Заглушител (moderator, supressor)

llcoolj

Редовен Потребител
Здравейте, колеги. Търся начин да добавя заглушител HATSAN 1/2 unf към hatsan bully 6.35 със QuietEnergy вграден сурпресор.. от къде мога да закупя такъв преходник? Благодаря
Ако не си намерил още въпросният преходник пиши на л.с.
 

БоянП

Редовен Потребител
Ако не си намерил още въпросният преходник пиши на л.с.
Здравей Колега благодаря за отговора. Купих оригинален Хатсан заглушител с 1/2 фина резба и просто струговах милиметрова резба на корпуса. Резултата е уникален. Поздрави
 

wakafaka

Редовен Потребител
Колеги, в Алиекспрес се предлагат модератори за различни видове и калибри оръжия (има пластмасови, има и изцяло метални).
Повечето от тях са описани като "филтър за гориво".

Някой от вас има ли опит с тези китайски творения?
Намаляват ли звука или са безполезни?
Ако има ефект от тях, с колко децибела намаляват?
Кой модел е най-подходящ за ПЦП?

Ето четири различни вида (не знам дали точно тези стават за ПЦП, но в Алиекспрес има още много разновидности):
модератор 1
модератор 2
модератор 3
модератор 4





...
Преди време поръчах от тези най-евтините около 25 лева беше.Преди няколко месеца го дадох на приятел да го пробва на бигмакса който е около 105J.Даде го на някакъв стругар да му направи преходник защото нямахме и като беше готов го навихме и стоеше на криво.След малък ремонт на преходника за да се поизправи и след малко разпробиване на дупките вътре модератора стана без да опира слъга.Не помня колко ги разпробихме дупките но мисля че са Ф8мм. Работи изненадващо добре за тази силна пушка като все пак се има предвид че качеството на модератора е под всякаква критика-капачките вътре имат много голям луфт.

Иначе тук при нас се продават уникални заглушители за огнестелни оръжия като Stalon RM.Цената им е смешна 170 лева за качеството което получаваш.Между другото съм му мерил дупките на горе споменатия заглушител и за .22 дупките са Ф6.3мм.
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Здравейте колеги! Имам дилема, която се чудя как да разреша. Cometa Orion-a ми няма резба 1/2 unf на цевта за поставянето на модератор, а си използват техен си начин , модератор хванат с едно болтче, което влиза в дупчица в самата цев. Добре заглушава, но не ми харесва качеството на самия модератор плюс това, че когато го разхлабя играе с 1,2 мм наляво надясно, което е адска глупост. Според мен имам 3 варианта. Първия е да се опитам да преработя този по някакъв начин , втория е да разглобя пушката, да сваля цевта и да я дам на стругар да ми направи резба и да я челоса, което често казано не ме устройва, голяма занимавка е и предполагам с моя късмет ще ми прецакат цевта нещо. Третия вариант, и който най-ме устройва е да си купя този адаптер за цеви без резба от Кралето.


Обаче имам съмнения, че няма да е перфектно съосно с цевта, някой използвал ли е такова чудо и какво ви е мнението за него? Ще ми свърши ли работа?
 

kaloyan_takev

Редовен Потребител
Здравейте колеги! Имам дилема, която се чудя как да разреша. Cometa Orion-a ми няма резба 1/2 unf на цевта за поставянето на модератор, а си използват техен си начин , модератор хванат с едно болтче, което влиза в дупчица в самата цев. Добре заглушава, но не ми харесва качеството на самия модератор плюс това, че когато го разхлабя играе с 1,2 мм наляво надясно, което е адска глупост. Според мен имам 3 варианта. Първия е да се опитам да преработя този по някакъв начин , втория е да разглобя пушката, да сваля цевта и да я дам на стругар да ми направи резба и да я челоса, което често казано не ме устройва, голяма занимавка е и предполагам с моя късмет ще ми прецакат цевта нещо. Третия вариант, и който най-ме устройва е да си купя този адаптер за цеви без резба от Кралето.


Обаче имам съмнения, че няма да е перфектно съосно с цевта, някой използвал ли е такова чудо и какво ви е мнението за него? Ще ми свърши ли работа?
Аз имам монтирано такова. На мен ми върши чудесна работа, даже ми сви групатаIMG_20221101_122404380.jpgIMG_20200103_115613401.jpgIMG_20200103_115558864.jpgIMG_20200103_115451031.jpg.
Снимките са на 46-47 метра. 1-та стотинка е с модератор.

Цевта на Кометата наистина ли е 10.0мм Ф?
Ако имаш познат в Англия, който ще се прибира скоро мога да ти изнамеря един английски сайт. Моето е от този сайт, в него има от 10.0мм до 16мм такива монтажи.
http://nmproducts.co.uk/air-gun-silencer-adaptors-c-22_3572.html - това е сайта.
 
Последна промяна:

DimitarV

Редовен Потребител
Здравейте колеги! Имам дилема, която се чудя как да разреша. Cometa Orion-a ми няма резба 1/2 unf на цевта за поставянето на модератор, а си използват техен си начин , модератор хванат с едно болтче, което влиза в дупчица в самата цев. Добре заглушава, но не ми харесва качеството на самия модератор плюс това, че когато го разхлабя играе с 1,2 мм наляво надясно, което е адска глупост. Според мен имам 3 варианта. Първия е да се опитам да преработя този по някакъв начин , втория е да разглобя пушката, да сваля цевта и да я дам на стругар да ми направи резба и да я челоса, което често казано не ме устройва, голяма занимавка е и предполагам с моя късмет ще ми прецакат цевта нещо. Третия вариант, и който най-ме устройва е да си купя този адаптер за цеви без резба от Кралето.


Обаче имам съмнения, че няма да е перфектно съосно с цевта, някой използвал ли е такова чудо и какво ви е мнението за него? Ще ми свърши ли работа?
Аз ползвам техен адаптер със съответните размери за Тексан .257. На него навивам donny FL ronin. Веднъж го изплю, но твоята мощност е много по малка и едва ли ще ти се случи. Аз направих малки гнезда на цевта ,за да потънат стоперите и след това слабия осигурител за резби на стоперите. Оттогава няма проблем. адаптера иска леко набиване в края а хода . Това е за центроване. и стегнато. Той е алуминий, така че не дере цевта. Споко. Ми тва от мен...
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Аз имам монтирано такова. На мен ми върши чудесна работа, даже ми сви групатаView attachment 103014View attachment 103013View attachment 103012View attachment 103011.
Снимките са на 46-47 метра. 1-та стотинка е с модератор.

Цевта на Кометата наистина ли е 10.0мм Ф?
Ако имаш познат в Англия, който ще се прибира скоро мога да ти изнамеря един английски сайт. Моето е от този сайт, в него има от 10.0мм до 16мм такива монтажи.
http://nmproducts.co.uk/air-gun-silencer-adaptors-c-22_3572.html - това
Аз имам монтирано такова. На мен ми върши чудесна работа, даже ми сви групатаView attachment 103014View attachment 103013View attachment 103012View attachment 103011.
Снимките са на 46-47 метра. 1-та стотинка е с модератор.

Цевта на Кометата наистина ли е 10.0мм Ф?
Ако имаш познат в Англия, който ще се прибира скоро мога да ти изнамеря един английски сайт. Моето е от този сайт, в него има от 10.0мм до 16мм такива монтажи.
http://nmproducts.co.uk/air-gun-silencer-adaptors-c-22_3572.html - това е сайта.

А тея май не пращат а? Някой знае ли откъде мога да си поръчам такова с доставка до Бг?
 

kaloyan_takev

Редовен Потребител

Laferrari63

Редовен Потребител
Сори за тъпия въпрос , виждам, че това е 1/2-20 има и 1/2-28 , това ли е стандартния универсален размер за модери? Понеже навсякъде пише само 1/2UNF ?
 

anibis

Редовен Потребител
Колеги, в Алиекспрес се предлагат модератори за различни видове и калибри оръжия (има пластмасови, има и изцяло метални).
Повечето от тях са описани като "филтър за гориво".

Някой от вас има ли опит с тези китайски творения?
Намаляват ли звука или са безполезни?
Ако има ефект от тях, с колко децибела намаляват?
Кой модел е най-подходящ за ПЦП?

Ето четири различни вида (не знам дали точно тези стават за ПЦП, но в Алиекспрес има още много разновидности):
модератор 1
модератор 2
модератор 3
модератор 4





...
Гледам че има тема за СМ-заглушители за въздушно оръжие. Ще споделя и моя опит в тая материя,не е кой знае колко много но стигнах до това посредством доста направени модератори за различни калибри и за различни мощности.
1-Модератор от монолитна част където се продават и в Алиекспрес, или направата му не е удачния вариант,за нашите цели нашите пушки не са с барут!!!
2 -Модератор с отделни камерки,конусни или като тип капачка от безалкохолно направени от дурал или от полиецитал-полиамид, също не заглушават както трябва да е...защо,защото една пушка винаги има преразход!!! Говоря за ФАК пушките не за -16-18дж пушки,в .177кал. Също се наблюдава едно дрънчене при изстрел,с такъв вид модератор,присвирване на камерите при изстрел,да по добре заглушават от монолитните такива СМ,но както казах нашите пушки не са 22LR а са си ПЦП-та 50-60-70+дж. и такъв вид модератор не е най удачния вариант СПОРЕД МЕН!
3-До къде стигнах аз с направата на не един СМ за мои и не само мои пушки.
Задължително камерите-втулките трябва да са с киче,това киче обира-заглушава много повече звука идващ от клапана-пушката,и няма това свирене -дрънчене при изстрел.
Ролки за коса,отгоре киче от стелка за обувки ползвам аз и наистина пушката млъква. Камерките са пожелание но задължително трикамерен СМ и колкото се може позволява по-голям обем на тръбата да има мин да има хубаво заглушаване тръбата външно 30мм вътрешно 28мм те такива са от тия карбоновите тръби,или аз ползвам дуралки 30мм външно вътрешно 27мм х1.5мм стена,спокойно да си направите резба за тапите х1мм. стъпка, за около 50-60дж пушки. За по големите калибри и съответно по-мощните пушки ползвам пак алуминиева тръба,външно 32мм.,вътрешно 29мм. х1.5мм стена,тука искам да вметна една покупка от колега от форума златен човек,това мога да кажа за него Раймон та той ми поръча плашка и метчик на 29х1мм. Тогава със стругчето на нож не можех да правя вътрешни резби,външни ми се отдаваха но вътрешните ми куцаха още,сега вече е друга бира но тогава...Та колегата ми поръча от Алито, плашка и метчик 29х1мм голям кът са,сега ги ползвам само за калибриране на резбите. Та колкото е повече в диаметър тръбата съответно и вътрешния диаметър ще е по-голям,е по-добре ще заглушава винаги по-добре,това мога да кажа аз. Беше ми попаднала тръба алуминиева на 40мм външно,вътрешно 37мм. стената е х1.5мм. Заглушаването беше по-добре,от модератора който е на 32мм.-29мм с еднаква карантия, три камерен,и съответно на една и съща пушка се пробваха и двата СМ-ра. С по големия диаметър СМ заглушаваше по-добре,по глух е изстрела.
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Сподели лични впечатления когато го пробваш. Много се чудих дали да не взема точно този със екстендъра, но в крайна сметка взех Hugget Deluxe-a , цената сходна , интересно ми е дали ще има голяма разлика между двата.
 

shaman

Редовен Потребител
С малкото уточнение, че резбата му е 14х1.25 и трябва да се направи преходник за да стане на стандартната 1/2 UNF, каквито са повечето пушки !
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
С малкото уточнение, че резбата му е 14х1.25 и трябва да се направи преходник за да стане на стандартната 1/2 UNF, каквито са повечето пушки !
Да ми е жив и здрав стругаря, и струга му, и ръцете му. Ти да видиш новия проект след седмица -две. Нещо страшно Ви подготвям !!! :banana: :rambo::rambo::rambo:
 

Павката

Редовен Потребител
И аз съм щастлив собственик на въпросния модератор.Работи безупречно,въпреки
130те джаула на Вулкана.
Благодаря адаш!
 
Нагоре