Избор на пушка за забавление с децата

luft9waffe

Редовен Потребител
HW90 - тази е с газова пружина, но пък я няма в синьо, току-виж изчакам
Едва ли ще намериш стокова синя 90-ца.Никога не се е предлагала. В Щатите Бийман я предлагаше в някакъв по-шарен ламинатен приклад под името RX2. Това, обаче, е во, което никак не се връзва с името на темата.
 

Ники И.

Потребител
Ами вече не се връзва с името на темата, прав си :), но за забавлението с децата вече я поръчах, HW50 S, утре идва. Сега се търси за забавление на таткото! :D :rambo:
 
Последна промяна:

luft9waffe

Редовен Потребител
Браво.Не бързай със следващата.Тая, дето ще дойде,ще е със сериозна мощност(като за малка пружинна пушка).Възможно е само ти да можеш да я зареждаш.А ако беше кръстил правилно темата,вероятно повечето биха ти предложили ХВ30 за децата и някой от по-"мъжките"модели за теб.
 

Ники И.

Потребител
Пристигна :)
https://www.flickr.com/photos/191296361@N03/shares/T6o849
Утре ще бъде тествана.

Междувременно й поръчах оптика за проба, този път без да се посъветвам с вас, но цената не е висока, така че мога да я прежаля, ако не става:
https://www.ohhunt.com/products/ohh...rets-lock-reset-fixed-magnification-10x-scope

Ще пиша като дойде как е. :)

P.S. Нещо не се справям с качването на снимка.
 
Последна промяна:

rivan

Редовен Потребител
Оптиката не е лоша, аз ползвам подобна, но с увеличение 4-16. Лошото е , че при мен паралаксът се настройва от 10 до безкрайност ярда, докато пи теб е от 25 до безкрайност. Това значи, че минималното разстояние, на което ще имаш бистър образ е мин 22,9 метра, или 25 ярда. Не съм сигурен доколко ще ти върши работа на пушката, която имаш! С пружинната пушка аз стрелям най-много на 20-25 метра.
  • величаване: 10X
  • Обектив (mm): 44
  • Нето тегло (g): 512
  • Дължина (mm): 322
  • Една тръба: Да
  • Релеф на очите (инч): 3.78
  • Диаметър на тръбата (mm / inch): 30 / 1.18
  • Зрително поле на окуляра: 20
  • Зрително поле (ft @ 100yds): 10.9ft@10x
  • Стойност на кликване: 1/10 MIL
  • Обхват на диоптъра: +/- 2
  • Макс. Надморска височина / отклонение (moa): 50 (Пример: 50 MOA е приблизително 25 MOA от центъра.)
  • Настройка на паралакс: 25 до инф
  • Уплътнителен газ, използван азот
Честито за пушката, много е красива! Да ти носи много радост!
 
Последна промяна:

ATO

Редовен Потребител
Честито! Ще ти хареса повече от колкото очакваш. И аз имам такава, много ме кефи. Сложи осигурител на болтовете като постреляш малко, развиват се. Притегни ги два-три пъти и тгава. Аз сложих и на винта за регулиране на спусъка макар, че не се саморазвиваше, както и на болта на мушката.
 

Ники И.

Потребител
Много благодаря, Rivan! :)

За оптиката - умишлено поръчах да не е варио, с идеята да е с по-просто устройство и да е по-надеждна.

Много благодаря АТО!
За болтовете имам една синя течност, вид "течна гума", слагаш малко на резбата и не се саморазвива вече.
 
Последна промяна:

xpresident

Редовен Потребител
Оптика х10 е перфектна за пружинка, ако няма да е за ФТ. На болтчето на спусъка фиксатор не е безопасно, алуминиево е. По-добре лепило Момент, за да може да се отива лесно, но да не се разхлабва само.
 

Ники И.

Потребител
На болтчето на спусъка фиксатор не е безопасно, алуминиево е.
Разбрах, благодаря за съвета! :)
Може би дори няма да му слагам нищо за момента.

Радвам се, че оптиката става, като увеличение. За забавление ще е. Честно казано, ме притесняваше да не е прекалено мощна, исках да е 8х, но не намерих налична в момента в европейски склад, а в последно време доставката от али е поне месец, често и 2 месеца!, дори и с алиекспрес стандарт шипинга. Затова отидох на 10х.
 

Ники И.

Потребител
Аз ли бъркам нещо, но тази Диана:
https://zarimex.eu/vazdushna-pushka-diana-stormrider-kal-5-5-mm ми изглежда привлекателна за забавление с децата.
Вярно, че резервоара е само 100ml, но ми изглежда перфектна за забавление с децата, по-лека, няма аз да презареждам всеки път.
Аз ще си стрелям с Вайраух-а.
Имам само 2-3 въпроса:
- Ще мога ли да мина само с помпа, без да нося допълнителни цилиндри? Това при положение, че ще се стреля по не повече от 100 чашки на излизане.
- Колко помпания биха били необходими, за да се напълни този малкият цилиндър?
- Ще я потърся в 4.5 калибър, но защо навсякъде изглежда, че в 5.5 калибър има повече изстрели, отколкото в 4.5?
- Има ли някаква уловка, та цената е толкова ниска?
 

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
С това резервоарче,никакъв шанс ще си отпомпиш.Ако смяташ да помпиш на 15-20 изстрела и то без плато(или почти без).Все пак няма да стреляте винаги на 10м и това плато ще ви стане важно.
Ако ще купуваш пцп по-добре виж едно ЧЗ 200,то ще е идеално за деца. http://www.oragie.com/cz_air.htm
Преди колегата Kifa продаваше неговото,ама какво стана.В калибър 4.5
 

kaloyan_takev

Редовен Потребител
С това резервоарче,никакъв шанс ще си отпомпиш.Ако смяташ да помпиш на 15-20 изстрела и то без плато(или почти без).Все пак няма да стреляте винаги на 10м и това плато ще ви стане важно.
Ако ще купуваш пцп по-добре виж едно ЧЗ 200,то ще е идеално за деца. http://www.oragie.com/cz_air.htm
Преди колегата Kifa продаваше неговото,ама какво стана.В калибър 4.5
Не съм много съгласен с теб колега, ако говориш за 4.5мм. Ако си го написал за 5.5 съм напълно съгласен.:cheers:

За 4.5мм:
ЧЗ-то е с около 200мл резервоар и май прави около 50 изстрела в 16J. - Всичко това го пиша по много груби спомени, ако греша моля да ме поправите и извините!:-[
Та със 100мл що да не направи 20-ина изстрела с 16J? Все ще намери някакво плато. А 16J стигат за доста повече от 10 м, ма да не го казвам точно в тоя форум.
Хем като намери платото ще му се наложи да помпа по-малко.
Ако намали пушката на 7-8J бая ще му се вдигнат изстрелите, пък мощността е идеална и за 20 метра.

- Ще мога ли да мина само с помпа, без да нося допълнителни цилиндри? Това при положение, че ще се стреля по не повече от 100 чашки на излизане.
Според мен да, аз едно време си мъкнех помпата и си помпах Cometa Lynx, ма съм си малко идЕот... Сега си я помпам вкъщи и се задоволявам с 90-100 изстрела на излизане с нея.

- Колко помпания биха били необходими, за да се напълни този малкият цилиндър?
Са т`ва ще го напиша малко наизуст, абе много пиша на вересия днеска... Зависи къде ти е платото на пушката, но според мен няма да ти трябват повече от 40 напомпвания. Ако ще го пълниш от 50 да 200бара може и много повече да са.

- Ще я потърся в 4.5 калибър, но защо навсякъде изглежда, че в 5.5 калибър има повече изстрели, отколкото в 4.5?
Защо изглежда, че в 5.5 има повече изстрели - Не знам. За мен 4.5мм е правилният избор за тази пушка.

- Има ли някаква уловка, та цената е толкова ниска?
Реално е SPA PR900W, та може би за т`ва!
Дано не съм те объркал много :cheers:
 
Последна промяна:

Ники И.

Потребител
Всъщност след известно четене разгледах и втората й версия, която изглежда още по-добре за тези пари. Има дву-степенен спусък и може да й се добави регулатор на налягането, и с него при по-малка мощност от 125 бара - първите 40 изстрела са в плато:
693FC036-99BB-4917-A657-F4FE3DFFB877.jpeg
Ето го и пълното ревю:
https://hardairmagazine.com/reviews/diana-stormrider-gen-2-air-rifle-review-22-caliber/
 
Нагоре