Избор на оптика

Wolkun

Новодошъл
Привет и на мен ми трябва помощ при избор на оптика за hatsan hercules bully long. Също така какъв супресор може да се сложи? И какви слъгове да купя, Благодаря.
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
Опитай със слъг 3,2 грама - има ги в "Пушка.еу". Може да пробваш и HN 46 грейна/2,98 грама. Задължително измери и скорости и виж къде ти е платото. Пушката прави 2 пълнитела в плато, с HN 44 грейна, с 290 м/с. С който и проектил да стреляш, гледай да не минаваш 294 м/с. За оптика, огледай Hawke, Vector, Leapers, UTG, Discovery, Niko. Увеличение - минимум 6-24.
 
Последна промяна:

Васил Василев

Редовен Потребител
Опитай със слъг 3,2 грама - има ги в "Пушка.еу". Може да пробваш и HN 46 грейна/2,98 грама. Задължително измери и скорости и виж къде ти е платото. Пушката прави 2 пълнитела в плато, с HN 44 грейна, с 290 м/с. С който и проектил да стреляш, гледай да не минаваш 294 м/с. За оптика, огледай Hawke, Vector, Leapers, UTG, Discovery, Niko. Увеличение - минимум 6-24.
Ники, забрави да споменеш Елемента - а може би тя е най-добрата за ВО.
 

Wolkun

Новодошъл
Опитай със слъг 3,2 грама - има ги в "Пушка.еу". Може да пробваш и HN 46 грейна/2,98 грама. Задължително измери и скорости и виж къде ти е платото. Пушката прави 2 пълнитела в плато, с HN 44 грейна, с 290 м/с. С който и проектил да стреляш, гледай да не минаваш 294 м/с. За оптика, огледай Hawke, Vector, Leapers, UTG, Discovery, Niko. Увеличение - минимум 6-24.
Само слъгове ли мога да ползвам а по тежки чашки, и да гледам да са околко 2.9 - 3.2г.? Пушката си идва със слъгове от 2.91г. 45гр.
Ще стрелям по мишени предимно. Нямам измервателни уреди, още съм бос в нещата.
Тази оптика става ли:
http://weapon.bg/product/2243/optika-leapers-utg-6-24x50-mil-dot.html
Наистина не разбирам нищо, като дете с нова играчка съм! Ако може линкове за оптики ако тази не става, ще бъда благодарен.
 

Васил Василев

Редовен Потребител
Само слъгове ли мога да ползвам а по тежки чашки, и да гледам да са околко 2.9 - 3.2г.? Пушката си идва със слъгове от 2.91г. 45гр.
Ще стрелям по мишени предимно. Нямам измервателни уреди, още съм бос в нещата.
Тази оптика става ли:
http://weapon.bg/product/2243/optika-leapers-utg-6-24x50-mil-dot.html
Наистина не разбирам нищо, като дете с нова играчка съм! Ако може линкове за оптики ако тази не става, ще бъда благодарен.
 

llcoolj

Редовен Потребител
Само слъгове ли мога да ползвам а по тежки чашки, и да гледам да са околко 2.9 - 3.2г.? Пушката си идва със слъгове от 2.91г. 45гр.
Ще стрелям по мишени предимно. Нямам измервателни уреди, още съм бос в нещата.
Тази оптика става ли:
http://weapon.bg/product/2243/optika-leapers-utg-6-24x50-mil-dot.html
Наистина не разбирам нищо, като дете с нова играчка съм! Ако може линкове за оптики ако тази не става, ще бъда благодарен.
Колега, може да ползваш и чашки ако искаш. По принцип пушките на Hatsan стрелят по добре с чашки, но при тази подобрена версия на Bully с 76 см цев нещата би трябало да са различни (да стреля еднакво добре със слъгове и чашки). Аз лично не стрелям с чашки от над две години, за мен те са в историята. Ако имаш по голям бюджет за оптика вземай HELIX. Препоръчвам ти да си купиш далекомер и хроно. Те са неизменна част от нашето хоби.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Последна промяна:

Wolkun

Новодошъл
Няма я в наличност. Но доживотна гаранция е примамващ фактор.
Ако не бързаш с оптиката, на 11.11 ще има 11% намаление в Мундилар. Можеш да погледнеш за нещо интересно.
Нямам възможност да поръчвам от чужбина в момента.
Колега, може да ползваш и чашки ако искаш. По принцип пушките на Hatsan стрелят по добре с чашки, но при тази подобрена версия на Bully с 76 см цев нещата би трябало да са различни (да стреля еднакво добре със слъгове и чашки). Аз лично не стрелям с чашки от над две години, за мен те са в историята. Ако имаш по голям бюджет за оптика вземай HELIX. Препоръчвам ти да си купиш далекомер и хроно. Те са неизменна част от нашето хоби.
Чудесно ще взема и чашки, искам да видя как се държи с тях. Тази оптика никъде не я намирам изчерпана е навсякъде? Далекомер и хроно бих взел но нещо съвсем бюджетно.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Не знам защо държиш да е в първа фокална!? Във втора я има или поне така пише.
 

Васил Василев

Редовен Потребител
Не знам защо държиш да е в първа фокална!? Във втора я има или поне така пише.
Сигурен съм, че ще ме обориш- но въпреки това изгледай клипа.
 

emci74

Редовен Потребител
Не знам защо държиш да е в първа фокална!? Във втора я има или поне така пише.
В Армса има форумна отстъпка и са много точни!
Вече 2 Елемента съм взел от тях.
 

Wolkun

Новодошъл
В Армса има форумна отстъпка и са много точни!
Вече 2 Елемента съм взел от тях.
Как да се възползвам от отстъпката ? И ти какви си взел първа фокална или втора ? Идва ли с монтажи ако не с какви е подходящо? Благодаря.
 

emci74

Редовен Потребител
Първа и втора фокална за Ангел @Amfo . Пиши, че си от форума за да вземеш отстъпката. Най- добре им пиши в темата във форума или на Стефан @kojy на лични.
Монтажи пак от там на Лийпърс. Сравнително евтини за качеството, което предлагат.
Дефакто монтажите ще ти излязат без пари .
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Сигурен съм, че ще ме обориш- но въпреки това изгледай клипа.
Не разбирам какво говорят и клипа го превъртях за 5 секунди. Това което видях е,че стреля с две различни оптики. А и не водим някакъв спор за да се налага да те оборвам!!! Елемента е перфектен за стрелба на кликове. Точността при стрелба на кликове е несравнима с тази по дотове. А като стреляш на кликове,за какъв чеп ти е първа фокална!? Това са моите разсъждения.
 

Wolkun

Новодошъл
Първа и втора фокална за Ангел @Amfo . Пиши, че си от форума за да вземеш отстъпката. Най- добре им пиши в темата във форума или на Стефан @kojy на лични.
Монтажи пак от там на Лийпърс. Сравнително евтини за качеството, което предлагат.
Дефакто монтажите ще ти излязат без пари .
Като за мен мисля че първа фокална е по добре и ми се струва по лесно с мерките. Но нямат, дали ще получат скоро? Въпросният колега @Amfo от коя от двете е по доволен? Монтажите на Лийпърс има няколко които намирам - висок, среден и още един който видях - кой е по подходящ ? - https://arms-bg.com/optiki/montaji-...leapers-za-optika-1-i-baza-11mm-visok-profil/
или този - https://arms-bg.com/optiki/montaji-...d-za-optika-30mm-i-weaver-baza-sreden-profil/
Мечтай си.
Sightron S-TAC 4-20x50
Къде се продава ?
 
Нагоре