Задтилъци за въздушно оръжие и спортна стрелба

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Рачо, ти ако имаш 400 лв. това ли ще вземеш пласмасовото или това:

http://www.schiesssport-buinger.de/shooting/Anschuetz-Hook-Butt-Plate-4765-U4

Това го намерих на първо четене. Може и по-тънко да се открие според мен. А в БГ ако някой се навие и има машини може да излезе и под 400 лева.
 

didarai

Редовен Потребител
CaMyPau написа:
..... Може и по-тънко да се открие според мен. А в БГ ако някой се навие и има машини може да излезе и под 400 лева.
Някой може и да се навие :yes:
Не говоря за себе си , че аз не разполагам с много свободно време , но срещу подходящите пари (по-малко от горните) познавам човека , който със сигурност може да направи нещо.По принцип ограничения може да има евентуално само във времето и всичко е възможно. Та ако някой има мерак , да се обажда . Може да измислим нещо .

пп

И други разни гъзарии свързани с фрезоване , колкото и сложно да е .
 

lynx

Редовен Потребител
Преди време и аз си мислих, че с помоща на нашите горе-долу евтини майстори и материали, ще излезне на далавера да се направи нещо красиво, практично и доста по-евтино от тези които ги зяпаме по сайтовете.
Да, ама не!
Ентусиазмът ми се изпари като проверих цени за детайлите на CNC и обиколките по майстори.
Дори и варианта с малка серия от 5-6 задтилъка отново беше "бягане за здраве".
Този Аншуц от линка е най-евтиното читаво предложение на пазара/и най-купуваното, естествено / и е доста постно в сравнение с конкуренцията.
Този задтилък от линка на Дани като дизайн ми харесва доста повече, ако беше от дурал и с друг модел кука, щеше да е пълен трепач.
За да го направят певецарка, вероятно англичаните са търсили максимално ниска цена.
Кофти работа, защото едва ли себестойноста ще е много по-висока ако го направят от дурал, но те си знаят.
 

Dominus

Редовен Потребител
То ако е с тази форма от дурал цената ще е на два аншуцови.
Нали се сещаш цената на 5 осна машина дето трябва да го измандаерца ;)
 

lynx

Редовен Потребител
Основният проблем е в това, че тия аксесоари не са масова стока и няма голямо търсене.
Ако имаше достатъчно желаещи, братята китайци щяха да зарият Ибей с подобни красоти за по 70-80 долара:
extreme-free.jpg
 

milen.m

Редовен Потребител
ФТКС
Куките представляват доработки към фабричния задтилък на ЕV2, съответно към допълнително закупения, неоригинален задтилък на S400.
Изработени са от 10 и 12 мм прът дуралуминий, като за целта използвах електрическа бормашина, ножовка, пила, шкурки.

Снимки:

032680581.jpg


032680585.jpg


На втората снимка се вижда и оригиналният детайл от задтилъка, на чието място са монтирани трите детайла, които формират куката.

Доработката e извършена по начин, който не уврежда оригиналните задтилъци, и позволява във всеки един момент да бъде върнато първоначалното състояние.
 

lynx

Редовен Потребител
Браво Милене! :bravo:
Аз също майсторя разни неща в къщи "на коляно", обаче тоя път успя да ме изненадаш :eek:
Как успя да направиш отвор ф10 в прът ф12 в домашни условия? :rolleyes:
Евала за ентусиазма!
 

didarai

Редовен Потребител
И като се заговорихме за куки на еви...... ;) , нещо съвсем прясно (завършено преди минути) и от мен.
Поръчителя да се подготви с критиката за неделя , че ......обърках един размер . :pardon:
 

Attachments

  • DSC06948.JPG
    DSC06948.JPG
    907.5 KB · Прегледи: 115
  • DSC06947.JPG
    DSC06947.JPG
    360.3 KB · Прегледи: 108

milen.m

Редовен Потребител
ФТКС
lynx написа:
Браво Милене! :bravo:
Аз също майсторя разни неща в къщи "на коляно", обаче тоя път успя да ме изненадаш :eek:
Как успя да направиш отвор ф10 в прът ф12 в домашни условия? :rolleyes:
Евала за ентусиазма!

Всъщност, отворът е 9 мм, за целта се наложи да изтъня другия детайл. 10 мм отвор може да се направи, но стените стават твръде тънки в края.
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Милене, би ли споделил от къде мога да си закупя този задтилъка втория (дето ти е бил на S400) , че в нета намирам все такива за по над 200 евра. (МЕC, Аншулц)
 

milen.m

Редовен Потребител
ФТКС
Купувал съм го доста отдавна от euroshooting.eu, за 50 евро, но не съм сигурен, дали ги предлагат още. Задтилъкът е доста добър за цената си, а с куката става трепач.
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ

didarai

Редовен Потребител
Не само по Коледа стават чудеса и някой скоро ще се оборудва с това.
Остават някои подробности още , но концепцията е ясна ;)
 

Attachments

  • Снимка0099.jpg
    Снимка0099.jpg
    409.7 KB · Прегледи: 147
  • Снимка0101.jpg
    Снимка0101.jpg
    221 KB · Прегледи: 122
  • Снимка0102.jpg
    Снимка0102.jpg
    339.8 KB · Прегледи: 123

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Браво, доста добре изглежда.
Абе майстора си личи от далеч.
Успех.
:cheers:
 

lynx

Редовен Потребител
Браво! :bravo:
Остава малко да се поизглади тук-там и ще стане супер .
Ще чакаме по-ясни снимки на "готовия продукт" ^-^
 
Нагоре