Бенчрест, Бургас, 26 и 27 март 2011г.

njatanasow

Редовен Потребител
Re:Бенчрест, Бургас, март 2011

Миша няма нищо.Като гледам какви спорове се "вихрят" за ФТ то,дано не се почне и в бенча.
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
Re:Бенчрест, Бургас, март 2011

а само да попитам официално как се стреля със или без задна подпора ;) ;) ;)
 

братушка

Редовен Потребител
Re:Бенчрест, Бургас, март 2011

Състезание ще има :yahoo: :yahoo: :yahoo:

Получихме покана да участваме.

Ще се състои на 26 и 27 март на стрелбищен комплекс "Капчето".
На първо четене програмата и регламентът ще са като миналата година. С възможност за приятни изненади.

Там съм.
 

njatanasow

Редовен Потребител
Re:Бенчрест, Бургас, март 2011

Колеги,ще напиша нещо за правилата по които ще се провежда състезанието за "пневматиката",защото много хора от форума не присъстваха на миналата сбирка, за малокалибрените е ясно.
Ще се стреля за група (пет мишени по пет изтрела)и двайсет и пет изтрела за точки.На изчисляването няма да се спирам(пак е като миналата година)може би по късно :)
Ще се стреля от две опори(който иска и от една ,по избор),стига да нямат обща вразка между тях.
Маркучи свързани с бутилката няма да се разрешават :).
Дозареждане е разрешено стига да се поберем в определеното време за стрелба.
Масите за стрелба са чиновете,които са на полигона.Препорачително е който си има маса да я донесе(това е препоръка от организатора на състезанието Киро)
Първите трима от всеки клас участват на следващия ден на равни начала на специалните упражнения.
Общо взето това е.
Препорачително е, ако има желаещи в по малкия клас(до 16 дж) да направят някаква заявка по рано,за да се види колко ще са учасниците,а от там и съответната организация за да се поберем във времето.
При положение ,че го има този клас(до 16 дж.)Първите трима при желание участват на следващия ден също на общо основание.
Няма да има по къса дистанция на специалните упражнения.
Ако има някакви въпроси готов съм да отговоря,а е възможно и самия организатор да го направи.
 

братушка

Редовен Потребител
Re:Бенчрест, Бургас, март 2011

Организаторът Киро ме пита за брой участници с пневматика.
Те събират заявки в БР форума:
http://www.thegunman-bg.com/forum/viewtopic.php?t=4773

Разбирам го, но не мога да му помогна за бройките. Затова ще помоля да се изпращат заявките за участие на ЛС на "njatanasow". Той там е най-близо до организацията.
Заявките не само за 16Дж-25м, а и за Анлимитед-50м.
Добре е организаторите да знаят бройките за добро планиране.
 

piperov_pipi

Потребител
Re:Бенчрест, Бургас, март 2011

Предлагам за по експедитивно и стегнато състезание за клас до 16j да се стреля само за точки, две серии по 25 изстрела по един изстрел в мишена. Тъй като за практикуващите БР не е проблем да се направи група, преди всичко БР е прецизна стрелба.
 

lynx

Редовен Потребител
Re:Бенчрест, Бургас, март 2011

Правилата не ги ли определя организатора?
В какъв смисъл го предлагаш, на кого? ???
Преди време и един друг колега не искаше да се стреляло за група, така му било по-удобно.
 

piperov_pipi

Потребител
Re:Бенчрест, Бургас, март 2011

Каубой до сега не е имало в Бургас дисциплина 25м. БР и мисля, че е редно да се чуе и нашия глас. Така, че само предлагам...
На мен ми е удобно всякак...просто водим дискусия аз искам да съм наясно от сега за да знам как да се подготвя...
 

lynx

Редовен Потребител
Re:Бенчрест, Бургас, март 2011

Доколкото помня миналата година състезанието си е било организирано от същия организатор, като целта е била да се съревновават стрелците с огнестрелно, а ние с пневматиката бяхме поканени за да се завиши малко посещаемоста и като "атракция".
За това и нямаше много хора от нашата гилдия, само няколко души посетиха мероприятието.
Предполагам че сега организатора се е съгласи да ни покани отново, тъй като миналата година се е стреляло с пневматиката на равни начала с огнестрелното.
Тоест , не се е налагало заради нас да се правят отделни упражнения , да се местят мишените на половината разстояние, отчитането на резултатите да се разпределя в различните класове в пневматиката и т.н. и т.н.
 

njatanasow

Редовен Потребител
Re:Бенчрест, Бургас, март 2011

Колеги,оставете предположенията на страна.Всичко е съгласувано с организатора.Новото тази година е че ще има и 16 дж клас(при положение че има достатачно заявки).
Както и миналата година,първия ден е своеобразно състезание по класове,което няма нищо общо с втория ден.
Моля ,четете по внимателно какво съм написал в по предните постове.
Данчо,приема ти се предложението,но ще е добре да е подкрепено и от другите колеги.
За тези които ще правят заявки,няма да е лошо да напишат дали ще искат и да им осигорим хотелски стаи (една или две нощувки)
 

DANNY

Редовен Потребител
Re:Бенчрест, Бургас, март 2011

piperov_pipi написа:
Ето един пример как се провежда състезание по БР на 25м.
http://www.youtube.com/watch?v=h8l76NOzd_8&NR=1

Ние знаем, но доскоро никой в България не признаваше тази дисциплина!
Твоя приятел Атанасов на Оризаре искаше да се сравнявам с него /Доминатора/ :)
Май чак след световното в Чехия се заговори за отделяне /"балетистите" :eek:, както някой ни нарече/ в коридор от 25м.
Единствения съгласилсе с мен тогава /и то след края на официалната част/ бе Братушката. Снего се пробвахме тогава на стадиона 2 бр. 16-ки на 20м. И той призна, че и на 20м не е толкова лесно.
Преди това си говорех..... ..... а те си ме обиждаха на "балетист"....
 

piperov_pipi

Потребител
Re:Бенчрест, Бургас, март 2011

Ееее, ти пък не се обиждай толкова бързо. Няма нищо лошо до 16дж. на 25м. и над 16дж. на 50м. и на мен няма да ми е лесно с Хасана да се състезавам с по-класните пушки, но какво да се прави. Речта ми е за начина на провеждане на стрелбите 2Х25 за точки...
 

lynx

Редовен Потребител
Re:Бенчрест, Бургас, март 2011

На 25 метра в зала е добре, но е за 7 джаулови пушки.
С 16-ка на 50 метра пак си става добра стрелба.
 

DANNY

Редовен Потребител
Re:Бенчрест, Бургас, март 2011

lynx написа:
На 25 метра в зала е добре, но е за 7 джаулови пушки.
С 16-ка на 50 метра пак си става добра стрелба.



Пак се почна.......
Аз спирам официално да говоря за класове, да давам препоръки или да обеснявам, как го правят хората които са много по-напред от нас и много по-отдавна стрелят с пневматични пушки!
Както си го измислите така и ще си го стреляте!
Но има и нещо друго, че обикновено тия дето най-много ми обесняват и как може да се направи и защи да не сме като другите, обикновено те не участват в състезанията.
Но за сметка на това много обичат да пишат.
:goodbye:
На мен ми омръзна!
Почва да ме хваща яд защо не купих на Светльо Талона докато го продаваше и сега да трепя гарги като повечето.
:cheers:
 
Нагоре