Избор на пушка до 250лв.

pachoddp

Потребител
Не че нещо, но от това, което чета и съм чел в темите за избор на оръжие, се получава много често нещо, което и сега е горе-долу същото..... Някой пита конкретно нещо, пък колкото и неправилен да му е подходът според някои, определя някаква цена и т. н. и се почва боклуци, евтинджоси, китайски - митайски..... Пък видиш ли немски, френски, английски.... Мотори за 38 500 долара.....
Та, да питам - кое не му е китайското на този Умарекс? Или е немски, колкото и Diana Chaser (Artemis CP2), за Метеора същото. Той поне влиза в бюджета.... А за Умарекс - а трябва "още някой лев".... А като гледам - той почти двойно от определената сума.... А и трябва да "рискува" на всичко отгоре......
Не че нещо.... Ама не се сдържах и аз......
А резултатът - човекът отлага да влезе в "хобито" за по-късен етап.... Голяма помощ.....
Явно тези с китайските, турските и т. н. пушки не са достойни за хобито. Какво означава хоби..... Какво означава човек да попита за пушка до 250 лв. за стрелба по мишенки и да се говори за състезания, 65 000 изстрела и така.... Предполага се, че човек като пита нещо, е достатъчно грамотен и прави разлика между 250, 500 и 1500 лв., както и прави разлика какво е състезание и какво му трябва за тази цел.... И задава ясно и точно въпрос..... И най-редно, според мен, е да има 5 поста, но с 5 конкретни предложения, с минуси и плюсове за всяко едно предложение.... Защото излиза така, че човек трябва да се почувства като боклукчар, след като си купува или има намерение да си купи нещо, което струва 200 лв. например.... И най-вероятно се получава често така, че след 3 безсмислени страници четене, питащият си купува това, за колкото е решил да отдели пари, но не споделя, защото вече му е вменено, че е боклукчар.... Щом си купува боклуци.....
В този ред на мисли, защо не се направи така, че при регистрация във форума, да се показва фактура, пушка, някакъв документ, че искащият да участва във форума притежава пушка минимум за 500 лева, да речем, или минимум Heinel 312 и тогава да му се дава право да пише, да дава съвети и т. н. А другите само да четем и да се ограмотяваме.... И когато един ден израстнем на това ниво, тогава да бъдем допускани до форума и до хобито.....
Хобито си е хоби и усещането за всеки е различно.....
Когато говорим за спорт, професионализъм, то там работата вече е друга... И тогава бих се съгласил....
 
Последна промяна:

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Колега pachoddp,ще те уважа и ще ти отговоря,надявам се да не е безсмислено!
Първо малко го обърна на класова борба и се вживяваш в ролята на народен трибун,защитник на бедните и онеправданите,не знам дали питащия се нуждае от това,както и да е!
Второ сам си създаваш някакви опорни точки и слагаш думи и твърдения които никой не е изричал!
Човека пита аз му казах моето ,ти твоето и т.н.,той сам трябва да си прецени ако нещо не е разбрал или иска още информация продължава със въпросите,с няколко изречения не може да се каже всичко.
Та,как сметна двойната цена на Рюгера...човека дава 250лв. той е 285лв.,35лв. разлика....По-големият Рюгер Магнум е 400лв. ,но за него не е ставало дума,Магнума е взаимстван от Диана 350,този от Диана 34...къде прочете някой да твърди,че Рюгера е немски,къде,същото и за Diana Chaser!Малко инфо за този Рюгер ,той е продукт на сътрудничеството между Umarex USA и RWS USA в онзи период и да произведен е в Китай,лицензирано копие е на Диана с някои промени,и никъде няма да прочетеш лош отзвук за него...ако имаш въпроси питай,Неми се пише дисертация!
 
Последна промяна:

rivan

Редовен Потребител
Ще напиша само няколко реда и то не съвсем по темата /дали/ ? Че се наслушах на "мъдри" съвети от "компетентни" колеги.
Народът е казал:
Не съм богат, да купувам евтино!
Мерак се гаси со паре!
Народът е мъдър! – ще допълня аз! А също и: Кой разбрал – разбрал!
 

njatanasow

Редовен Потребител
Смешна работа,има една приказка кога стана калайджия и кога ти се изцапа гъза в черно! ;)
 
Последна промяна:

pachoddp

Потребител
Аз ще остана тука пас.... Последните писания говорят сами по себе си....
Аз със сигурност не се вживявам като трубунал, защитник на бедните и т. н., ха хаааа..... Но някои тук наистина се държат като патриции, а другите са плебса....
Приятелю Kifa, ти тук нищо нередно ли не виждаш... Обръщам се лично, защото ти се обърна лично... Говорим вече за гъзове, пишман-разбирачи, пишман - мъдреци и т. н. И това се случва постоянно с тези, които напишат или изкажат различно мнение от другите, които са "по-навътре в" хобито""....
Аз нямам какво да питам..... Имам си глава на раменете и си решавам сам за себе си.... Не съм искал някой да ми пише дисертации на тема ВО. Нямам и нужда....
Възрастният господин ме попита от кога имам опит с ВО. Ами от 25 години.... Велико ли е.... Велико прозвуча... Ама има разлика.... Какво означава опит в случая.... Да, за 25 години, миналата година за пръв път разглобих въздушна пушка.... Но стрелям от 25 г., та и повече.... И затова казвам, че за всеки е различно.... И не отричам способностите на други, които познават до милимунда всичко.... Но за всеки е различно..... И не съм си позволил да обидя някой за това какво е избрал, какво го интересува и т. н.
Толкова е просто - човекът пита дайте предложения за еди какво си до толкова пари и аз му споделих....
Бъдете Велики в хобито и мислите си, но няма нищо велико да говориш за гъзове, боклуци и да показваш в тема за 250лв. мотора си за 38 500 долара.... Това го правят дребните по душа хорица....
Бъдете живи и здрави!!!!
 
Последна промяна:

njatanasow

Редовен Потребител
А така,пак ли ще я почваме?
Написах колко ми струва мотора защото ти ме провокира защо не съм си взел Харли.Когато си взех Интрудъра беше 1400 кубика а Харли 1200.И още нещо Интрудъра е и по бърз и по икономичен и много други екстри за които трябва много да пиша.Разбирам ,че се имаш за интелигентно момче но се държиш като заядливо дете.Аз бях до тук,а ти си се радвай на пушкопистолета ,и дано някой ден си купиш и истинска пушка!
 

pachoddp

Потребител
Аз ако искам да си купя, ще си купя още утре.... Не е проблем.... Но не ми е фикс идея.... И пак повтарям - всеки сам си определя какво за колко ще си купи.... И единственото, което съм против и не мога да приема, е някой да каже, че е боклук. Или да поясня - да го обиди заради избора, който е направил....
Е, все пак научих нещо за моторите от тебе, като не можах за истинските пушки.... Че когато си си купувал Интрудера, в този момент от историята, е нямало Харлей Дейвидсън по-голямо от 1200сс....А,и е нямало по-скъпо от 20000 долара.... Ако кажеш и годината, ще си го запиша в тефтерчето..... И само да отбележа, че въобще не съм фен на Харлей.... Дадох го за пример, защото също като за някои хора за някои пушки тука, на друго място Харлей е нАмбАр Ван.... И другите за нищо не стават... Също като тук за някои други работи....
И един последен въпрос - Хайнел 312 истинска пушка ли е...... Или аз пак нещо не разбирам.....
И щеше да е напълно достатъчно да кажеш защо си избрал Интрудера, какво значение има колко 38 500 долара струва..... Ама нормално де.... Някъде другаде из темите срещнах, че някой ако разбере, че някой бил изхарчил 20 000 за нещо, какво беше там..... А, сетих се... За чашки или хайде - проектили..... Както и да е....
 
Последна промяна:

pachoddp

Потребител
С късата цев и приклада пострелях много малко. След първите няколко изстрела, сложих оптика и нямам много впечатления от фабричния мерник, но ми се стори, че процепът на мерника е сравнително широк и мушката "играе" вътре и не ми се стори много добре. Иначе беше сравнително точна на около 15 м. Не стрелям по мишени с кръгове и точки и не мога да кажа с точност колко е точна .... С късата цев основно ми беше интересно каква скорост дава. Показваше около 160м/с с 0.5 грама чашка(Gamo) и около 145-150м/с 0.63грама Spoton. С приклада и късата цев е много удобно основно заради малката обща дължина.
После сложих дългата цев и реших да си остане така. Скоростта с дългата цев е с около 30-40 м/с повече.... С чашка Crosman 0.47грама дава около 200 м/с, а със Spoton-а, 0.63 грама, даде около 180м/с. За точността, както казах,не стрелям по мишени с кръгове, но чанче(звънче) 6х6см. на 20м. го цели 10 от 10. С включеният заглушител пушката е доста тиха, а без него плющи яко. Не можах да намеря разлика в точността с 9 зарядното барабанче и приставката за единична стрелба. Но както казах, не съм стрелял за по-прецизни резултати.... Стрелям 99% прав от рамо
Това ми са засега впечатленията...
Тия дни смятам да я засиля малко, като поставя няколко шайби зад пружината на ударника и да видя каква скорост ще даде и колко, що-годе, равни изстрела ще направи....
Но за мен си заслужава всяка стотинка....
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Айде пак тънкообидни, пак неразбрани от хората и пак мрънкане - прекалено много взе да се мрънка в съвременното общество, и всеки с претенции, че света се върти около него! Аз хубаво ви казах на една част от колегите тука във форума предлагайте им B1, B2, B3 и т.н. може и Хатсани....нека си минат хората по пътя, малко са хората които искат да слушат, че някой си имал опит и се мъчи поне малко да помогне на някой макар за сметка на някой лев отгоре! И както вече сигурно 15 години гледам, винаги едни и същи спорове и заяждания от рода - вие па много разбирате :wall: Не, нищо не разбираме - купувайте си Б1 с оптика Таско 4х20 ( аз и с такава комбинация съм стрелял и притежавал) пак е пушка с нарезна цев, оптиката пък има и кръст - какво повече му трябва на човек....а да и едни хубави турски чашки с остър връх ( от ония в сивата кутия) - щом са остри, значи са точни и пробиват много:lol: Толкова от мен за предлагането на пушки, към хора които им се струва, че се мъчим да ги метнем, излъжем или се направим на велики според някои и т.н.
 
Последна промяна:

Amfo

Редовен Потребител
Голямо четене падна . Въпреки, че ме малко ме хвана страх ,все пак ще предложа на градския една пушка . Знам ,че тази марка в този форум не се зачита за ВО но все пак той да си реши . Само малко е над определения бюджет. Пък и може да отиде и да е види. Има е налична в Бургас. https://guns.bg/en/vzdushna-pushka-gamo-big-cat-12504x32-wr-kal-55-a-006571
И да кажа , аз имам гамо и съм доволен от нея , и си стрелям с нея и ми доставя удоволствие.
 

redsox

Редовен Потребител
Gamo 1250 big cat 5.5 ми беше първата пушка. Горе долу става, но оптиката включена в комплекта е мики Маус. Трябва си нещо читаво + моноблок. Което ще направи допълнителен разход от още 200-250 кинта. И бюджета на колегата отива на кино.

Ако толкова му се стреля веднага да взима Метеор, щом го има някъде или наистина както казва soundmax една Б3ка и това е. Аз моята още си а пазя на вилата и сигурно ще бъде последната пушка, с която бих се разделил. Най-добре похарчените 45лв в живота ми.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Аз със сигурност не се вживявам като трубунал, защитник на бедните и т. н., ха хаааа..... Но някои тук наистина се държат като парии, а другите са плебса....
Ти разбираш ли смисъла на думите?
 

Amfo

Редовен Потребител
Gamo 1250 big cat 5.5 ми беше първата пушка. Горе долу става, но оптиката включена в комплекта е мики Маус. Трябва си нещо читаво + моноблок. Което ще направи допълнителен разход от още 200-250 кинта. И бюджета на колегата отива на кино.

Ако толкова му се стреля веднага да взима Метеор, щом го има някъде или наистина както казва soundmax една Б3ка и това е. Аз моята още си а пазя на вилата и сигурно ще бъде последната пушка, с която бих се разделил. Най-добре похарчените 45лв в живота ми.
Става горе долу . Това не го разбрах . Оптиката в комплекта ако държи прострелка на тази пушка е достатъчно . Ако имаш опит ,би било чудесно да споделиш . И човека да си прецени.
 

redsox

Редовен Потребител
Става горе долу . Това не го разбрах . Оптиката в комплекта ако държи прострелка на тази пушка е достатъчно . Ако имаш опит ,би било чудесно да споделиш . И човека да си прецени.

Става горе долу за стрелба по клечки за уши на 20-23 метра. Разбира се и кутийки от бира на малко повече дистанция.
Трябва да се утежни приклада понеже е кух и липсва баланс на пушката. Тежи напред. Бях го напълнил с пластелин и болтчета/шайби.
Оптиката не държи. Кръста се “размести” след около 100тина изстрела.
Трябва моноблок.
Няма механични мерни прибори, съответно собственика е длъжен да инвестира в оптика.
След утежнения приклад стрелба прав без опора е практически невъзможна.
Въобще пушката си има своите дефицити, които за да се елиминират са нужни допълнителни средства и съответно начина на стрелба и ползване се променят.
 

xpresident

Редовен Потребител
Какви Гамота, какви Метеори, от гората в космоса го пратихте човека. Ясно писа, че ще стреля по хартия и иска да уцелва. И да му е надеждна пушка, а не да се чупи я оптика я нещо друго след 2-3000 изстрела. И едва ли човек с претенции за прецизна стрелба, ще му е кеф да стреля с нещо което рита като катър. За спусъка на двете предлагани нещо ще споменете ли? Спрямо спусъка на Хайнел 312 как е?
Светльо спомена Славия, също много добра пушка, не спортна но точна. Не отстъпва по точност на Вайраух 35. Спусъка и е приемлив. Има прецизни метални мерници с които успешно се стреля на 50м.
 

redsox

Редовен Потребител
“За спусъка на двете предлагани нещо ще споменете ли?” точно мислех да си допълвам поста. и метеор и Гамо имат твърд спусък, което поне за мен във времето, когато съм ги ползвал нямаше значение, защото нямах база за сравнение. Докато разбира се не закупих по-висок клас пружинна пушка.
 

t.marev

Редовен Потребител
Ти разбираш ли смисъла на думите?
Разбира, разбира, много добре разбира! Е, сбъркал е една дума, / вместо патриции е написал парии/ но въпреки това разбра смисъла на мнението му, нали! Разбирам изненадата и възмущението му от факта че всеки се прави че не вижда слона в стаята.
Грешки понякога стават, само Той не греши! Например тук масово се говори и пише за пружинна пневматика и компресионна пневматика. Такова разделяне няма, защото пневматика е наука а пружинни и компресионни са пневматичните устройства, които сравняваме, избираме, купуваме, радваме им се, ремонтираме и т.н.т.
Нека да изчакаме спокойно появата на следващия питащ за съвет ако можем да му помогнем, всеки според желанието и възможностите си.
 

pachoddp

Потребител
Ти разбираш ли смисъла на думите?
Грешка. Ще бъде поправена. Понякога телефонът сам избира коя дума да напише..... Не съм забелязал. Мерси за уточнението.....
Но като гледам на някои от "по-старшите" постовете, бая правописни грешки имат, ха хаааа.... Та, те дали разбират нещо... Както и да е..... Лирично отклонение.... Ама то t. marev, много правилно каза за слона....
Как пък никой не видя какво съм писал за кирливия Artemis CP2, както и добрите първоначални впечатления на друг колега и да каже - това не е така, това е онака, това не му го бива, за това не става.....
Аз никъде не прочетох в питанията на колегата, че ще стреля прецизно по хартия, че иска спортна пушка и така нататък.....
CP2 - то идеално се вписва в бюджета, има всичко необходимо в комплекта, вадиш и стреляш от кутията и то ТОЧНО, естествено до определена дистанция, вади скорости, напълно достатъчни за добра стрелба, напълно съпоставими с началната скорост на Heinel 312, например, подлежи на елементарен тунинг, който дори и аз невежият мога да осъществят, за разлика от Heinel-а, както отбеляза някой, ако въобще има нужда от тунинг.... След време може даже оптика от Зрънчо да и сложи и да я залепи с двойно залепващо тиксо и пак няма да падне... Колко е надеждна - ще видим.... Засега имам около 750 изстрела с нея.... Далече е от 65 000, но не се знае.... А и няма да се женя за нея или да я оставям наследство за поколенията.... Засега ме радва, доволен съм..... И това е най-важно в случая....
 
Последна промяна:
Нагоре