Договор за покупко-продажба на ВО

Даскала

Новодошъл
Вярна е, че не са добри събеседници КОСаджийте, както е вярно, че не трябва никаква нотариална заверка. Преди 3 месеца си купих така едно ПЦП Херкулес Були. Колегата Станчев е показал най-подробно видо на договора и това е напълно достатъчно.
Поздрави и успех, както и много приятни изживявания с новата придобивка!
 

hunter_78

Редовен Потребител
Аз минавам с този договор,по кратък е но нямам проблеми.Аз имах други драми с тях.Купих си едната пушка през 2018 г. с договор от първия собственик който ми даде фактурата от магазина и бележка че е регистрирана на негово име...всичко както трябва.Аз от своя страна я регистрирам и си взимам бележката от КОС че е на мое име и всичко би трябвало е да точно.Продавам въпросната пушка на скоро на приятел от моя град и той отива да си я запише на негово име,носи всички документи преглеждат пушката и я пускат за регистрация...дотук добре.След 2 дни му звънят от полицията че пушката се води на първия собственик в КОС гр.Лом.Добре че пазя телефона на човека от който я взех и се наложи да му звъня и той да се свързва с КОС-а в гр.Лом и да му я отчислят.А как я зачислиха на мен без да направят справка преди 4 години.....божа работа.Пазете си всяка хартийка и телефон на продавача че може да стане мазало и ходене по мъките.
 

Attachments

  • Договор В. Пушка Кратък.docx
    15.1 KB · Прегледи: 110
Последна промяна:

Божо

Потребител
Днес си отписах Кометата, оказа се че освен договор за продажба ми поискаха и попълнено приложение номер 11, в което да напиша моите данни и тези на купувача.
Договорът остана в КОС, добре че човекът на който я дадох ми е приятел и при нужда ще ми изкара копие :)
 

bgloop

Потребител
Здравейте, днес ходих да регистрирам използвана пушка в КОС 2-ро РПУ София, и жената на гишето ми каза, че от доста време продажбата на ВО между физически лица е забранен??? Също ако си купя ВО от магазин то остава завинаги мое??? Мога да регистрирам нови и нови... но не и да ги продавам??? Прие ми документите защото била в настроение и съм бил симпатяга :)))
Някой да е чувал или чел за подобно нещо, защото да складирам пушки не ми харесва много много...
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
А каза ли ти, че ако я вземеш за жена ще бъде вечно твоя?
Твое задължение е при покупка и при продажба да подадеш заявление за уведомление. Кой какви народни приказки разправя, теб не те вълнува!
 

llcoolj

Редовен Потребител
Здравейте, днес ходих да регистрирам използвана пушка в КОС 2-ро РПУ София, и жената на гишето ми каза, че от доста време продажбата на ВО между физически лица е забранен??? Също ако си купя ВО от магазин то остава завинаги мое??? Мога да регистрирам нови и нови... но не и да ги продавам??? Прие ми документите защото била в настроение и съм бил симпатяга :)))
Някой да е чувал или чел за подобно нещо, защото да складирам пушки не ми харесва много много...
Да ти покаже къде го пише това нещо! Тази седмица в четвъртък ходих да КОС да отпиша една пушка, понеже я продадох. Никой, нищо такова не ми спомена!
 

Laferrari63

Редовен Потребител
За уведомяване , при продажба на ВО трябва ли ми пушката или мога да отида само с документа от КОС, който ми дадоха когато я уведомих при покупката ?
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
За уведомяване , при продажба на ВО трябва ли ми пушката или мога да отида само с документа от КОС, който ми дадоха когато я уведомих при покупката ?
Трябва ти уведомлението и договора за продажба само.
В нашия КОС ги искат и преснимани на ксерокс.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
За уведомяване , при продажба на ВО трябва ли ми пушката или мога да отида само с документа от КОС, който ми дадоха когато я уведомих при покупката ?
Ти нали си я продал!? Тя вече не е твоя. В качеството си на какъв да носиш чужда вещ!?
 

sts1969

Редовен Потребител
За уведомяване , при продажба на ВО трябва ли ми пушката или мога да отида само с документа от КОС, който ми дадоха когато я уведомих при покупката ?
Само уведомлението носиш, направи си копие за теб, ако ти вземат оригинала. Имаш една седмица срок за отписване (не две).
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Ти нали си я продал!? Тя вече не е твоя. В качеството си на какъв да носиш чужда вещ!?
Идеята ми е дали първо трябва да уведомя, че ще я продавам и да я сваля от мое име или директно мога да я продам . Защото в 6то РПУ в София ми искаха пушката когато я уведомявах, въпреки, че от магазина ми казаха, че мога да отида само с документите. Големи са *****. Реално погледнато в КОС 6то РПУ София ,като си дадох личната карта да си уведомя пушката, беше леко пукната и косаджията извика полицай да ми пише акт, че ми е леко пукната личната карта. За такива хора става на въпрос :)
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
Идеята ми е дали първо трябва да уведомя, че ще я продавам и да я сваля от мое име или директно мога да я продам . Защото в 6то РПУ в София ми искаха пушката когато я уведомявах, въпреки, че от магазина ми казаха, че мога да отида само с документите. Големи са *****. Реално погледнато в КОС 6то РПУ София ,като си дадох личната карта да си уведомя пушката, беше леко пукната и косаджията извика полицай да ми пише акт, че ми е леко пукната личната карта. За такива хора става на въпрос :)
Директно си я продаваш и си правите договор за покупко продажба.
И както писах по горе с уведомлението и договора отиваш да я отпишеш.
Ти имаш срок една седмица,а купувача две,ако ти не си я отписал,той не може да я регистрира,докато в системата не даде,че е отписана,та се разберете той да отиде втората.
До скоро си мислих,че тези регистрации са майтап,ама всичко си е в компютърна система и се следи.
 
Последна промяна:
Нагоре