ВИДЕО и ФОТО

A

Anonymous

Гост
Ето на този клип вече е в целия си блясък.Браво ДАНИ ,благодаря ти.Пушката е "невероятно красива",но най-важното е -не е българска "самоделка"
Предполагам, ще ни качиш и клипче за гаража в който се сглобява.
 

DANNY

Редовен Потребител
Тихомире, съзирам дребнаво заяждане! :-\ Което определено не ти подхожда :no:
Ако искаш да ми кажеш нещо от рода, че не харесвам родното... ДА така е! Не всичко родно любя, тача и милея!
НО също така и не всичко чуждо харесвам!!!
Всяко нещо си има своите добри и лоши страни!!!
НИКЪДЕ НИКОГА НЕ СЪМ КАРАЛ НЯКОЙ НАСИЛА ДА КУПУВА КАКВОТО И ДА БИЛО ОТ КЪДЕТО И ДА БИЛО!!! По дадени въпроси имам мое лично мнение и го отстоявам с което не задължавам никого с нищо!!!
Къде тук в този форум си видял аз да пиша за българските самоделки и техните качества!?

Моля престани с този цирк!!!

А за "гаража" не бих го коментирал.
Правиш клип на българските майстори на самоделки, снимаш техните гаражни творения и ги споделяш да ги видим. Споделяш, колко световни титли и шампионата са спечелени с тях! Аз а предполагам и другите колеги нямаме нищо напротив и дори ще получиш моите и техните адмирации за труда, който си положил!
Бих се радвал на подобна споделена информация!
...сподели и за цевта на MAC-1, която имате и сте тествали и защо не е покрила очакванията, които сте имали!
Пуснете снимки! Ревю! ...че да я видим и ние :) ...от първа ръка информация.
Извинявам се ако вече е публикувана някъде а аз съм я пропуснал :-[
Всяка информация която имаме и споделяме и дискутираме води до нещо положително! Виждаме плюсове и минуси на даден производител или тунинговчик!
Техните ги виждаме от клиповете, които се пускат. Но нашите не ги виждам! С малки изключения.
Е как да ги харесам!?
Очаквам ревюта и споделена информация! :)
:cheers:
 
A

Anonymous

Гост
Понеже съзираш заяждане-ще те разочаровам.Знаеш ,че не изпитвам лоши чувства, нито към теб ,нито към някой друг.
Просто се подразних от това,че щом е от запад, даже и ла..но да е,почваш да го величаеш.Ако това нещо бе на някой от форума,щеше да е оллюто отвсякъде,но нали е чуждо..........

Приключвам с коментарите-всеки си има вкус.

Моля модовете да ми поразчистят глупостите.Ще почерпя.
 

DANNY

Редовен Потребител
mmst написа:
....................
Просто се подразних от това,че щом е от запад, даже и ла..но да е,почваш да го величаеш.Ако това нещо бе на някой от форума,щеше да е оллюто отвсякъде,но нали е чуждо..........

Тишо, това "лайно", което ти наричаш има няколко световни титли и в ФТ-то и в БР-та и спечелени много национални шампионати. Също така много уважавани хора, които са навътре в нещата го хвалят. Включително и двама от нашите най-добри стрелци (върни се назад в темата!) Явно не е случайно!!!
Не отричам, че има и забележки НО за да го определиш, като "лайно" трябва поне да си го държал в ръце или да си изчел де що има написано за него!
Както аз не споделям моето мнение за твоята самоделка и това на което ми прилича. Защото може и да се засегнеш или обидиш. Така и ти се въздържай от определения за чуждия майсторлък и способности!
Единственото, което постигаш е да настроиш хората с/у това евентуално някой да си я купи защото може да му се присмиват, че стреля с "лайно".
Мислиш ли, че с това отричане и оплюване, което правиш помагаш на някой!?
Ами ако аз наистина съм решил и искам да я купувам!?
 

petkof

Редовен Потребител
pavloff написа:
С този чакмак ми прилича на кремаклийка.
;) ;) ;)
Този чакмак освен, че смешен, според мен е и потенциално много опасен.Зареждането както се вижда става посредством палеца.Въпреки набраздената повърхност на чакмака отгоре, при неудобна позиция,изпотена ръка,изцапан от смазка по чашките палец,недостатъчна сила на стрелеца и т.н. варианти има предпоставка да се произведе нежелан изстрел при изтърването му.Няма да е зле в задната част на чакмака, да има извита нагоре "опашка", в която да се опира палеца при издърпването назад за зареждане.
 
A

Anonymous

Гост
Дани,не си ме разбрал. Не визирах конкретно пушката,а това ,че всичко западно "даже и да е ла..но" го възхваляваш.

П.П. А колкото до конкретнаото изделие,моята е още по грозна. :D
Както казах обаче -всеки си има вкус.За мен-моята си е най-готина, защото аз си стрелям с нея. :cheers:
 

DANNY

Редовен Потребител
petkof написа:
pavloff написа:
С този чакмак ми прилича на кремаклийка.
;) ;) ;)
Този чакмак освен, че смешен, според мен е и потенциално много опасен.Зареждането както се вижда става посредством палеца.Въпреки набраздената повърхност на чакмака отгоре, при неудобна позиция,изпотена ръка,изцапан от смазка по чашките палец,недостатъчна сила на стрелеца и т.н. варианти има предпоставка да се произведе нежелан изстрел при изтърването му.Няма да е зле в задната част на чакмака, да има извита нагоре "опашка", в която да се опира палеца при издърпването назад за зареждане.
Пак догатки!


Тук пише така:
The valve is the heart of this rifle. It's an impact-type that is completely different from any you have seen before. It has a low-mass hammer that strikes an ultra-thin valve stem to open the valve against a very weak return spring. The air transfer port is elongated and runs inside what I must call the bolt, for want of a better term.
От тук:
http://www.pyramydair.com/blog/2007/08/usft-rifle-part-1.html


mmst написа:
..... всичко западно "даже и да е ла..но" го възхваляваш.

Не е вярно!
"Възхвалявам" е едно!
"Показвам" е друго!
"Харесвам" е трето и четвърто!
Винаги съм изказвал лично мнение и никога не съм карал някой насила да се съобразява с него! :yes:
:cheers:
 

Dominus

Редовен Потребител
Аз предлагам някой запален фен да си я купи и да видим дали ще си напари кашлицата илище удари в земята всички стрелящи ФТ и БР. :goodbye:

П.П. Интересно ми е, какъв неземен клапан е измислил чиляка, дето никой не е виждал до сега ???
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Dominus написа:
Аз предлагам някой запален фен да си я купи и да видим дали ще си напари кашлицата илище удари в земята всички стрелящи ФТ и БР. :goodbye:

П.П. Интересно ми е, какъв неземен клапан е измислил чиляка, дето никой не е виждал до сега ???
Явно е неземен ,щом му требе 25- инчова тръба за да направи мизерния си брой изстрели.И то не каква да е,ами вайраух цев,които са едни от най-ефективните поне по отношение на разход на въздух.Неземният клапан отваря и затваря със скоростта на мързелива домакиня прозорец, за да проветри шейесе и кусур санта улук,та да ускори чашката.
Но това не е всичко.Освен цеви на ХВ(от линка на Дани по-горе),господата Дъръм и МакМъри поръчват и къстъм цеви на Бенчмарк(тия с 2 полета),дето са още по-дълги.
 

Termina4

Потребител
вземете си daystate и забравете :-[ говоря за ФТ
няма преразход, няма редуктор, удобни приклади (за всякакви длани) красив дизайн, спусък мечта
зареждането на чашка е малко по мудно, но нека да има и daystate един минус ;)
и преди да напишете не бих си купил електронна пушка се замислете колко електроника има около вас ;)
 

5ko

Потребител
Много усилия хвърлихте в спорове за нищо. Пушката има едно сериозно предимство: когато стреляш с нея БР си по близо до целта от другите състезатели.Иначе човека е положил доста усилия да сътвори това Нещо.
ЕВАЛА...
 

DANNY

Редовен Потребител
При англичаните попаднах на няколко клипа свързани с балистиката, чашките и тяхната траектория ако са с наранени поли. Един много неприятен момент за всички стрелящи в 4,5мм.
Повечето клипове на Тед всички сме ги гледали. Затова пускам само един клип, който е интересен и по всяка вероятност не е гледан.
Клипа показва добро сравнение на полета на чашка, която не е деформирана и след това се сравнява със същия модел вече с деформирана пола. Гледайки го на цял екран много хубаво се вижда спиралата, която описва чашката по време на полет. И съответно разиграващото се Тото при попадението. :crazy:

SAĞLAM VE BOZUK ETEKLİ PELETLER BY FİLİNTALAR GROUP FROM TURKEY
 

lynx

Редовен Потребител
Това в пакетите ми прилича на нашенския "болкит".
Идеята е добра, но доста често ще трябва да се сменя болкита.
Според мен, при стрелба в домашни условия е задължително да се направи нещо подобно по въпроса, заради оловните прахоляци, които са адски опасни и се натрупват завинаги в организма.
 
Нагоре