Варненска група - SEA WOLVES

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Днес като се събрахте да ви е дошла идея за някое ново местенце?! ???
 
A

Anonymous

Гост
До село Китка,на 20 км от Варна,има чешмичка със студена вода и там ловците са си направили стабилен навес с камина затворен от три страни и стационарни маси и пейки.До Тях има обширна поляна,подходяща за стрелбички.До място то се стига по асфалтиран път ,а самото място е извън селото в заградено отвсякъде с горички. Е не е покрито стрелбище,но е нещо на този етап на търсенето.Ако оставаме чистичко след нас,никой няма да ни каже копче ,че се събираме и стреляме...а току виж сме изяли и по някоя пържола изпили по бира за разнообразие.Това е от мен на този етап,също и за поделението на Боровец ,за което ви казах преди...някой трябва обаче да се разшета. ;)
 

big_dragon

Редовен Потребител
Здравко написа:
До село Китка,на 20 км от Варна,има чешмичка със студена вода и там ловците са си направили стабилен навес с камина затворен от три страни и стационарни маси и пейки.До Тях има обширна поляна,подходяща за стрелбички.До място то се стига по асфалтиран път ,а самото място е извън селото в заградено отвсякъде с горички. Е не е покрито стрелбище,но е нещо на този етап на търсенето.Ако оставаме чистичко след нас,никой няма да ни каже копче ,че се събираме и стреляме...а току виж сме изяли и по някоя пържола изпили по бира за разнообразие.Това е от мен на този етап,също и за поделението на Боровец ,за което ви казах преди...някой трябва обаче да се разшета. ;)

От въпросната отбивка до село Китка около 500м навътре се стига до изоставена пясачна кариера.
По спомени мастото е много подходящо с изключение на това, че не е закрито, но все пак трябва да се огледа.
 
A

Anonymous

Гост
Не съм ходил до края на пътя ,но доколкото разбрах ,пътя води до някаква помпена станция.Района е достатъчно пуст и насечен,сенчест и закътан и подходящ за стрелби.Не е закрито наистина,но е хубав.Освен това преди да се стигне до Китка,се минава през с.Бенковски,на края на селото има бивш селскостопански бетонен навес ,дълъг към 60 метра,затворен от три страни.За него съм споменавал и друг път...може да го огледате и него при желание.
 

big_dragon

Редовен Потребител
Според мен вариянтите са два:
1. Неля сутнинта - сборен пункт Харамията и оглед на двете места.
2. След стрелбата в неделя - оглед на въпросните места.

Добре е в обсъждането да се включат и други колеги от гругата.
 

lynx

Редовен Потребител
А аз си мислех, че само ние в София пътуваме по 20км. до подходящо място за стрелба :-X
 
A

Anonymous

Гост
Ето това е Ловният навес на с. Китка за който ви бях споменал. На другата снимка се вижда чешмата ,която е в непосредствена близост и поляната ,удобна за стрелба.
020301338.jpg

020301388.jpg

020301351.jpg
 

venciru

Редовен Потребител
Какво решаваме за неделя? Ще пробваме ли Китка или нещо друго. Това на снимките изглежда добре. Може би само ще е трудна стрелбата от коли. По-точно от таваните им. Минала седмица ме нямаше в града и сега ми се :rambo: и :cheers:.
 

big_dragon

Редовен Потребител
Аз също отсъствах няколко седмици и ме сърби показалеца на дясната ръка.
Предлагам да проверим как седят нещата на мястото до с.Китка.
Ако на Камчия се стреля само на поляната на Китка поне има и вода.
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Относно Китка, ловния сезон вече започна и на ловците (които излизат в събота и/или неделя) едва ли ще им е много драго да ни заварят в заслона им. ???
 

Termina4

Потребител
в неделя къде ще се събирате искам да дойдем да се видим (може и да постреляме :) ) :cheers:
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Termina4 написа:
в неделя къде ще се събирате искам да дойдем да се видим (може и да постреляме :) ) :cheers:
Там е работата, че и ние още не знаем. Като решим ще ти звънна, ако не си си сменил телефона.
 

cdman

Администратор
А какво стана със старото стрелбище в Камчия , отказахте ли се от него или вече там не може ?
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
cdman написа:
А какво стана със старото стрелбище в Камчия , отказахте ли се от него или вече там не може ?
Разрушиха постройките и остана само открито, което не ни устройва. :-X
 
A

Anonymous

Гост
Можем да отидем на Камчия, но по-рано сутринта, както направихме миналата неделя, към 8,30-9,00ч. за да избегнем жегите.
Макса е прав за ловците. Пък и те излизат рано сутрин. По това време, по което ние излизаме те се прибират (към заслона). И да им свистят съчми покрай ушите, и както се обичаме... ;)
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Вместо да се чудите къде да отидете, защо не минете още стотина километра и хайде на Русе. Колегите и мишени ще наредят. Казаха, че до 14.00 днес ще са готови. И софра ще има :cheers:
 

big_dragon

Редовен Потребител
valens1968 написа:
Вместо да се чудите къде да отидете, защо не минете още стотина километра и хайде на Русе. Колегите и мишени ще наредят Казаха, че до 14.00 днес ще са готови. И софра ще има :cheers:
`

Благодаря за поканата, но периода с чудене и избор на ново място за стрелба няма как да се прескочи.

Приготвил съм десетина елементарни тренировъчни мишени.
Независимо от мястото утре, смятам да ги накача по дърветата за да се изпробват.
 
Нагоре