КУПА „БАЛКАНТРЕЙД” – 17-18.05.2014 г.

lynx

Редовен Потребител
Едно от хубавите неща които се случиха на състезанието е, че имаме още няколко ново-зарибени фенове на Фийлд Таргета :cheers:
Въпреки нелекото трасе и изморителните 50 мишени за кръг се видя, че колегите които за първи път се явяват на подобно мероприятие проявиха интерес към тази дисциплина и имат интерес да изживеят отново емоцията от състезанието.
Надявам се, че и в бъдеще ще ги видим редом с нас по трасетата :cheers:
Колкото сме повече, по-интересно ще става!
Пожелавам им успех!
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Дълго се чудих дали да повдигна въпроса, но все пак ще го направя.
Аз съм също съгласен с това което се коментираше за незачетните изстрели, но нека това не се отнася за новопостъпилите колеги и правим един толеранс към тях да могат да повтарят изстрелите си за да си осъзнаят грешките. Вярвам, че почти всички сме го правили и както някои си признаха (и аз го правя чат пат) все още го правим. Но все пак за нас (по опитните) е все тая дали ще спрем вече с повтарянето, след като си имаме вече опита натрупан с годините, и в повечето случай повтаряме от ЯД че сме изпуснали (или поне при мен е така). Наистина хубаво е и да го знаят новодошлите,че по-натам няма да им се позволява, но нека в първите състезания им даваме шанс да пострелят повечко ако желаят .
Лично аз подстрекавах дори, някой от новите колеги да правят така наречените незачетни изстрели поради горе описаните причини. И никога на мен не ми е правило лошо впечатление, че някой си е правил незачетни изстрели или съм знаел, че някой го дразни това че правим такива :pardon: но поне сега всичко е ясно ;)
Помислете и решете за всички ли ще е забраната или ще дадем все пак шанс на новите колеги да си коригират изстрелите !
 

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
lynx написа:
Едно от хубавите неща които се случиха на състезанието е, че имаме още няколко ново-зарибени фенове на Фийлд Таргета :cheers:
Въпреки нелекото трасе и изморителните 50 мишени за кръг се видя, че колегите които за първи път се явяват на подобно мероприятие проявиха интерес към тази дисциплина и имат интерес да изживеят отново емоцията от състезанието.
Надявам се, че и в бъдеще ще ги видим редом с нас по трасетата :cheers:
Колкото сме повече, по-интересно ще става!
Пожелавам им успех!
Наистина след като прочетох този пост се разпознах като един от тези хора и се надявам че до другия "БАЛКАНТРЕЙД"
ще съм се обурудвал подобаващо.Беше ми нужно да пусна един два истрела с по хубава пушка за да се запаля по този спорт.
Но в крайна сметка не е най важното с какво ще стреляме и какви резултати ще покаем на състезанието,важното е да се забавляваме и след състезанието всички да са доволни и да са си изкарали добре.

soundmax написа:
Дълго се чудих дали да повдигна въпроса, но все пак ще го направя.
Аз съм също съгласен с това което се коментираше за незачетните изстрели, но нека това не се отнася за новопостъпилите колеги и правим един толеранс към тях да могат да повтарят изстрелите си за да си осъзнаят грешките. Вярвам, че почти всички сме го правили и както някои си признаха (и аз го правя чат пат) все още го правим. Но все пак за нас (по опитните) е все тая дали ще спрем вече с повтарянето, след като си имаме вече опита натрупан с годините, и в повечето случай повтаряме от ЯД че сме изпуснали (или поне при мен е така). Наистина хубаво е и да го знаят новодошлите,че по-натам няма да им се позволява, но нека в първите състезания им даваме шанс да пострелят повечко ако желаят .
Лично аз подстрекавах дори, някой от новите колеги да правят така наречените незачетни изстрели поради горе описаните причини. И никога на мен не ми е правило лошо впечатление, че някой си е правил незачетни изстрели или съм знаел, че някой го дразни това че правим такива :pardon: но поне сега всичко е ясно ;)
Помислете и решете за всички ли ще е забраната или ще дадем все пак шанс на новите колеги да си коригират изстрелите !
Иначе относно незачетените изтрели си признавам че и аз направих няколко такива дори мога да кажа колко точно чашки съм изтрелял на трасето а именно 64 от които 2 имам които паднаха на земята.Извинявам се на всички но наистина след като няколко пъти прочетох правилата за провеждане на ФТ състезания не съм видял или може би не съм разбрал за такова правило,знам че това не ме оправдава но не мисля че е проблем предвид представянето ми.И обещавам че занапред ще знам. :cheers:
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Милко написа:
lynx написа:
Едно от хубавите неща които се случиха на състезанието е, че имаме още няколко ново-зарибени фенове на Фийлд Таргета :cheers:
Въпреки нелекото трасе и изморителните 50 мишени за кръг се видя, че колегите които за първи път се явяват на подобно мероприятие проявиха интерес към тази дисциплина и имат интерес да изживеят отново емоцията от състезанието.
Надявам се, че и в бъдеще ще ги видим редом с нас по трасетата :cheers:
Колкото сме повече, по-интересно ще става!
Пожелавам им успех!
Наистина след като прочетох този пост се разпознах като един от тези хора и се надявам че до другия "БАЛКАНТРЕЙД"
ще съм се обурудвал подобаващо.Беше ми нужно да пусна един два истрела с по хубава пушка за да се запаля по този спорт.
Но в крайна сметка не е най важното с какво ще стреляме и какви резултати ще покаем на състезанието,важното е да се забавляваме и след състезанието всички да са доволни и да са си изкарали добре.

soundmax написа:
Дълго се чудих дали да повдигна въпроса, но все пак ще го направя.
Аз съм също съгласен с това което се коментираше за незачетните изстрели, но нека това не се отнася за новопостъпилите колеги и правим един толеранс към тях да могат да повтарят изстрелите си за да си осъзнаят грешките. Вярвам, че почти всички сме го правили и както някои си признаха (и аз го правя чат пат) все още го правим. Но все пак за нас (по опитните) е все тая дали ще спрем вече с повтарянето, след като си имаме вече опита натрупан с годините, и в повечето случай повтаряме от ЯД че сме изпуснали (или поне при мен е така). Наистина хубаво е и да го знаят новодошлите,че по-натам няма да им се позволява, но нека в първите състезания им даваме шанс да пострелят повечко ако желаят .
Лично аз подстрекавах дори, някой от новите колеги да правят така наречените незачетни изстрели поради горе описаните причини. И никога на мен не ми е правило лошо впечатление, че някой си е правил незачетни изстрели или съм знаел, че някой го дразни това че правим такива :pardon: но поне сега всичко е ясно ;)
Помислете и решете за всички ли ще е забраната или ще дадем все пак шанс на новите колеги да си коригират изстрелите !
Иначе относно незачетените изтрели си признавам че и аз направих няколко такива дори мога да кажа колко точно чашки съм изтрелял на трасето а именно 64 от които 2 имам които паднаха на земята.Извинявам се на всички но наистина след като няколко пъти прочетох правилата за провеждане на ФТ състезания не съм видял или може би не съм разбрал за такова правило,знам че това не ме оправдава но не мисля че е проблем предвид представянето ми.И обещавам че занапред ще знам. :cheers:

Ще коментирам само маркираното с червено. Относно първото изречение....... за това говоря за стрелбата с 1 пушка.
Това е един от начините да се привлекат нови колеги, а който мисли за някакви конспирации явно има Българския синдром (да гледаме в канчето на ближния) вместо да мислим как да вдигнем собствената си форма.

Относно кефа съм напълно съгласен с колегата, но кефа от стрелбата идва със все по-добрите резултати, а те от своя страна идват с правилното оборудване, желание и тренировки.
А кефа след стрелбата него винаги ще го има.
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
До колкото разбрах има вече решение по въпроса, остава всеки да направи своя избор.
Когато човек има право на избор се чувства свободен.
Пиша с най-добри чувства.
:cheers:
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
soundmax написа:
Помислете и решете за всички ли ще е забраната или ще дадем все пак шанс на новите колеги да си коригират изстрелите !
Изкушението да пуснем повторен незачетен изстрел по пропусната мишена наистина е голямо: по мишени в реална ФТ обстановка стреляме едва през месеци, за да се поставят те на трасе е положен много труд от домакините, а ние сме изминали стотици километри за да участваме. Как да не пуснеш още една съчма и да потърсиш грешката си ?! Но ... кажем ли че ще спазваме правилата - няма как да се делим на "стари кучета" и "новобранци". Балтията ще е за всички :no:. Аз лично също съм на мнение, че трябва да се отучим от тази практика. На състезание - като на състезание :pardon:.
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Архитекта написа:
soundmax написа:
Помислете и решете за всички ли ще е забраната или ще дадем все пак шанс на новите колеги да си коригират изстрелите !
Аз лично също съм на мнение, че трябва да се отучим от тази практика. На състезание - като на състезание :pardon:.

Напълно подкрепям!
Мина времето когато ''прохождахме'' в този спорт. Нови колеги, стари колеги дрън, дрън. Всяка година се появяват нови и какво от това. По тази логика никога няма да стреляме както трябва защото все ще има или нов, или някоя друга причина. Нека отново да не побългаряваме нещо за което има ясни правила. Тези които стреляме, посещаваме и организираме състезания сме едни и същи. Всеки се подготвя както намери за добре. Ако иска да върви напред участва в повече състезания. Като не му стигат организира.
 

lynx

Редовен Потребител
Честно да си кажа, и аз бях забравил за тази забрана.
И то съм я забравил защото непрестанно виждам всички около мен да го правят, и старите кучета и новобранците.
Непрекъснато чувам:
" - Ех, мамка му, колко балъшки я изтървах тая мишена, чакай пак да я пробвам....бум! "
Щом е забранено ще го спазваме, или поне няма да се хвалим че сме го направили и да дразним останалите ;)
С течение на времето ще се доизгладят тези моменти и всичко ще се знае, кое може и кое - не.
 

Dominus

Редовен Потребител
Истината е, че колкото по-стриктно се спазват едни правила, толкова по-малко дразги ще има. При съдийството на каквото и да е мероприятие не бива да остава и най-малко съмнение за двоен стандарт. В противе случай всичко се компрометира и започваме старата песен на нов глас.
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Също съм за ясни и точни правила които важат за всички и се спазват от всички. Да няма двоен стандарт както каза адаша.
Ясните и точни правила ще помогнат много на организаторите да не се налага да се чудят как да обясняват на всички защо са приложили едно или друго правило.
Ясните правила за всички също ще спомогне за привличането на нови хора и ще свикват с общоприетите правила отначало още.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
И тъй като заговорихме за правила по кои правила стреляхме на това състезания ( извинявам се ако са посочени в темата) ! Въпреки че е добре за напред да ги има разпечатани на видно място както са написали в сайта си колегите от ФТКС и да се посочват поне с линк в първия пост. Ей сега прегледах на бързо правилата на ФТКС щото във форума вече и аз трудно се ориентирам кой правила да чета :wall: :wall: :wall: Не съм съгласен с някой неща които изписахте до тука относно стари-млади (новодошли) и този път няма да пояснявам за какво става въпрос да не го обръщаме на спор в които няма да има победители а само нерви може би за някои!
Само относно правилата да ме ориентирате че да се запозная що е ФТ в днешно време ;)
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Любо, то несъгласни винаги ще има. Точно за това са правилата - да канализират дадено нещо, за да е по-лесно за всички. Затова, както и в братска Англия където е измислен тоя хубав спорт, всички спазват правилата без да мъркат. Сигурен съм че и там има доста недоволни или такива които нещо не им харесва. То си е и до индивидуалност на човека защото всеки е различен.. Но правилата изглаждат точно това. Уеднаквяват условията за да има равнопоставеност за всички.. Искам да благодаря на всички приятели, които уважиха труда ни и дойдоха на тази среща. Винаги съм се чувствал страхотно в такива моменти, и това е най-важното нещо, което ми дава сили всяка година да се гърбя с Павката.. Още веднъж благодаря на всички ! :cheers: :cheers: :cheers:
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Любо е то линка за правилата по които се проведе състезанието.
http://forum.airguns.bg/http://forum.airguns.bg/phpBB3/viewtopic.php?t=5
Под трансперанта на купа "Балкантрейд" закачен на сградата бяха закачени правилата по които се провежда състезанието и мерките за безопасност.. На всяка купа тези неща ги поставяма лично.
Това, че ти не си направил труда ди ги видиш не значи, че не е имало такива.
Успешен ден.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
pavloff написа:
Любо е то линка за правилата по които се проведе състезанието.
http://forum.airguns.bg/http://forum.airguns.bg/phpBB3/viewtopic.php?t=5
Под трансперанта на купа "Балкантрейд" закачен на сградата бяха закачени правилата по които се провежда състезанието и мерките за безопасност.. На всяка купа тези неща ги поставяма лично.
Това, че ти не си направил труда ди ги видиш не значи, че не е имало такива.
Успешен ден.
Благодаря Павка, просто цитирах нещо което видях в сайта на ФТКС и е чудесно, че си ги сложил и да наистина не съм ги видял, и причината е и че не съм ги търсил ;) извинявай ако си се засегнал :sorry: В никакъв случай не съм казвал, че е имало нещо нередно просто имах предвид, че и за напред ще е хубаво на всякъде да се прави това, което си направил и ти :cheers:
Успешен ден и на теб :)
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Успяхме да отразим с леко закъснение поради изборите мероприятието в местната преса.
Снимката е от миналата година и текста на снимката не е точен, но като цяло мисля, че става.
 

Attachments

  • statia.jpg
    statia.jpg
    894.3 KB · Прегледи: 102
  • statia1.jpg
    statia1.jpg
    835.5 KB · Прегледи: 91

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Радвам се, че ви харесва.
Нали се стремим да привличем нови хора.
Вестника се казва "Троян 21"
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
И... следва продължение :D
 

Attachments

  • игра.jpg
    игра.jpg
    446.5 KB · Прегледи: 64

rashko

Редовен Потребител
:offtopic: :bravo: А надяждането с пържени свински бели бъбречета, кога е ??? :cheers:
 
Нагоре