КУПА „БАЛКАНТРЕЙД” – 17-18.05.2014 г.

fishermaniac

Потребител
Така и не схващаш какви глупости написа,колега.Дори индиректно обиди колеги!
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
fatalen написа:
За мен това бе най-красивото трасе правено до сега! Направено бе с чар, финес, фантазия и много тичане.

С абсолютно същите впечатления отпътувах към къщи след тези два прекрасни дни. Мога да допълня само още едно изречение, написано на сувенирите ни за спомен от това състезание: "I Love Field Target" :bravo: !
 

aandreev

Потребител
Архитекта написа:
fatalen написа:
За мен това бе най-красивото трасе правено до сега! Направено бе с чар, финес, фантазия и много тичане.

С абсолютно същите впечатления отпътувах към къщи след тези два прекрасни дни. Мога да допълня само още едно изречение, написано на сувенирите ни за спомен от това състезание: "I Love Field Target" :bravo: !
Аз си мечтая за 5 дневно състезание :) от 01.05.2015 - 06.05.2015 :0)
Може да го кръстим купа "БАЛКАНТРЕЙД-ГРАНДОМАНИЯ" :)
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Предложенито aandreev за петдневно е шега нали?
След два ден стрелба умората е голяма и вече става безинтерсно.
По-скоро наказание за стреците ще след втория ден стрелба.
Мисля, че само на световното първенство се стерля три дена, а мога и да греша. Като се правята три отделни различни трасето с по 50 мишени.
Могат да кажат хората които ходиха на световното как е след три дена стрелба.
Следих какво си написал в темите и мога да кажа, че доста неща са резонни.
Всеки има право на собствено мнение.
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
pavloff написа:
Предложенито aandreev за петдневно е шега нали?
След два ден стрелба умората е голяма и вече става безинтерсно.
По-скоро наказание за стреците ще след втория ден стрелба.
Мисля, че само на световното първенство се стерля три дена, а мога и да греша. Като се правята три отделни различни трасето с по 50 мишени.
Могат да кажат хората които ходиха на световното как е след три дена стрелба.
Следих какво си написал в темите и мога да кажа, че доста неща са резонни.
Всеки има право на собствено мнение.
+1

Спах като бебе след 2-та дни. Въпреки,че по време на състезанието всичко беше Ок и не усещах умората, но като се напапапкахме с Надя и Божко на тръгване в колата ни се разчекнаха ченетата да се прозяваме. Двудневно състезание е супер. Нямам търпение за двудневното в София.
 

Dominus

Редовен Потребител
Ха, той Андреев ше ви обади с нипонката, ама да видим :D
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Статистиката сочи, че при:
чашките - безпорен фаворит е JSB
пушки - в клас "До 45J" е хатсан АТ44 - 4 бр., следва Kalibrgun Cricket - 2 бр. като първо място е спечелон с Kalibrgun Cricket,
в клас "Международен" е AA EV2 - 4 бр., следва Hammerli AR20FT - 3 бр. като първо място е спечелено с AA EV2
оптики - в клас "До 45J" няма фаворит, всички оптики са различни, в клас "Международен" изявен фаворит е Big Nikko - 7 бр., следван от Falkon T50B FT 3 бр. и ZOS 10-40х60 3 бр.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Включвам се отново по чисто състезателни въпроси с едно предложение и едно пояснение:
1. Радващо е, че вече втори сезон стреляме ФТ по единни регламенти, но тепърва имаме да изчистваме още много детайли по тяхното прилагане на практика. Темите за мероприятия отиват в архив, затова предлагам когато има някакви конструктивни забележки и изводи от дадено рейтингово състезание те да се допълват в цвят към основните правила в темата "Годишен рейтингов шампионат" и тези акценти да се четат в брифингите преди старта, докато свикнем да ги спазваме. Т.е. като ни се каже на откриването "Забранено е произвеждането на всякакви незачетни изстрели по мишените" - за 2-3 състезания всички ще се отучим от тази практика. Аз лично чак лющене на мишена с последователни незачетни изстрели досега не съм забелязвал, но по един изстрел след пропуск - пускаме си понякога.

2. Да се стреля в двойка с колега от челото на класациите си е сериозна отговорност спрямо останалите водещи състезатели:
scandalo написа:
Също така искам да изкажа благодарност към Пламен/Архитекта,че в правото си на маршал ми позволи да си прострелям пушката след малък инцидент по трасето.
Румбата ми благодари в много подходящ момент - купите връчени, състезанието приключило, а той - на първо място :D. Възможно е пък нещо да го човъркат терзания, и за да не ме човъркат и мен такива, а колегията да остане с подозрения, реших да поясня случая пред всички участници:
Надеждността на оръжието, оборудването и екипировката си е част от състезанието. Прострелъчни изстрели по време на състезание не се допускат. Ако ти поддадат монтажите - да си си купил по-качествени. Ако си чукнеш оптиката в някой клон и тя мръдне - да си внимавал. Ако се подхлъзнеш и я прецакаш - да си обул подходящи обувки. Ето обаче, че Румбата се озова с разбутана оптика 5 мишени преди края на първи кръг без да има абсолютно никакво лично участие в прецакването й. След бърз и успешен отстрел на мишена №45 - коляно, той реши да си почине преди втората мишена. Постави пушката си на земята във видимо стабилно положение спрямо надлъжната й ос. И както си стояхме на метър един от друг, а между нас Евата - на 20-тата секунда тя се гътна настрани в дълбоката трева. Трева, ама ... под нея объл камък, вероятно поставен от колегите домакини за обозначаване на позицията. Сенникът чукна в камъка и при следващия изстрел установихме, че Румбата не може и силуета на мишената да уцели. На ти сега казус - никой от нас не е докосвал пушката с крак, гътна се сама поради стечение на обстоятелства - едното краче на двуногата е било върху по-мека кал от другото. Пък то кал си беше навсякъде. И камъни нямаше около последните коридори, ама точно там под Никото- камък, че и скрит в тревата. Направо егати късмета ! Павката наблизо не видях - вероятно вече прибираше състезателните карти на противоположния край на трасето. Телефона си не носех, пък и аз бях единствен свидетел на случката. Като отчетох и наближаващия дъжд - без колебание взех решение: допуснах Румбата да вкара оптиката в прицел, доколкото беше възможно при наличния вятър . След 8 прострелъчни изстрела по същата свалена мишена 45 и по една пръчка до нея той продължи зачетната стрелба и свали 3 от оставащите 5 мишени до края на първи кръг. Е тука вече съвсем се натресох на казус - след втория кръг резултатите в челната тройка се получиха: 80, 78, 75 точки !
Това е случката. Павката ще узнае за нея едва от настоящия пост. Т.е. отговорността си е изцяло моя. Според моето разбиране за честна борба - решението ми беше правилно. Може и позакъснял да е този коментар, но както е казано - по-добре късно отколкото никога. Не съм посещавал международно състезание и не знам как се постъпва при подобен случай. Ако състезател неволно събори пушката на друг и му разбута оптиката - потърпевшият би трябвало да има право да си коригира прицела. В нашия случай - просто малшанс събори пушката. Моля Милен и Рачо като лауреати в класирането, както и колегите от ФТКС с международен опит да споделят своето виждане относно решението ми. На следващо състезание на всеки може да се случи нещо подобно, или още по-засукано. Поставихме началото, но тепърва имаме още много да се учим в практикуването на състезателен ФТ :).
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
До колкото аз съм запознат, понеже имаше подобен случай с Божо, но с изпускане на пушката. Маршала, който е отреден за състезанието е в правото да ти позволи да си простреляш пушката, но ако бъркам нека бъда поправен.
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Чесно да ти кажа Пламене и да ме беше информирал в момента на случката и аз незнам как трябва да се постъпи. Добре, че го засягаш и ще се радвам и аз да чуем менения на колеги с международен опит. Какво се прави в такъв момент.
За случая знаех малко преди награждаването лично ми го каза Румен.
Ще кажа с мен какво се случи на второто издание на "Балкатрейд" на "Бръмбар скок" Бах в тройка със Свирепия и Симо.
Три метра преди до стигна първата мишена от старта се подхлъзнах и ударих пушката. Бях с гумени ботуши и след този случай си купих обувки с грайфер само за мероприятия. След 4 изстрела от които три нули разбрах, че пушката не е добре. Оставих стрелците от групата да продължат, а аз отидох в зоната на простреката и се заех със настрйката. За всички мишени който бях пропуснал докато настройвах пушка, а колегите от тройката стреляха, аз си записах нула.
Това съм преживял и го споделям с вас.
 

lynx

Редовен Потребител
Е, Пламка, какво има да го разискваме?
Станала е беля-оправена е и няма трайни последствия!
Браво на Румбата, че е успял за нула време да вкара оптиката/пушката в час, без да предизвика "тапа" на трасето и да се натрупа опашка от състезатели и да ви дишат във връта, което въобще не е приятно.
Не трябва да забравяме, че освен състезатели сме и човеци! ;)
На повечето от нас са се случвали "екшън премеждия" по време на състезания.
На мен веднъж ми се извади голямото колело от оптиката още при първите мишени. ;)
Набутах го на мястото му и после се видя че съм го разминал сериозно, но това е положението ;) :D
Човек се учи от грешките си, като оставям пушката на земята, инстинктивно я разклащам за да се уверя че няма да падне.
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Добре повдигна Божо въпроса, за незачетните изстрели.
И аз го правя чат пат което си е грубо нарушение на правилата. Време е наистина да си припомним правилата и по-важното да ги спазваме.
Казуса с Румбата:
Личното ми мнение е,че Архитекта е постъпил правилно. И аз да бях маршал шях да постъпя така.
Презумцията на правилата са малко като в казармата, там знаете как е ако си изтървеш автомата на цимента и някой правоимаш те види или чуе.
За тези които са пропуснали това житейско изживяване пояснявам - грижата за оръжието си е задължение на съсътезателя. Негова е цялата отговорност за това какво ще му се случи по трасето. Може и аз да съм я бутнал, проблема пак си е негов.
Единствено при механичен проблем(почертавам не проблем с оптиката)- заседнала чашка, невъзможност да се зареди, нещо което би застрашило сигурността и др. на състезателя се позволява с някой от съдиите да отиде до зоната за прострелка и там за 10 минути да го отстрани. При невъзможност състезанието за него приключва.Прострелване не се допуска.
След отстраняване на проблема се връща в тройката и продължава състезанието. Пропуснатите заради проблема мишени ги стреля след състезанието с някой от съдиите. Ако се стреля по двойки оставащия състезател по решение на съдията или се прикрепя към друга двойка или стреля с някой съдия който му засича времето и т.н.
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Снимките може също да се видят на : http://www.ft-sofia.com/
Приемам предложения какво да добавяме като информация да сме актуални. Ще се опитам да отразя и мероприятието с няколко изречения, но сигурно ще е утре. Поправих правилата за убойните зони и разстоянията със последните налични.
Убойна зона 25мм задължителна позиция максимално разтояние 20м. Убойна зона 15мм свободна позиция максимална дистанция 20м.

Имаме си и страница : https://www.facebook.com/FieldTargetBulgaria
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Викам да ви събера на едни двудневен семинар в с. Чифлик /Троянско/ за изясняване на правилата и подготовка на маршали.
:cheers: ;) ;) ;)
Подгответе се с въпроси, течни материали и скараджийски материали.
Пушки не ви трябват ще стреляте с кожените пищаци
:p :p ;) ;) :cheers: :yahoo:
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
pavloff написа:
Викам да ви събера на едни двудневен семинар в с. Чифлик /Троянско/ за изясняване на правилата и подготовка на маршали.
:cheers: ;) ;) ;)
Подгответе се с въпроси, течни материали и скараджийски материали.
Пушки не ви трябват ще стреляте с кожените пищаци
:p :p ;) ;) :cheers: :yahoo:

Само ако вали ;)
:cheers:
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Нагоре