Заглушител (moderator, supressor)

Коцкар

Редовен Потребител
Обаче размера има значение при заглушителите поне според тези които аз имам 3 от алито един малък и 2 огромни и още един Wrangler Pnantom вярно Wrangler-a е със памуци вътре а тези от алито са със метални чашки една в друга но големият размер и чашките (baffles) заглушават звука много сериозно и със bigmax-a се чува като по филмите пиу пиу много добре но нещо резбата на тези от алиекспрес не приляга добре на Bigmax-a и отклонява много надоло проектилите независимо колко разширявам отворите с по над 3мм над калибара и дори последните с 4мм и на 2те ми въздушни пушки Kral Bigmax и Hatsan Blitz докато Wrangler Phantom пасва точно и не отклонява. Можеби някакъв преходник ще е нужен за тези модераторчета от алиекспрес със чашките. Сега гледам че този с памуците Wrangler-a има разширен вход преди да започне резбата нещо като гнездо в което леко приляга част от израстака от цевта. Иначе моя Wrangler го поръчах от техния website 150лв със митническата такса но трябваше да им пиша и по whatsaup на номера от контактите в сайта защото сайта им беше смотан и не им изпраща емаил известие за нова покупка. https://www.wranglerdesigns.com/Airgun-Accessories.html/Moderators.html
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    193.2 KB · Прегледи: 100
  • 2.jpg
    2.jpg
    150.4 KB · Прегледи: 97
  • 3.jpg
    3.jpg
    156.4 KB · Прегледи: 97
  • 4.jpg
    4.jpg
    141.2 KB · Прегледи: 97
  • 5.jpg
    5.jpg
    161.6 KB · Прегледи: 99

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Обаче размера има значение при заглушителите поне според тези които аз имам 3 от алито един малък и 2 огромни и още един Wrangler Pnantom вярно Wrangler-a е със памуци вътре а тези от алито са със метални чашки една в друга но големият размер и чашките (baffles) заглушават звука много сериозно и със bigmax-a се чува като по филмите пиу пиу много добре но нещо резбата на тези от алиекспрес не приляга добре на Bigmax-a и отклонява много надоло проектилите независимо колко разширявам отворите с по над 3мм над калибара и дори последните с 4мм и на 2те ми въздушни пушки Kral Bigmax и Hatsan Blitz докато Wrangler Phantom пасва точно и не отклонява. Можеби някакъв преходник ще е нужен за тези модераторчета от алиекспрес със чашките. Сега гледам че този с памуците Wrangler-a има разширен вход преди да започне резбата нещо като гнездо в което леко приляга част от израстака от цевта. Иначе моя Wrangler го поръчах от техния website 150лв със митническата такса но трябваше да им пиша и по whatsaup на номера от контактите в сайта защото сайта им беше смотан и не им изпраща емаил известие за нова покупка. https://www.wranglerdesigns.com/Airgun-Accessories.html/Moderators.html
Не резбата, а тежестта от заглушителя ти отклонява групата на долу, ако нямаш съосие на заглушителя с цевта и група няма да имаш! Четете бе хора или питайте ако не знаете. Ако вече имаш дразтично разширяване на групата, с много флаери тогава вече се говори, че няма съосие.
 

Krasikam4o

Потребител
Не резбата, а тежестта от заглушителя ти отклонява групата на долу, ако нямаш съосие на заглушителя с цевта и група няма да имаш! Четете бе хора или питайте ако не знаете. Ако вече имаш дразтично разширяване на групата, с много флаери тогава вече се говори, че няма съосие.
Колега , от китайските "горивни филтри " наистина не са съосни с цевта. Дали е заради преходника или самата резба на китайчето е виновна , не мога да кажа , но с два милиметра над калибъра е раздупчен изхода и при стрелба удря отстрани .
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Колега , от китайските "горивни филтри " наистина не са съосни с цевта. Дали е заради преходника или самата резба на китайчето е виновна , не мога да кажа , но с два милиметра над калибъра е раздупчен изхода и при стрелба удря отстрани .
И при китайски и при турски, всякакви случаи има. Освен резбата на самия заглушител, проблем може и да е резбата и на цевта. Много неща сме виждали и ще виждаме и нови проблеми според мен ще срещаме, защото в масово и евтино производство контролът е занижен.
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Колеги качих едно видео да ви направя ревю на модератор Hugget Sniper Deluxe. Адски съм доволен от него, заглушава на 90 % шума при 95J пушка. Струва си всяка една стотинка от цената му! Може да го поръчате от @shaman идва супер бързо и не се занимавате с чуждестранни сайтове , доставки и тн. Мисля, че го взех около 300 лв. При 60-80 джаулови пушки ще се чува само механиката!

 

Павката

Редовен Потребител
Големият модератор на
Вулкан 3 също е адски ефективен.Мнението ми е от личен опит с около 120 джаула в 6.35.
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Убеден съм, но е подходящ само за тази пушка… Не ми харесва че АГТ те принуждават да си купиш такъв или 25€ за преходник.
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Колеги качих едно видео да ви направя ревю на модератор Hugget Sniper Deluxe. Адски съм доволен от него, заглушава на 90 % шума при 95J пушка. Струва си всяка една стотинка от цената му! Може да го поръчате от @shaman идва супер бързо и не се занимавате с чуждестранни сайтове , доставки и тн. Мисля, че го взех около 300 лв. При 60-80 джаулови пушки ще се чува само механиката!


Колеги качих едно видео да ви направя ревю на модератор Hugget Sniper Deluxe. Адски съм доволен от него, заглушава на 90 % шума при 95J пушка. Струва си всяка една стотинка от цената му! Може да го поръчате от @shaman идва супер бързо и не се занимавате с чуждестранни сайтове , доставки и тн. Мисля, че го взех около 300 лв. При 60-80 джаулови пушки ще се чува само механиката!

Който работи с Павката (Shaman) няма как да остане недоволен. Човека е всеотдаен и разбран. Аз си взех последно от него АГТ малкия модер, 150 кинта, + преходник на стругар 35. При 130 джаула в 25 калибър , на открито при изстрел се чува само ПИНГГ, ПИНГГ, демек само механиката :D
 
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Преди доста години 7-8 поне, като бях в Джиесбито, отскочих и до съседите им - балистас. Марек ми показа тогава няколко прототипа, които тестваха. Тъй като още имаше ограничение за мощността тогава в Чехия, искаше да дам мнения и за по-силни пушки кои варианти ще вършат работа. Избрах един вариант с чашки вътре и после тук беше тестван от 45 до 120 дж в 5,5 и 6,35. Тъй като беше с 1/2 резба, а моите тогавашни изделия бяха с друга, само съм го тествал и беше позабравен в един кашон. Прекрасно си вършеше работата.
Като взех М24-та се сетих за него и сега си върши още по-перфектно работата, макар и с по-широчки дупки.
Който е стрелял с нея е чувал(или всъщност не е чувал... ). Преди време даже един капацитетен колега не вярваше че стреля с 87Дж в 5,5 и нищо не се чува :)....., въпреки, че той стреляше и уцелваше на 146 м квот си иска.
Та в балистас все още имат такива модери Венокс в. 22 (не знам обаче дали са с разширени отвори кат и за. 25 или са от варианта ставащ и за. 177 и. 22).
Мога да кажа, че за парите си работи изключително добре...
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Ако ги изработва някой колега от форума, бих искал да го попитам, как този заглушител позволява стрелба по движещи се мишени, а другите не са подходящи? Написано е в описанието, а не ми изглежда логично и достоверно.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
По-скоро въпросите трябва да изяснят:
- дебелина на стени?
- материал, скорост на печатане, едрина на печатане?
От снимките виждам бързо и грубо печатани тънкостенни изделия.............., както и да си ги хвали.
 
Последна промяна:

rivan

Редовен Потребител
Продавачът има регистрация във форума, има и тема за модела, аз го имам от около две години, на около 45 джаула държи, много е тих, но то на тия джаули всичко е тихо. Май го бяха пробвали на около стотина джаула и нямаше проблем. А за движещата се мишена, на чашката и е все тая, в какво ще се удари, като напусне модера.
 

Djack

Редовен Потребител
Ако е много дълъг модера и движеш бързо цевта, съчмата може да не успее да го напусне! Е, ще го напусне, ама с предната тапа.
 

apapazov

Редовен Потребител
Ако матеряла е ПЛА и го забравиш в колата на слънце примерно тия дни, когато минава 40 градуса на сянка ще има проблем!
 

немезис

Редовен Потребител
Ако е много дълъг модера и движеш бързо цевта, съчмата може да не успее да го напусне! Е, ще го напусне, ама с предната тапа.
Да ,ако е метър и половина, два .Инак 20,30 сантиметров не го вярвам да стане.
 
Нагоре