Избор на пушка за забавление с децата

xpresident

Редовен Потребител
В смисъл, че трябва да сложа по-слаба пружина, като я купя, или тя си е такава?
Елементарно - или я намираш в 7.5 и си поръчваш заедно с пушката 16j пружина, или я намираш в 16 и си поръчваш 7.5j пружина.
Ето ти 35-ца:
https://armasayala.com/gb/air-compressed-rifles-spring-and-gas-ram/562-weihrauch-hw-35.html
И 50-ка:
https://armasayala.com/gb/air-compressed-rifles-spring-and-gas-ram/563-weihrauch-hw-50-s.html
 

Ники И.

Потребител
Поръчката вече е факт, от Mundilar, не знам с коя пружина е ...

upload_2020-11-23_16-55-56.png

Много благодаря на всички помогнали за избора! :)
Трябва ли да се разконсервира, като пристигне, или мога да започна веднага да стрелям с нея?
 

luft9waffe

Редовен Потребител
смисъл, че трябва да сложа по-слаба пружина, като я купя, или тя си е такава?
Зависи откъде ще я купиш. Мундилар и Крале ще ти я доставят в макс. мощност-около 16дж.Това е много за тая сравнително малка и лека пушка.В смисъл само ти ще я зареждаш лесно, а и няма да се разгърне потенциалът и като точност. В 7,5 дж(. 177)всички ще сте доволни и децата ще навлязат най-лесно в хобито-в смисъл ще придобият елементарни стрелкови умения. А пушката ще съхрани повече ресурс. После може да се ъпне до оптималните за нея 10-12дж. с нова, подходяща пружина.
 

Ники И.

Потребител
С други думи, трябва да търся по-слаба пружина, вече я поръчах от Мундилар.

Xpresident, буркана и домашната се подразбират, малко си ми далече, но не може да няма начин! А, и ще заменим туршията с мръвки, защото не ям зеленчуци! :-D
 

Ники И.

Потребител
Здравейте отново,

Само да кажа, който купува сега, че доставката явно е бавна, дадоха ми 2 седмици срок на доставка от UPS, след като пушката вече беше взета от магазина.

Междувременно тече подготовка - докато чакам Пеко да ми прати избраните чашки, си купих тези двете:
21B3D2E3-6F8C-4541-ABF0-2725498144A7.jpeg
и калъф:
45DD3CBB-6A26-42FA-88A4-1EA2CD877F49.jpeg

И ми хрумват разни мисли ... много ми харесват ето тези:
https://www.mundilar.net/en/air-rif...0mm_177/optional_scope-none/gun_bag_case-none

Но понеже искам да има механични прибори, а и да е 6.35, ето такава:
https://www.versandhaus-schneider.d...ewehr WEIHRAUCH HW 77 K Blue, Kaliber 6,35 mm

Какво ще ме посъветвате?
5.5 или 6.35?
Първата пак от Мундилара е намалена в момента, но ще трябва да й взимам и оптика.

Има го винаги и варианта да изчакам да видя как ще се развият нещата с първата и евентуално напролет да мисля за втора.
 

lynx

Редовен Потребител
Не взимай пружинна пушка в калибър 6,35
Тези пушки нямат необходимата мощ да засилят съчма в този калибър.
Най-добре е в 4.5 , но щом си решил да е по-голям, взимай в 5,5.
Ако я вземеш в 4,5 и след време ти омръзне, ще я продадеш много по-лесно заради търсенето.
 

Ники И.

Потребител
Аз в 4.5 вече я поръчах и я чакам, и междувременно се замислям за още една, хубава със синьо-сив приклад! :)

Предполагах, че това ще кажете за 6.35, но се чудех като е Вайраух дали няма да е по-добре. Както и да е, ще помисля за синята 5.5, пък големият калибър ще го оставя за ПЦП, ако реша да продължавам в тази посока.
 

xpresident

Редовен Потребител
77-цата е проектирана за 16 джаула. В 5.5 със силната пружина прави 22, но зареждането е трудно и стрелбата е отвратителна. Вярно че на 50м на механични уцелва кенче, но няма кеф от стрелбата. За 5.5 трябва пушка с По-голям обем на цилиндъра.
Ако търся компромис между сила и точност, аз бих взел 97-ца 20 джаула в 5.0
 
Последна промяна:

luft9waffe

Редовен Потребител
Ако търся компромис между сила и точност, аз бих взел 97-ца 20 джаула в 5.0
И аз така си мислех, но... оказва се цевите на ХВ в. 20 са далеч по-зле от тези на ЛВ в. 20.Особено с ЖСБ. Пък и има и друго:качествени чашки(жсб) с грамаж около и под 0.90г има в калибрите. 177и .22. И рауховете ги харесват.Разбира се идеалният вариант е да се присади валтерска 5мм цев на пушката, но работата там вече става "дебела".
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
За 6,35мм ти трябва скорост от поне 200м/с,това с чашка 1,6гр.Не са много ПП,които го могат!В момента има на промоция Хасани 125,135,150,155,които без проблем ги засилват с тази скорост,та и от горе!Има и Доминатори,те са малко по слаби,но с фиксирана цев,въпреки скапаните материали за 200лв. си заслужава човек да си почеша крастата.135цата и Доминатор 200w са с хубави дървени приклади от орех
ef0a083a635d2427c5e1ca59f326155a.jpg
П.с
В един идеален свят свят можеше да купиш за детето HW30 или ИЖ60/61 а за теб една AA 200TX HC или AA Pro Sport с хубава оптика,успех:cheers:!
 

Ники И.

Потребител
Хайнел-а предполагам е само втора употреба. За кола - става, ако е на малко години и километри, защото бързо се обезценяват, и поне засега не бих си купил нова.
С други думи, Хайнела сигурно е на милиони изстрели, дори и Вайраух-а да не е толкова добър, все пак е нов, така че засега съм решил да пасувам.
Не го търся с колекционерска цел! :)

Иначе тези тези със синьо-сивите приклади много ми харесват, дори да е пак в .177 калибър.
Иска ми се само да поекспериментирам малко, така че вариантите, за които си мисля сега са два:
1. HW97K със син приклад или HW77 пак син, но вторите нещо не ги намирам в интернет магазин, само в разни сайтове ги описват.
2. HW90 - тази е с газова пружина, но пък я няма в синьо, току-виж изчакам да я пуснат(енетуално), и без това 97-цата я няма налична в момента в Mundilar.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Последна промяна:

Ники И.

Потребител
Много благодаря Kifa!
Първият сайт го разглеждам от седмица, само там намирам синя 77-ца. За съжаление половината им отзиви са ужасни и не смея да поръчам оттам.
На гърците не бях попадал, ще разгледам малко по-подробно за тях.

Благодаря още веднъж!
 
Нагоре