КОЛЕЛА, ТУМБЛЕРИ производство и маркиране.

kid

Редовен Потребител
ФТКС

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Автоматизация му се вика. Щом фокусираш и измериш - и хоооп , тя корекцията сама си дошла на мястото. ;)
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
peko написа:
Автоматизация му се вика. Щом фокусираш и измериш - и хоооп , тя корекцията сама си дошла на мястото. ;)


Не си прав!
Това е динамо.
Звърта няколо пъти паралаксното колело и.....
Оптиката му е температурно зависима и трябва да я подгрява, ако температурите са по-ниски ;) ;) ;)
 

TeXHo

Потребител
DANNY написа:
Това пък, каква изгъзица е?! ???

Според мен, това е един ненужно усложнен начин да си раздалечиш отметките по паралаксното колело. Не мисля, че има директна връзка между колелото и тумблера.
 

lynx

Редовен Потребител
Половин час я разглеждам тая снимка в оголемен мащам и пак не мога да разбера какво е искал да постигне човека с тия зъбни колела ??? Аз ли съм бавно зацепващ.....или творението е недовършено ??? ;)
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Върти си паралакса с ел. моторче. Или от мързел или да не се разсейва и мърда докато определя разстоянието до мишената. Тук е със зъбни колела. На други снимки сме виждали и с ремъчни предавки :D ;)
 

TeXHo

Потребител
Паралакса го върти на ръка, като всеки от нас. Новото е, че паралаксното колело върти малка ролка с навита на нея лента, на която лента са написани метрите. Поради размерите на колелата, предавката се получава доста голяма, т.е. с малко движение на паралаксното колело се развива, респективно навива доста лента. Така човека е получил по-голямо разстояние между отметките за метрите. Лентата се навива на две ролки - едната е зацепена за паралаксното колело, другата е свободна и предполагам има пружина в нея, която държи лентата опъната.
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
На мен лично ми харесва идеята на пича.Със сигурност разстоянията му на големите метри са доста по-големи от моите,но си е усложняване на системата :). Сигурно е помислил лентата да не от хартия или да е ламинирана,че при първия дъжд ще му стане лошо.
 

DANNY

Редовен Потребител
??? ??? ???
 

Attachments

  • 1011003_10151606053673778_761669085_n.jpg
    1011003_10151606053673778_761669085_n.jpg
    69.9 KB · Прегледи: 208

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
??? Какво те учудва? Американска работа. Да може да върти по-лесно и удобно с дясната ръка. Чудя се защо не е сложил и електромотор ;)
 

Loki

Потребител
valens1968 написа:
??? Какво те учудва? Американска работа. Да може да върти по-лесно и удобно с дясната ръка. Чудя се защо не е сложил и електромотор ;)

Според мен е за фините настройки, ако го превърта само от там ше има да върти чекръка... ;)
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Loki, не е ли обратно - това да е целта, а? Май изглежда да е на 1-ва, а не на 6-та.
 

DANNY

Редовен Потребител
Едно колело е малко!
Три са много! :)
 

Attachments

  • P8301904.jpg
    P8301904.jpg
    470.5 KB · Прегледи: 221
  • P8301905.jpg
    P8301905.jpg
    445.1 KB · Прегледи: 209

lynx

Редовен Потребител
Леле, тоя е накичил 2 кила тел по пушката и оптиката :wall:
Въпреки, че е прежалил пари за Big Nikko, изглежда не му се дават пари за "допълнителни аксесоари" :mad:
 

DANNY

Редовен Потребител
Човека явно няма проблем с дизайна. :)

Аз друго не можах да си обясня.
Има колело за измерване на дистанцията.
Няма тумблер за корекция по вертикала но за сметка на това има още едно голямо колело върху тумблера за хоризонтално изместване.
Нещо не свързах замисъла на нещата ???


-------------------едит------
зацепих, той стреля по Мил-дот. :)
...А е можел да събере всичко в едно. И измерване на разстоянието и показалеца за дотовете както са го направили тук

p1000514.jpg
 
Нагоре