о-пръстени)

Благодаря :) а полицелитала ми казаха че е по добър от полиамида за редуктора :)
 

FreeMan

Редовен Потребител
Re: КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТА

Може би имаш предвид полицетал (Pom)?
Питай в Микромакса - ако нямат поне ще те насочат къде да провериш.
Успех.
 

kiborga

Потребител
Re: КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТА

FreeMan написа:
Може би имаш предвид полицетал (Pom)?
Питай в Микромакса - ако нямат поне ще те насочат къде да провериш.
Успех.

да точно така беше благодаря :)
 
A

Anonymous

Гост
Re: КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТА

подозирам, че въпреки всички писанки става въпрос за ПОЛИАЦЕТАЛ. Полиацеталите са няколко разновидности, всички с различни механични свойства. Като става въпрос за Пловдив, там има една фирма чието име не помня, но бяха представители на Ensinger Германия.
 

FreeMan

Редовен Потребител
Re: КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТА

Различно го пишат, но полиацетал е правилното.
Важното е това съкращение (POM) - на латински е ;) или (полиформалдехид)

Ето фирми в Пловдив ТУК, ТУК и ТУК...
 
A

Anonymous

Гост
Re: КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТА

всъщност това съкращение означава съвсем различно. Има два основни вида. РОМ и РОС. Доколкото си спомням бяха монополимерни (РОМ) и кополимерни (РОС). Освен това се произвеждат и усилени с до 30% стъкловлакна ( GF) глас фибър
 

FreeMan

Редовен Потребител
Re: КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТА

jeronimo написа:
всъщност това съкращение означава съвсем различно. Има два основни вида. РОМ и РОС. Доколкото си спомням бяха монополимерни (РОМ) и кополимерни (РОС). Освен това се произвеждат и усилени с до 30% стъкловлакна ( GF) глас фибър

Тук вече не си прав.
ПОЛИАЦЕТАЛ (ПОЛИФОРМАЛДЕХИД) / POM

Полиацеталите принадлежат към групата на високо кристалинните термопластмаси, като се различават следните два вида: хомополимер (POM-H, Delrin) и съполимер (POM-C, Hostaform).
Благодарение на по-високата степен на кристализация, хомополимерите притежават незначително по-голяма плътност, твърдост и механична якост.
Съполимерите, обаче, притежават по-голяма якост на удар, по-добра устойчивост на абразивно износване, термична и химична устойчивост.
Приложение: Полиацеталите са особенно подходящи за обработка на машинни стругове и се препоръчват за прецизни механични елементи.
Употреба: За изработка на плъзгащи и пружинни компоненти; черупки; втулки; зъбни колела; ексцентрици; гърбични дискове и храпови механизми; лагери и ролки за големи натоварвания; компоненти за помпи, корпуси и клапани; електроизолационни компоненти; основни прецизни компоненти и др.
 

Attachments

  • POM-C.pdf
    132.3 KB · Прегледи: 213
  • POM-H.en.pdf
    123.2 KB · Прегледи: 148
Нагоре