Задтилъци за въздушно оръжие и спортна стрелба

didarai

Редовен Потребител
Готовия ми на 90 % задтилък.Остават малко козметика ,отворите и формата на основата,но те ще са ясни като стане приклада.Най-вероятно ще е оцветен еднакво с новия надулник и спусък,като станат(на зима).
 

Attachments

  • DSC00234.JPG
    DSC00234.JPG
    86 KB · Прегледи: 310
  • DSC00237.JPG
    DSC00237.JPG
    73.6 KB · Прегледи: 261

didarai

Редовен Потребител
Ами то кука по принцип не предвиждах.На тренировката в Леденик обаче ми дотрябва и трета ръка(на практика тва ми беше първо ФТ с оптика с по-голямо увеличение и се наложи малко от малко паралакса да е настроен на някакво разстояние за да виждам поне мишената) ,та скъсих долното рамо и сложих куката в последствие.Когато всичко стане готово,ще пробвам така и ако изпитам нужда, ще я окривя.Тва си е ф 12 мм желЕзо(нарочно го направих с голям диаметър първо за да не се врязва и второ да тежи,щото ще ми трябва тежест отзад,може да се наложи и още да добавям) и трудно се криви,но винаги има варианти,ще видим .
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Вместо да кривиш, надени отзад още един детайл, който да "заключва" рамото. Тъкмо ще е регулируем и ще може да го нагласяш така, че да ти е удобен... Хубав е станал иначе задтилъка.. :cheers:
 

didarai

Редовен Потребител
Точно с друг детайл ще е ако реша да го правя.Нещо такова:
anschutzbutthook.jpg

Първо обаче да пробвам така.Може и да няма нужда.Доста от задтилъците гледам си стоят с права кука.При пробата ще уточня и дължината и.Тя по принцип също търпи известно движение напред назад,но идеята ми беше да си направя по-скоро здрав и точно за мен от колкото универсален и с всички възможни регулировки задтилък.За това най-вероятно ще залепя куката в призмата(въпреки,че така влиза плътно(с вакум) и би могла и без това да си стои там и да не пада).Основните настройки по височина и поставяйки задтилъка на приблизително правилното място мисля ще са ми достатъчни.
Благодаря за съветите. :cheers:
 

lynx

Редовен Потребител
Ето едни леки преработки на задтилъците, които внесе колегата Cilindura.
Според мен, задтилъка стана доста по-удобен и практичен.
Възможностите за регулировки се умножиха, теглото е намалено, дизайна вече е по мой вкус.
Все още някои детайли не са завършени и полирани, но идеята е ясна.
img5981.jpg


При пренасяне в куфар или калъф, задната част на задтилъка се демонтира и монтира за 5 секунди, без нужда от инструменти.
Развиват се леко страничните колелца и задната част излиза.
img5985ca.jpg


img5969q.jpg


img5967m.jpg


img5974yb.jpg
 

DANNY

Редовен Потребител
Ето го и американския вариант за който бяхме говорили по-назад в темата.
...с подпиране и на другия крак. На снимките много добре се вижда.
В албумите със снимки от световното Италия 2011 имаше няколко човека с такива "подпирачки" т.е. не е забранен аксесоар и се разрешава ползването му и на свтовен форум.

ZMSteyr.jpg


ZMRest2.jpg


ZMRest1.jpg
 

andro

Потребител
Една тринога ще свърши по добра работа .Какво ще кажете за овчарски прът с ракетен ускорител или още копиехвъргач с нещо подобно.Нещата постепенно ще стигнат до още по големи не знам как да ги нарека,изобретения.
 

DANNY

Редовен Потребител
shstanchev написа:
Колеги... не съм сигурен дали тук му е мястото на въпроса ми, ама трябва да си сложа кука на АРМС-а.
Дайте акъл... каква и от къде? По възможност "на далавера" ;)


@Станчев
Ето линка, където съм сложил снимките и описанието.
http://forum.airguns.bg/http://forum.ai ... hp?t=18.30
По принцип самата кука ми е остатък/фира от рязането на колелата.
Ако искаш тия дни мога да ти снимам парчето с изреските. Ако си хареса нещо което да преправих до вид на кука ти го пращам веднага!
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Колеги, слагам първо тук питането. Някоя да има задтилък или удължители, които да стават за приклада на Суматра?
По магазините не намерих такива да пасват(дори и с корекции).
 

lynx

Редовен Потребител
peko написа:
Колеги, слагам първо тук питането. Някоя да има задтилък или удължители, които да стават за приклада на Суматра?
По магазините не намерих такива да пасват(дори и с корекции).

Peko, ако ти е къс приклада защо не си направиш дистанционни плочки от черен полиамид или дурал, като тези:
index.php
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Липсата на време(оттам и за търсене на подходящия материал), главно ме спират засега. А пък ми трябва минимум 5 см удължаване! Та просто по лесния начин, ако се намери нещо подходящо?
 

lynx

Редовен Потребител
Леле! :eek: 5см. е много. С подложки ще стане грозновато.
Мисли някакъв друг вариянт :wall:
Може би някакъв модел задтилък с регулиране на дистацията от приклада до тялото на задтилъка.
 

anibis

Редовен Потребител
lynx написа:
Леле! :eek: 5см. е много. С подложки ще стане грозновато.
Мисли някакъв друг вариянт :wall:
Може би някакъв модел задтилък с регулиране на дистацията от приклада до тялото на задтилъка.
Защо да е грозно? На бат Венци неговата пушка е с подложки, и на живо не можеш да разбереш дали е така оригинално или е правено нещо. :yes: http://forum.airguns.bg/index.php?actio ... mage http://forum.airguns.bg/index.php?actio ... 8745;image
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Някой продаваше от тези с куката дето Рачо има, аз също. Той се регулира по хоризонтал, по вертикал, напред-назад, както и може да се "усуче" по диагонал. Много е удобен. Мисля че ще свърши работа.
 

lynx

Редовен Потребител
Моят съм го постнал на предишната страница, но съм го преработил по мой вкус за да ми е по-удобен и практичен, а и доста по-лек стана.
 

big_dragon

Редовен Потребител
anibis написа:
lynx написа:
Леле! :eek: 5см. е много. С подложки ще стане грозновато.
Мисли някакъв друг вариянт :wall:
Може би някакъв модел задтилък с регулиране на дистацията от приклада до тялото на задтилъка.
Защо да е грозно? На бат Венци неговата пушка е с подложки, и на живо не можеш да разбереш дали е така оригинално или е правено нещо. :yes: http://forum.airguns.bg/index.php?actio ... mage http://forum.airguns.bg/index.php?actio ... 8745;image

Това не са подложки.
Задтилъка на Венци е мое производство. Изработен е от пет пласта по 10мм гума, защото нямах цяло блокче 50мм. Снимките са след грубата обработка, ако се финоса пластовете ще са едва забележими...
index.php
 
Нагоре