Варненска група - SEA WOLVES

venciru

Редовен Потребител
Здравко написа:
Освен това преди да се стигне до Китка,се минава през с.Бенковски,на края на селото има бивш селскостопански бетонен навес ,дълъг към 60 метра,затворен от три страни.За него съм споменавал и друг път...може да го огледате и него при желание.
А защо не проверим и това? Ако ни нареса, може през седмицата да се иде и говори някой там. Може да се съберем някъде (може и на Камчия по-раничко), да обмислим и да проверим някои предполагаеми места. Какво ще кажете за този вариант?
Иначе благодарим за поканата от Русе, но трябва да се измисли и нещо за тук. 400 км. всяка седмица ще ни са мааааааалко множко ;)
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
big_dragon написа:
valens1968 написа:
Вместо да се чудите къде да отидете, защо не минете още стотина километра и хайде на Русе. Колегите и мишени ще наредят Казаха, че до 14.00 днес ще са готови. И софра ще има :cheers:
`

Благодаря за поканата, но периода с чудене и избор на ново място за срелба няма как да се прескочи.

venciru написа:
Иначе благодарим за поканата от Русе, но трябва да се измисли и нещо за тук. 400 км. всяка седмица ще ни са мааааааалко множко ;)

Китка, Бенковски и Камчия ще са там и следващата неделя....и по-следващата.
Състезанието по динамична стрелба в Русе обаче е днес. И палатковия лагер и софрата.
Така, че кой му се идва....да тръгва.
 

harry_cool

Потребител
Нямам идея къде са с.Бенковски и с.Китка, но можем да се съберем на Харамията и от там някой да ни води до двете места и като ги огледаме ще решим.
 

caspar

Потребител
Даите да се разберем къде да стреляме,примерно пак на полигона а като приклпючим и се съберем всички отиваме на оглед.
 

venciru

Редовен Потребител
С Хари живот и здраве ще сме на Камчия към 9 - 9.30. Тъй като и аз нямам понятие за месторазположението на Китка и Бенковски, както и предполагаемите места, при желание от там с още някой ще ги поогледаме.
Петко, ти ще идваш ли? Става въпрос за хроното, ако е в теб.....
 

big_dragon

Редовен Потребител
venciru написа:
С Хари живот и здраве ще сме на Камчия към 9 - 9.30. Тъй като и аз нямам понятие за месторазположението на Китка и Бенковски, както и предполагаемите места, при желание от там с още някой ще ги поогледаме.
Петко, ти ще идваш ли? Става въпрос за хроното, ако е в теб.....
И аз съм там около 9.30.
Местата не съм ги виждал но знам къде са. Имам и ГПС.
Ще ги намерим.
 

petkof

Редовен Потребител
Да.Аз също ще съм там и ще нося устройството за измерване на скорости.
 
A

Anonymous

Гост
Писах на лични на Хари как се стига до Бенковски и Китка...а щом и друг го знае още по-добре.Аз утре имам уговорка и ще ходя до Чудните Скали/Ченге/аспарухово/яз.Цонево. Ако някой има възможност ,обадете се на Митака ,да го вземете и да ви покаже и поделението на Боровец....и където ви хареса...Надявам се че от другата седмица ще захладнее малко и ще идвам пак да стрелям в неделите...Успех :cheers:
 

big_dragon

Редовен Потребител
Показвам някалко снимки на мястото където днес проведохма стрелбите.
Коментарите очаквам да ги направят колегите.
Мястото според мен е стахотно, достъпът с кола е леко проблемен.
Днес всички коли с изключение на един по-нисък Ситроен стигнаха до там.
Ситроена не засъса , просто колегата си пази колата, нищо лошо 200м ход пеша.

Последната снимка е на новите тренировъчни мишени, монтирани на дистанции от 15 до 25 метра..
 

Attachments

  • TIR Kitka 1.jpg
    TIR Kitka 1.jpg
    288.8 KB · Прегледи: 148
  • TIR Kitka 2.jpg
    TIR Kitka 2.jpg
    257.2 KB · Прегледи: 394
  • New targets KITKA.jpg
    New targets KITKA.jpg
    446 KB · Прегледи: 363
A

Anonymous

Гост
всъщност работата е "и така и така".
това стрелбище не предлага нищо повече от коя да е поляна, освен сигурността на пясъчния бряг отсреща, че няма да стане някой сакатлък.. пътят не е като магистрала, но ако някой е слизал примерно до "Паша Дере" (от към лозята) ще му се види добър - минава се с лека кола без много маневри стига да не е много ниска.. въпреки, че е пясъчна кариера и е с високи "стени" от три страни, вятър има в излишък, никва разлика с открито поле.. освен това тоя вятър "изветря" някакъв много фин прах и пушките осезаемо се камофлираха като за сахара от едната страна.. все пак добре, че беше вятъра, че ако беше само слънцето щяхме да се препечем - няма една сянка. да не говорим за предстоящия есенно зимен пролетен сезон. мястото не предлага подслон при дъжд. едва ли можем да се ангажираме с направата на такъв, понеже не се знае кога пак ще се превърне в действаща кариера. и не на последно място - пак е далеч от Варна.. с две думи - аз бих ходил редовно да стрелям по мишени и бутилки там, ако ми беше на 5 мин.. но за по сериозно ходене и особенно зимата мисля няма да е подходящо..
 
A

Anonymous

Гост
Като ходихте до Китка,разгледахте ли бетоният селскоктопански навес на изхода на Бенковски. Пътя минава непосредствено до него ?
 

Attachments

  • ScreenHunter_6.jpg
    ScreenHunter_6.jpg
    67.7 KB · Прегледи: 59

venciru

Редовен Потребител
Да. Идеален е, ама много боклуци!!! Обсъждахме даже да съберем по някой лев за да го изчистим, но колегите са прави, че веднага пак ще го осерат. Иначе е доста удобен и на добро място.
 
A

Anonymous

Гост
Ами,трябва да се разтърсим да видим на кого е и тогава да чистим. Не че някой ще дойде да ни прави забележка,ама щом ще се дават пари ,поне да имаме уговорка с някой.

Едит : Проблем има обаче и като вали...на тавана са са се отворили спойките и си тече...
 
A

Anonymous

Гост
С Митака решихме да постреляме тази СЪБОТА - 04.IХ.
Ако има мераклии някой да идва с нас,ще го чакаме на Харамията в Събота в 10.00ч.Бъдете точни ще чакаме 5-7 минути и тръгваме.Ако се съберем групичка ,ще ви заведа на споменатите от мен в по-горни постове места да ги разгледате.
 

venciru

Редовен Потребител
Ми ние бяхме групичка от седем коли,по- точно колона ;). И ги разгледахме.....Мнения - малко по- нагоре. :(
 
A

Anonymous

Гост
Ловният навес на Китка и Поделението на Боровец ,успяхте ли да видите ?
 

venciru

Редовен Потребител
Ловният навес-да. В Бенковски само селскостоп. навес от снимката. И пясъчната кариера видяхме, че и постреляхме малко там. Поделение-не :(
 
Нагоре