ВИДЕО и ФОТО

njatanasow

Редовен Потребител
Пушката е страхотна!
Жалко е, че никой от форума я няма за да разкаже повече за нея. Иначе само суперлативи се пише за нея :yes:
 

Dominus

Редовен Потребител
Мен нещо не ме дръпна. Не разбирам какво й е невероятното?
Тази цев ли беше с две полета?
 

DANNY

Редовен Потребител
Преимуществата на USFT MAC-1 са много.
Точно заради това написах, че не е достатъчно само да се гледа. Трябва и да се чете прди да напишеш, че не става за нищо :) !
Не искам да изпадам в подробности. :) Който се интересува има много изписано за пушкат от първо лице. В зависимост от това, как ще ми приключи летния сезон ще се замисля дали да не и направя ревю на пушката от първо лице :yes:

------------------
Сменям темата:
Попаднах на един клип в който Бат' Роби представя нова БЪЛГАРСКА оптика за нощно виждане.
Много го я хвали, като уред с над световно ниво :)
...виждам, че и Роби е приел от нас хубавата българска дума "тумблер" :D

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=teK2Cwv1rBI#!
 
A

Anonymous

Гост
Интересно ми е Дани,ако някой колега бе направил нещо такова/като визия/ и я бе показал, дали пак щеше да си толкова възхитен? Не коментирам стрелковите и качества.
 

Dominus

Редовен Потребител
А ти, като чете толкова, какво разбра?
Разправяй! Ще чета.
 

DANNY

Редовен Потребител
mmst написа:
Интересно ми е Дани,ако някой колега бе направил нещо такова/като визия/ и я бе показал, дали пак щеше да си толкова възхитен? Не коментирам стрелковите и качества.


Качествата на пушката не са свързани с визията!!! :-\
Аз имам много забележки по нейната визия. :wall:
Аз не харесвам нейния ръчник тип Колт.
Аз не харесвам нейния приклад.
Аз не харесвам нейния хамстер тип паница.
И това са първите неща, които веднага ще започна да променям. Вече съм мислил, как и с какъв ръчник може да се подмени. :)

Качествата на пушката, като такава, за целите за които е създадена нямат нищо общо с визията!


Dominus написа:
А ти, като чете толкова, какво разбра?
Разправяй! Ще чета.


Който се интересува, намира и разбира!
Има Гугал за тази цел :google:
Аз съм се интересувал и съм разбрал, че един хубав ден, ако е рекъл господ.... :yes:
 

FreeMan

Редовен Потребител
Не съм песимист, но:
освен че визията и е грозна,
освен че е супер неудобна,
освен че е отвратително тежка...

...но има и невероятен преразход.
Чуйте тръткането на хамъра - ако някой успее да я направи многозарядна с бърз релоудинг ще стане като картечница ;)
Те затова са му турили цилиндър за водолази че да стига...

Иначе може и да е точна, но за да е пушка се иска още много.
 

lynx

Редовен Потребител
FreeMan написа:
Иначе може и да е точна, но за да е пушка се иска още много.

Мен ако питаш, това е наааай-важното.
Преразход и визия все ще ги натъкмим някакси, иначе ще ни е скучно, а и друго си е да има малко "личен принос" в крайния продукт :)
 

DANNY

Редовен Потребител
FreeMan написа:
...............
Те затова са му турили цилиндър за водолази че да стига...

....................

1. Пушката се продава с три различни по обем резервоара.
2. Пушката е с този цилиндър заради ниското налягане в него. Компенсира с обем.
3. Никой не е накаран насила да я купува! :)

Запълването на цилиндъра е показано на последния клип, приблизително на 4-тата минута. Max-1500psi което според калкулатора е 103.42 bar

FAC Версията от 103бара до 82бара прави 30 добри изстрела, както казва автора на ревюто. Аз специално на тоз юнак му вярвам :yes:
 

Attachments

  • Clip_3.jpg
    Clip_3.jpg
    97.5 KB · Прегледи: 49
  • Clip_4.jpg
    Clip_4.jpg
    59.8 KB · Прегледи: 65

piperov_pipi

Потребител
Има два вида пушки, едните са за стената до камината и да се снимате с тях, а другите са за да стреляте безпогрешно и да взимате медали - тази е от вторите... :p...
 

DANNY

Редовен Потребител
piperov_pipi написа:
Има два вида пушки, едните са за стената до камината и да се снимате с тях, а другите са за да стреляте безпогрешно и да взимате медали - тази е от вторите... :p...

:) И каква стана тя... ...гроздето кисело :)
 

luft9waffe

Редовен Потребител
piperov_pipi написа:
Има два вида пушки, едните са за стената до камината и да се снимате с тях, а другите са за да стреляте безпогрешно и да взимате медали - тази е от вторите... :p...
Да де,ама има още два вида:
Третият са тези ,дето вземат медали и после спокойно стават за снимка и украса над камината.
И четвъртият-не стават за никъде.
Тази не е от No3.Пък и не знам в последните 3-4 години някакъв сериозен фт-турнир да е печелила извън Щатите.
 

FreeMan

Редовен Потребител
luft9waffe написа:
piperov_pipi написа:
Има два вида пушки, едните са за стената до камината и да се снимате с тях, а другите са за да стреляте безпогрешно и да взимате медали - тази е от вторите... :p...
Да де,ама има още два вида:
Третият са тези ,дето вземат медали и после спокойно стават за снимка и украса над камината.
И четвъртият-не стават за никъде.
Тази не е от No3.Пък и не знам в последните 3-4 години някакъв сериозен фт-турнир да е печелила извън Щатите.

Още не са приели правило шерп да ти носи и крепи пушката затова. Те американците ще го направят или да е позволена двуколка да се пренася и трипод да се стреля. :D
До тогава австрийски, английски и немски са на първо четене. ;)

Освен че е грозна споменах още 3 неща които няма как да не се отразят на ФТ стрелбата.
Виж за бенч, ако е точна става, но и там има лимити в килограмите :D.

Както и да е - след като някой много я харесва сигурно ще я чуем по родните земи, до тогава чуваме хиперболите на хамериканците които са си шампиони само в Америка (Северна) ;)
 

petkof

Редовен Потребител
FreeMan написа:
luft9waffe написа:
piperov_pipi написа:
Има два вида пушки, едните са за стената до камината и да се снимате с тях, а другите са за да стреляте безпогрешно и да взимате медали - тази е от вторите... :p...
Да де,ама има още два вида:
Третият са тези ,дето вземат медали и после спокойно стават за снимка и украса над камината.
И четвъртият-не стават за никъде.
Тази не е от No3.Пък и не знам в последните 3-4 години някакъв сериозен фт-турнир да е печелила извън Щатите.

Още не са приели правило шерп да ти носи и крепи пушката затова. Те американците ще го направят или да е позволена двуколка да се пренася и трипод да се стреля. :D
До тогава австрийски, английски и немски са на първо четене. ;)

Освен че е грозна споменах още 3 неща които няма как да не се отразят на ФТ стрелбата.
Виж за бенч, ако е точна става, но и там има лимити в килограмите :D.

Както и да е - след като някой много я харесва сигурно ще я чуем по родните земи, до тогава чуваме хиперболите на хамериканците които са си шампиони само в Америка (Северна) ;)
Тази пушка, я гледам от години и не мога да се начудя, защо са вкарали в нея, толкова много неправилни от всякакво естество решения.Най-главните възли са открити и отгоре,изложени на слънце,дъжд,вятър и прах.Няма да коментирам първобитните изпълнения на резервоар и др..Единственото хубаво нещо според мен е цевта и решението да се издухва чашката, посредством струя идваща отзад,насочена по оста на цевта и чашката. :)
 

Dominus

Редовен Потребител
то при всички е така, но тук се създава някаква илюзия за по-вълшебен път на въздуха. ако се загледаш колко е дълга тази затварачка и горе въздуха пак прави чупка на 90 градуса. единствено от клапана е спестил около 45 градуса и другата разлика е че липсва чуждо тяло / дотиквача/ в сечението на калибъра. ударника няма да го коментирам , освен ниско триене по оста другото е ала еваникс.
но нека все пак някой доведе това уродливо чедо и у нас. за цевта попитах дали тази беше с две полета, но в този форум разбирателите обикновено ме пращат в гугъл. оти знаят всичко
 

petkof

Редовен Потребител
Dominus написа:
то при всички е така, но тук се създава някаква илюзия за по-вълшебен път на въздуха. ако се загледаш колко е дълга тази затварачка и горе въздуха пак прави чупка на 90 градуса. единствено от клапана е спестил около 45 градуса и другата разлика е че липсва чуждо тяло / дотиквача/ в сечението на калибъра. ударника няма да го коментирам , освен ниско триене по оста другото е ала еваникс.
но нека все пак някой доведе това уродливо чедо и у нас. за цевта попитах дали тази беше с две полета, но в този форум разбирателите обикновено ме пращат в гугъл. оти знаят всичко
Цевта е с двете полета.На минута 7 и 10 секунди, е показана и сравнена с Лотар Валтер.

П.П.Според мен е добре, че чашката се вкарва в цевта до положението за изстрел, без да минава през,барабан,шина за единична стрелба,отвори в самата цев отвърте и без да е бутана от дотиквач, все манипулации, които биха могли да повредят или изкривят самата чашка.Иначе конструкцията на затварачката е "невероятна"! :D
 

Dominus

Редовен Потребител
ами изгубих рано интерес и признавам не съм го гледал целият. преди година обаче го гледах и явно само това ме е впечатлило, щом съм го запомнил.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
И на мен тая пушка ми идва малко грозновата и върлинеста ... Иначе ниското налягане, липсата на редуктор и големия обем много ми харесват. Това е техния начин за точност. С ниското налягане избягват тежкия ударник и по-силните вибрации причинени от него. С големия обем постигат по-дълго плато - така компенсират нуждата от редуктор. Иначе открития ударник и мен мноооого ме съмнява за повтаряемост. Както Макси каза - изложен на външни условия може да не влияе само ако зависимостта от него не е важна. Ма надали... Като цяло по-скоро не бих купил.
 

DANNY

Редовен Потребител
Пушката, както се предлага с различни резервоари така се и предлага с различни мощности FAC, 24j и 16j. Също така се предлага и с регулатор и без. Всяка част може да се купува по отделно. Т.е. взимаш базата и надграждаш хамстери, затилъци, подпирачки...

:offtopic: А до колкото става въпрос за визията...
Когато решихме да сменяме колата и тръгнахме по авто къщи да обикаляме аз започнах да разпитвам един дилар що за автомобил е Фиат Мултипла, онова грозното пате дето прилича на фургон. Той ме погледна стреснато и ме попита ти да не си художник!? :eek: Аз се изнедах а той ми обясни, че за този "уруд" са го питали само 3-4-ма и то все художници с едно и също обяснение защо го търсят- "Толкова е грозна, че чак е красива!"

Та явно и аз така... ;)
Но в края на краищата сега не карам Фиат Мултипла.
Защо!?
Ами питайте Илияна! Те жените владеят едни техники... :D



--------------едит------------



@ФриМен всъщност, колко тежи пушката, че аз не можах да открия тази информация?
Защо имам чувството, че няма да е толкова тежка, колкото се опитвате да я изкарате!? ???
Няма да е по-тежка от всяка друга спортна пушка :-\
 

andro

Потребител
Хьнтьр фиилд ,без таргет..... :)
 

Attachments

  • Снимка0454.jpg
    Снимка0454.jpg
    569.8 KB · Прегледи: 126
Нагоре