Избор на оптика

Wolkun

Новодошъл
Остави цитата. Въпреки,че от няколко дена дават да духат ветрове със скорост 7-8 м/с , до късния следобед тук е пълно безветрие,а после евентуално леко полъхва. Днес пак абсолютно тихо време. Та крайно време е синоптиците да спрат да правят прогнози и да почнат да дават информация,какво е било времето вчера!!!
Добре, някакви кординати и телефон да се ориентирам? Благодаря!
 

Wolkun

Новодошъл
Не успях да се включа в сибирането а ми се искаше, колата ме предаде, но така става като не се кара често. Чакам все още за наличност и да взема оптика, до тогава един друг належащ въпрос.
Как се монтира супресор на булито и този с който разполагам дали ще пасне?
Благодаря .
 

Attachments

  • Screenshot_20231114_115618_com.huawei.photos.jpg
    Screenshot_20231114_115618_com.huawei.photos.jpg
    37 KB · Прегледи: 52
  • Screenshot_20231114_115615_com.huawei.photos.jpg
    Screenshot_20231114_115615_com.huawei.photos.jpg
    59.9 KB · Прегледи: 52
  • Screenshot_20231114_115613_com.huawei.photos.jpg
    Screenshot_20231114_115613_com.huawei.photos.jpg
    59.5 KB · Прегледи: 53
  • Screenshot_20231114_115609_com.huawei.photos.jpg
    Screenshot_20231114_115609_com.huawei.photos.jpg
    138.8 KB · Прегледи: 51

Tripnotik

Потребител
Мнения за тази оптика,че постоянно ми излиза на реклама
 

Amfo

Редовен Потребител
Мнения за тази оптика,че постоянно ми излиза на реклама
По-добре ще е да си вземеш със скала
christmas tree reticle scope. И по-лесно ще ти е ако е в първа фокална. И тъй като ние използваме метри е хубаво да е MRAD .
 
Последна промяна:

Tripnotik

Потребител
Проблемът ми е,че в момента стрелям с 3-9х44 ,ясно ви е на 100 метра какво и как виждам , другият проблем е,че това е максимум който бих дал, някак не ми се дават повече пари защото оптиката ще е по скъпа от пушката. Няма да бързам с покупка ,има доста линкове в темата ,но повечето за съжаление са неактивни.
Сегашната оптика е пак е на тази марка,бях я купувал за друга Ердоганка 125 вортекс 37J,но установих,че ще я съсипя. До 50-60м става обаче,по на горе нищо не се случва. Признавам си,че Булбоса надмина очакванията ми за далекобойност и сега има проблем с оптиката.приемам всякакви съвети за оптика
 
Последна промяна:

Павката

Редовен Потребител
И Вектор и Дискавъри в 1 ва фокална са по -добър вариант.
Цената е горе-долу същата.
Разгледай за оферти в Али експрес.
 

Tripnotik

Потребител
Тази я има на 610 лв , Хеликса варира от 730 до 800+
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Ако не Елемент а някой от нисък или среден клас Вектор или Дискавъри то погледни и това:
https://www.mundilar.net/en/scopes-...tml#/mounts-none/reticle-mil_dot_ir_red_green
има промоция от 25евро ,та доставката излиза без пари.Може да не е уау модел,но няма да съжаляваш за похарчените пари,според мен де!
 

Tripnotik

Потребител
Един въпрос малко извън темата,но и свързан с нея
Това ли е най добрият вариант за прострелване на оптиката и същевременно за избор на най добри чашки за пушлето?
 

Tripnotik

Потребител
Ако не Елемент а някой от нисък или среден клас Вектор или Дискавъри то погледни и това:
https://www.mundilar.net/en/scopes-...tml#/mounts-none/reticle-mil_dot_ir_red_green
има промоция от 25евро ,та доставката излиза без пари.Може да не е уау модел,но няма да съжаляваш за похарчените пари,според мен де!
Благодаря, по принцип не гоня групи към този момент ,но не знам на по късен етап да не се запаля да правя групи,за това не бързам с избора и следвам съветите ви кое е най добро като оптика,но и в някаква що годе разумна цена, за сега съм се отдал на стрелба до 100м ,ама почти нищо не виждам,но все пак удрям мишената 14х14 см. Дразнещото е,че на всеки 2 пълнителя трябва да презареждам,но няма две хубавини на този свят
 

Tripnotik

Потребител
Купих днес някои нещица
Благодаря на Армс.бг, очарован съм от приятното и коректно отношение от тяхна стран
1000001948.jpg
 

Tripnotik

Потребител
А коя точно е оптиката?
Element Helix 6-24x50 APR-2D
Плюс куфар,монтажи и малко муниции.
Искам да благодаря и на Калоян @Laferrari63 за съветите и насоките които ми даде . Макар,че много видеоматериали изгледах и четох няма нищо по добро от това някой да ти обясни по телефона някои неща
 
Нагоре