КОЛЕЛА, ТУМБЛЕРИ производство и маркиране.

kid

Редовен Потребител
ФТКС
Според мен това голямо колело е инклинометър.
Под него има един отвес... ;)
 

azzaro

Потребител
Първо му вижте пушката и после се замислете за какво му е всичко това върху пружинка.
 

aspirin

Потребител
rashko написа:
azzaro написа:
Първо му вижте пушката и после се замислете за какво му е всичко това върху пружинка.

Аха но според мен или е,или ще става арматурист.
Още не ти е дошло до главата - затова се присмиваш...............
Недаи Боже да ти дотрябват очила за да виждаш на близо (ама наистина близо- 10-15 см.) , и после не телове, а дъвки сте ползваш за да си помогнеш............ :wall:
 

DANNY

Редовен Потребител
Евала за мерака! НО ако ставаше само с кичене в/у оптиката тоя трябваше до сега да е станал поне веднъж световен шампион ;) ...е в по-лошия случай Европейски. :)

Air Arms S400 Classic FT
 

milen.m

Редовен Потребител
ФТКС
Малък ъпгрейд на оригиналното колело на паралакса на Никкото. Дизайнът е мой, с ценен принос от Dominus, от когото е и изработката, която според мен е превъзходна.

033001845.jpg


033001846.jpg
 

rashko

Редовен Потребител
Браво Милене,но защо е толкова малко? ??? :bravo:

Защо не го увеличи да да имаш по отчетливи измервания след 40-тия метър където стават грешки?
 

milen.m

Редовен Потребител
ФТКС
Въпросът е напълно резонен. Може би щях да го направя малко по-голямо, но не повече от 12 см, но пушката няма да може да влезе в калъфа. Освен това ми се струва, че и този размер ще е достатъчен, просто трябва по-остър показалец.
 

didarai

Редовен Потребител
milen.m написа:
... но пушката няма да може да влезе в калъфа. ...
Точно в такъв момент човек оценява "отживелите времето си " ексцентрични ПК.Да не говорим , че при равен с нормалното ПК диаметър , получаваш разстояния между отметките като на колело с два показалеца (или там както му се вика). Ексцентричното го завърташ надолу и най високата точка на пушката остава тумблера => хоп спокойно в куфара .
 

DANNY

Редовен Потребител
didarai написа:
milen.m написа:
... но пушката няма да може да влезе в калъфа. ...
Точно в такъв момент човек оценява "отживелите времето си " ексцентрични ПК.Да не говорим , че при равен с нормалното ПК диаметър , получаваш разстояния между отметките като на колело с два показалеца (или там както му се вика). Ексцентричното го завърташ надолу и най високата точка на пушката остава тумблера => хоп спокойно в куфара .

Точно така прибирам моето колело в калъфа. Но винаги вкарвам една ръкавица м/у колеото и приклада. Голямото колело е и голям лост, с който могат да се направят много порази. И за да си нямам главоболия подпирам винаги под него ;)
 

Dominus

Редовен Потребител
Човека си го е харесал такова. Защо трябва да е като на другите?
То и два пъти по-голямо да е, ако отметките са дебели по 1мм все тая.
Иначе колелото е 30гр. и изглежда така
 

Attachments

  • IMAG0518.jpg
    IMAG0518.jpg
    1.5 MB · Прегледи: 152

Fire Horse

Потребител
Аз съм си поръчал на Доминус колело за Фалкона с диаметър 80мм. Такова съм си харесал. ^-^
 

Fire Horse

Потребител
Ето го и колелото ф.80мм., направено от Dominus.
Мен си ме кефи - най-малкото защото оптиките на Фалкон нямат никакви фабрични отметки на паралакса.
Да не каже някой, че съм го обърнал - нарочно съм го сложил да е от вътрешната страна.
На оптиката Фалкон тумблерите стърчат (много са изнесени). Ако колелото е от външната страна - много стърчи и стои грозно. Така е много по-прибрано, близко е до показалеца, а тясната страна (която остава от външната страна) е удобна за хващане и въртене на паралакса.
За да избегна въпросът, отговарям предварително - деленията между 40 и 50 метра на колелото са в 30мм.
 

Attachments

  • 2.jpg
    2.jpg
    253.3 KB · Прегледи: 171
  • 1.jpg
    1.jpg
    278.8 KB · Прегледи: 159
  • 3.jpg
    3.jpg
    258.8 KB · Прегледи: 153
  • 4.jpg
    4.jpg
    267 KB · Прегледи: 162

DANNY

Редовен Потребител
Страхотни монтажи. ;)
 

Attachments

  • 10272637_295635657265916_1789447842767064893_o.jpg
    10272637_295635657265916_1789447842767064893_o.jpg
    265.7 KB · Прегледи: 158

Dominus

Редовен Потребител
Ето го и моят шедьовър ;)
 

Attachments

  • uploadfromtaptalk1399723520126.jpg
    uploadfromtaptalk1399723520126.jpg
    155.9 KB · Прегледи: 138

Dominus

Редовен Потребител
Ама й ходи да го е...:D
 

Attachments

  • uploadfromtaptalk1399740330539.jpg
    uploadfromtaptalk1399740330539.jpg
    69.4 KB · Прегледи: 148

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Че и ходи две менения няма.
Поздравления Павка за направеното.
Ще чакам да го видя на живо в Троян.
 

lynx

Редовен Потребител
Нагоре