Избор на пушка до 250лв.

pachoddp

Потребител
Тези на CO2 как се държат при температури като сегашните?
Ами моите замервания бяха последно миналата седмица или да речем преди около 10-тина дена. Не беше много студено, но не беше и много топло. Да речем нещо около 15 градуса. Като капсулата преди да стрелям не съм я загрявал, охлаждал или нещо такова. Седяла е на стайна температура. Знам, че СО2-то се влияе от външната температура,съответно при по-ниска скоростите падат, а при по-висока се вдигат. Това за ниските температури, си мисля, че важи за самата капсула, ако е стояла на студено.... Защото, доколкото знам, при стрелба температурата на капсулата така и така пада заради излизането на CO2. И не знам колко значение има външната температура при самата стрелба, която може да трае и няколко минути....
При мен при тези условия, се получиха резултатите, които описах по-горе.... Тепърва ще разбера какво ще се случи, когато стрелям в по-топло време.....
 

niki 67

Потребител
Добър вечер колеги. За кой ли път, някой нов колега в форума задава въпрос за избор на ВО и страстите се разгорещяват. Почти съм сигурен, че всички питащи са новодошли в форума и не са го чели! Попрегледали тук там темите и им станало интересно, да хобито ни е увлекателно, но и скъпо. Та прочели не прочели и решават да купят ВО и хоп, въпрос. Мисля си, всеки питащ да бъде насочван в тази тема. https://forum.airguns.bg/index.php?threads/Каква-въздушна-пушка-да-избера-написване-на-статия.148/ После ако не е намерил сам отговора да търси съвет, по лесно ще е мисля.
 

RR TANEV

Новодошъл
А защо не си купи Харлей Дейвидсън, в този ред на мисли.... Според мнозина това е върхът.... Или Хаябуса, например..... Защо не си събра повечко пари и да си купиш нещо такова, а караш Интрудер.... Аааааа, ще кажеш, ами за това съм имал възможност, това съм преценил да отделя като бюджет, това ми харесва.... И ще си прав.... Надявам се, ти да ме разбереш...
То и аз карам 20 годишен TDM 850, като дете карах поне 5 години Симсон... И познай с кое ми е по-кеф.... Ами и с двете.... Разбираш ли.....
И тъй като, както казваш ти, не става дума за жизнено важни неща, то и с 250 лв. и със 150, та даже и с 5 лв., човек може да си направи кефа и да е щастлив и доволен.... Сещаш ли се....
 

RR TANEV

Новодошъл
Благодаря за изчерпателния отговор, както и на всички изказали мнение до този момент!

Относно лекото спречкване по-горе, не очаквам всички тук да са единодушни. Ако това беше случаят, вече да бях взел пушка след изчитане на първата тема във форума. Ясно ми е, че всеки си има някакви предпочитания и различен опит. Всякакво мнение е напълно добре дошло, а в крайна сметка нелекото решението какво да взема е мое.
Здравей, купих си пружинка за 170 лв -Kral Arms N-01- 16 джаула мощност които ме изненадаха . с оптика 30лв вече ми заприлича на украшение на стената ........НО на 100 изтрела получавам 5 до 10 попадения около центъра на мишената .....оптиката и изпопадаха болчетата за настройките а за лупите вътре не знам . Като изчетох 30-40 мнения за вредните вибрации на пружинките върху оптиките разбрах че съм тръгнал по пътя където други са били преди половин век . моят съвет е: просто не бързай с покупката а отдели малко време да проучиш ВО с газово бутало или евтина ПЦП към което съм се спрял и аз или да ти пратя моята с документи закупена декември 2022 с втора оптика за 60 лв на цена 220лв
 

pachoddp

Потребител
Здравей, купих си пружинка за 170 лв -Kral Arms N-01- 16 джаула мощност които ме изненадаха . с оптика 30лв вече ми заприлича на украшение на стената ........НО на 100 изтрела получавам 5 до 10 попадения около центъра на мишената .....оптиката и изпопадаха болчетата за настройките а за лупите вътре не знам . Като изчетох 30-40 мнения за вредните вибрации на пружинките върху оптиките разбрах че съм тръгнал по пътя където други са били преди половин век . моят съвет е: просто не бързай с покупката а отдели малко време да проучиш ВО с газово бутало или евтина ПЦП към което съм се спрял и аз или да ти пратя моята с документи закупена декември 2022 с втора оптика за 60 лв на цена 220лв
Аз точно това имах предвид и затова дадох като предложение Artemis CP2 или другите му производни под различни марки. Работи на принципа на ПЦП, сгъстен въздух, в случая - капсула CO2. Разликата е, че е значително по-слабо от ПЦП, няма регулатор, то не знам и колко е нужен в случая.... Но предимствата му са, че абсолютно влиза в бюджета,та даже и ще остане, изключително лека, няма никаква нужда от допълнителни доработки, няма абсолютно никакъв откат и не е нужно после да се изръсиш сума ти и пари за качествен моноблок и що-годе свястна оптика.
При мен се получи така... Аз основно стрелям с лък, но за разнообразие и от мерак, макар и малко позабравен назад в годините, реших да си взема въздушна пушка. Знаейки за особения откат и вибрации при евтините, та даже и при по-силните скъпи и маркови пружинки, и с идеята да не натоваря много бюджета, се спрях на Kral Arms n-01. Сложих и газово бутало, моноблок Sportsmatch за сто и кусур пари, 6х40 Gamo оптика и сметката стана 400+ лева.... Пушката стана добре. Сравнително точна, без чупене и разходки по пушката на оптиката, но..... Аз стрелям основно в двора. Имам около 35 м. дистанция. Затова и не ми трябваше пушка, която да стреля точно на по голямо разстояние. Кралът стана около 20 джаула. Имам такава мишена тип борче ли беше, някакво дръвче ли беше .... Ами тя от тия 25-30 м. направи мишенките на хармоника... Голямо пукане, голямо тежене.... Че стрелям основно прав от рамо.... Наскоро се запалих за въздушен пистолет..... И точно тогава в полезрението ми попадна Артемиса.... Взех CP2, а не CP1, защото ми се видя по на сметка. Има две барабанчета, които иначе се продават отделно по 30 и кусур лева, заглушител и на всичко отгоре става и на пушка с добавения приклад. Основно ме привлече това, че няма да чупя цев, за да стрелна един път, някакси се бях затъжил и за болтовото зареждане, а пък толкова 1,50 за една капсула CO2 за 40 изстрела реших, че мога да ги прежаля.... Никога досега не бях стрелял с въздушно оръжие без да му се чупи цевта и да е без някакъв вид пружина. И останах очарован. Имам хронограф. Замерих скорости и наистина са удудващо добре.... Купих една оптика за 100лв. от колега от форума, че Gamо-то ми се видя доста голямо. Купих си монтажи за 11 лв., ха хаааа, не за 100+ или моноблок за 100+ и работата заспа....
Сега пак стрелям на същата дистанция, но не с пушка, тежаща 5 кг., не ми се налага след всеки изстрел да свалям пушката, да чупя и напъвам цев, да бутам за всеки изстрел чашка в цевта, нямам вибрации, удари и т. н, защото даже и с газовото, пушката си скачаше сериозно.... Съответно избрах 4.5мм.,а от там и чашките ми поевтиняха.... А на всичкото отгоре, започнах и да уцелвам по-често, да не кажа всеки път.... И всичко излезе 311лв., а не 400+... А усещането и чувството при стрелбата с CP2 - то основно заради различния механизъм на работа, на стрелба, на държание на пушката с т. нар. сгъстен въздух, пък било то и CO2, просто ми хареса в пъти повече....
Това е за мен.... И го споделих...
И да, от тук нататък, не бих се върнал на пружинка..... Просто начинът и усещането при стрелба със сгъстен въздух, в моя случай с CO2,поне засега, ми харесва повече.... Защото и Heinel да е и FWB да е и Weihrauch да е, щом е пружинка, все се зарежда с чупене на цев, дърпане на лост, та даже и по-малко лостчето да е, имаш един изстрел, пък бил и той космически, и пак опъваш, дърпаш.... А както казах, на мен ми допадна повече по-друг начин на стрелба.... И да като ми мине меракът на CP2 - то и на CO2 - то , ще мина на ПЦП....
Та, ако се върна пак на питането на колегата, за 50лв. отгоре на 250,ще има даже и оптика и даже и монтажи.
 
Последна промяна:

niki 67

Потребител
Аз точно това имах предвид и затова дадох като предложение Artemis CP2 или другите му производни под различни марки. Работи на принципа на ПЦП, сгъстен въздух, в случая - капсула CO2. Разликата е, че е значително по-слабо от ПЦП, няма регулатор, то не знам и колко е нужен в случая.... Но предимствата му са, че абсолютно влиза в бюджета,та даже и ще остане, изключително лека, няма никаква нужда от допълнителни доработки, няма абсолютно никакъв откат и не е нужно после да се изръсиш сума ти и пари за качествен моноблок и що-годе свястна оптика.
При мен се получи така... Аз основно стрелям с лък, но за разнообразие и от мерак, макар и малко позабравен назад в годините, реших да си взема въздушна пушка. Знаейки за особения откат и вибрации при евтините, та даже и при по-силните скъпи и маркови пружинки, и с идеята да не натоваря много бюджета, се спрях на Kral Arms n-01. Сложих и газово бутало, моноблок Sportsmatch за сто и кусур пари, 6х40 Gamo оптика и сметката стана 400+ лева.... Пушката стана добре. Сравнително точна, без чупене и разходки по пушката на оптиката, но..... Аз стрелям основно в двора. Имам около 35 м. дистанция. Затова и не ми трябваше пушка, която да стреля точно на по голямо разстояние. Кралът стана около 20 джаула. Имам такава мишена тип борче ли беше, някакво дръвче ли беше .... Ами тя от тия 25-30 м. направи мишенките на хармоника... Голямо пукане, голямо тежене.... Че стрелям основно прав от рамо.... Наскоро се запалих за въздушен пистолет..... И точно тогава ми попадна Артемиса.... Взех CP2, а не CP1, защото ми се видя по на сметка. Има две барабанчета, които отделно се продават по 30 и кусур лева, заглушител и на всичко отгоре става и на пушка с добавения приклад. Основно ме привлече това, че няма да чупя цев, за да стрелна един път, някакси се бях затъжил и за болтовото зареждане, а пък толкова 1,50 за 40 изстрела реших, че мога да ги прежаля.... Никога досега не бях стрелял с въздушно оръжие без да му се чупи цевта и да е без някакъв вид пружина. И останах очарован. Имам хронограф. Замерих скорости и наистина са удудващо добре.... Купих една оптика за 100лв. от колега от форума, че Gamо-то ми се видя доста голямо. Купих си монтажи за 11 лв., ха хаааа, не за 100+ или моноблок за 100+ и работата заспа....
Сега пак стрелям на същата дистанция, но не с пушка, тежаща 5 кг., не ми се налага след всеки изстрел да свалям пушката, да чупя и напъвам цев, да бутам за всеки изстрел чашка в цевта, нямам вибрации, удари и т. н, защото даже и с газовото, пушката си скачаше сериозно.... Съответно избрах 4.5мм.,а от там и чашките ми поевтиняха.... А на всичкото отгоре, започнах и да уцелвам по-често, да не кажа всеки път.... И всичко излезе 311лв., а не 400+... А усещането и чувството при стрелбата с CP2 - то, просто ми хареса в пъти повече....
Това е за мен.... И го споделих...
И да, от тук нататък, не бих се върнал на пружинка..... Просто начинът и усещането при стрелба със сгъстен въздух, в моя случай с CO2,поне засега, ми харесва повече.... Защото и Heinel да е и FWB да е и Weihrauch да е, щом е пружинка, все се зарежда с чупене на цев, дърпане на лост, та даже и по-малко лостчето да е, имаш един изстрел, пък бил и той космически, и пак опъваш, дърпаш.... А както казах, на мен ми допадна повече по-друг начин на стрелба.... И да като ми мине меракът на CP2 - то и на CO2 - то , ще мина на ПЦП....
Та, ако се върна пак на питането на колегата, за 50лв. отгоре на 250,ще има даже и оптика и даже и монтажи.
Колега, ти се не спря бре! Дупка ще пробиеш доде не убедиш колегата да си вземе, ама точно такъв пушколет...
PS: Нищо лично колега. :)
 

emci74

Редовен Потребител
От прочетеното оставам с впечатлението, че сме много прости, давайки толкова пари за монтажи и пушки. Колега, замислял ли си се, че някои хора може да имат по-завишени изисквания от това да уцелят варел на 30м?
 

pachoddp

Потребител
Колега, ти се не спря бре! Дупка ще пробиеш доде не убедиш колегата да си вземе, ама точно такъв пушколет...
PS: Нищо лично колега. :)
Ха хаааа, ти нещо не разбра.... Повтарям си мисълта, защото някои хора решиха, че отричам някои марки или някои видове пушки .... И от там всъщност започна и спорът или кой както го разбира.... А аз нищо такова не съм казал.... И никой нищо не убеждавам. Просто давам конкретно впечатление от вариант, който отговаря на критериите, подплътено с лични впечатления и опит....
И това, си мисля, че е полезно за питащия.... И ако имаше още няколко предложения подобни, щеше да е супер....
Защото, айде да си говорим честно, всеки когато търси да закупи нещо,си поставя някаква граница на цената, +/- някой лев.... А във всеки ценови диапазон има нещо, което си заслужава повече от другото, та даже и да е според отделен човек.... И когато тези, които знаят нещо по въпроса, при конкретните изисквания на питащия, и споделят това, с което имат опит, може да се избере оптималния вариант в тези граници с всичките му положителни и отрицателни страни... Естествено, крайният избор си е на питащия.....
 

pachoddp

Потребител
От прочетеното оставам с впечатлението, че сме много прости, давайки толкова пари за монтажи и пушки. Колега, замислял ли си се, че някои хора може да имат по-завишени изисквания от това да уцелят варел на 30м?
Съгласен, но тук питането е за 250 лв. Май това не става много ясно на някои хора... А ти замислял ли си се, че пък има хора, които не гонят чак толкова високи резултати... И още по-малко, че в това питане не става въпрос за исискване на високи резултати....
Ти някъде прочете ли да съм казал, че някой е прост да дава еди колко си пари за еди какво си.... Както и да съм оспорил желанието на някой за високи резултати.....
Тук, в конкретното питане, конкретната тема става въпрос за друго.... Толкова ли е трудно да се осъзнае..... Ха хаааа.....
А мишенките, металните кръгчета на въпросното дръвче - мишена, което споменах, са с диаметър 5см. Няма нищо общо с варелите.... Сравнението е малко неуместно, но няма проблем, нали е Форум. Всеки може да си изразява свободно мнението.... Няма сърдене...
 
Последна промяна:

Бай Колю

Редовен Потребител
Здравейте,

Не разбирам много на този етап и си търся въздушна пушка при следните критерии:
- бюджет до 250лв.
- нямам предпочитания за марка
- ще се използва само и единствено за стрелба по мишени
- клоня към калибър 4.5
- предпочитам да е точна и надеждна, отколкото да е мощна
- тук намирам повече хубави мнения за пружини, така че клоня натам
- вероятно няма да мога да правя модификации по нея на първо време (повтарям, че не разбирам много), така че е желателно да е поне читава като я изкарам от кутията
- иска ми се да си взема и някаква оптика в бъдещ момент, но не е задължително
Има ли животно, което да отговаря на тези критерии в зададения бюджет или е препоръчително да се съберат още средства?

Поздрави!
Големи емоции тук. Както и да е. По същество.
Колега, за този бюджет бих препоръчал едно GAMO CFX. Или нещо на GAMO. Малко е над бюджета, но може да се намери за около 300-350.
Фиксирана цев, долно зареждане. Има я в 4.5 и в 5.5. Не е върха на сладоледа, но поне не е китайка.
 

rivan

Редовен Потребител
Ако взимаш ЦФХ, задължително постреляй малко с нея преди покупката! Аз така и не свикнах с пипкавото и зареждане. С гадния спусък по се свиква. СО2 не бих си взел. Ако бюджета ти е ограничен взимай метеора или някое Б–1,2,3 , за малко повече пари имаш по–голям избор. Следи обявите във форума, понякога изпадат добри оферти!
 

ATO

Редовен Потребител
Абе няма какво да спорите. Да взима Хайнел 312 и това е, също като Айфон. Последна мода! Който го няма, втора ръка човек.^-^

:rambo:
 

ATO

Редовен Потребител
Интересно предложение. Някой има ли такава да сподели впечатления?
 

mobilen

Редовен Потребител
Ако е до избор на СО² пушка :
QB 78
Класика в Со2..
Много забавна,лека и добре направена пушка.С дребни преработки лесно става над 20 j.За нея се продават и много допълнителни китове.Има и опция за пълнител.Все още имам една на части :)
 

ATO

Редовен Потребител
На мен ми харесва като решение, за това, че е с СО2 бутилки. Няма помпи или бутилки за зареждане. Сигурно има и други марки с такова зареждане. Ако някой има информация, за мен ще е интересно.
А защо тази, която имаш е на части?
 

mobilen

Редовен Потребител
Прииска ми се пцп и от експерименти я осакатих..Но от кутията си е супер.Зарежда се с 2 бутилчици едновременно
 
Нагоре