Бенчрест, Бургас, 20-21 март 2010

братушка

Редовен Потребител
От ЛС за мен в другия форум, от организатора:
Тия които не дойдат , смятам че ще пропуснат много , такова състезание с такива упражнения се провежда за първи път в БГ , а за другата година не знам дали ще събера сили да го повторя .Интересно ще е също защото ще участват и няколко шампиона , и много други добри стрелци от цяла България , така че ще стане интересен турнир.
 
A

Anonymous

Гост
Великолепно състезание.Само могат да съжаляват тези които не дойдоха.Благодарности на организаторите за приятното изкарване и великолепната организация.А и да се види как въздухарка реже 5 карти на 50 метра по напречния ръб.
 

s73r01d

Потребител
Поздравления за организаторите и всички участници. В по атрактивно състезание не съм участвал, то не бяха карти, усмивчици, конци, мухи. Супер екшън :bravo:

Силно се надявам да се превърне в традиция.
 

братушка

Редовен Потребител
Току що се прибрах от път, пребит от дългото птуване, но неописуемо доволен. Такова България още не е виждала.
Знам, че е редно да изчакаме организаторите за резултатите, но росто не се сдържам....

017902763.jpg
 

lynx

Редовен Потребител
Я! Това ли е победителя????? :eek:
Ако е той, ония пичове с флоберките да си купуват пневматики ;)
 

andi

Редовен Потребител
Шшшт , това е таина :quiet:
Интересното тепърва предстои !
Поздрави за скромни... победител... :bravo: :bravo: :bravo:
Никога не съм и предполагал , че това е възможно ?!? ( то едва ли някой го е допускал дори )
Поздрави и благодарности на организатора Киро , че направи показно и като подготовка , и като поведение ! Благодаря на всички огнестрелчици , че изтърпяха нашата "банда без команда" ! Видях какво е състезателна дисциплина и уважение към организатора ! Който бяха , знаят за какво говоря .
НИКОЛАИ , вече всички ти вярваме :bravo: :cheers:


[glow=red,2,300] РАЗБИВАЧИ НА МИТОВЕ ! ! ! [/glow]
 

братушка

Редовен Потребител
lynx написа:
Я! Това ли е победителя? ??? :eek:
.....
Дори повече...
017902874.jpg


Но да изчакаме официалното обявяване на резултатите.

Иначе събитието мина стегнато, забавно и много поучително.
Искренни благопдарности на организаторите за предоставената ни уникална възможност. Заслужаваше си да бия път 500км.


ПС: а, да - снимките са ето тук:
http://bratushka.snimka.bg/hobby/kupa-b ... 010.484964
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Браво s73r01d много се радвам пожелавам ти да не ти е последната, след като се пусне резултата понапишете как е минало състезанието, и как сте се справили спрямо флоберките :bravo: :bravo: :bravo:
 
A

Anonymous

Гост
Браво и от мен . Показали сте класа момчета,а предизвикателствата не са били никак лесни. :bravo: :bravo: :bravo:
 

lynx

Редовен Потребител
Браво Стероид, честито и от мен!!! :cheers:
Имам чувството, че пичовете с флоберките няма повече да ни привличат в тяхните състезания, само ще им взимаме наградите ;)
 

njatanasow

Редовен Потребител
lynx написа:
Браво Стероид, честито и от мен!!! :cheers:
Имам чувството, че пичовете с флоберките няма повече да ни привличат в тяхните състезания, само ще им взимаме наградите ;)
Ето ти малко резултати от първия ден
 

Attachments

  • Изображение036.jpg
    Изображение036.jpg
    274.5 KB · Прегледи: 162

bor1968

Потребител
Браво, като гледам снимките, сте изкарали чудесно. Ние само може да съжаляваме и да се облизваме :-[
По временното класиране ми стана ясно, че който има по-малки цифри е по-добре.
По снимките виждам, че Петко /стероида/ е взел награда :bravo:
С интерес ще чакам подробности, пикантерии и резултати от състезанието. Във форума на огнестрелчиците все още няма нищо по-въпроса :(. Моля не ни мъчете, а давайте подробностите. Въпреки, че отсъствахме сме съпричастни :rose:
 

братушка

Редовен Потребител
Състезанието беше много тежко. В Бургас си подухваше доста по начало, при това на талази без определена посока. А в тази бетонена кутия без покрив на самото стрелбище как въртеше вятъра просто не е истина :sorry: Между коридорите нямаше и 2 метра и във всеки коридор абсолютно персонален непредсказуем вятър, при това не само наляво-надясно, но и нагоре-надолу.
Не стига това, но вятърът зависеше дори от това колко високо е окачена мишената - на водоравни пластове. В мишената БР50 има 5 редици малки мишенки - и за всяка редица персонален вятър. При това толкова персонален, че баракуди 260+ на горната редица отвяваше в съседната мишенка вдясно (например), на средната идваха горе-долу по центъра, а на долната редица ги отвяваше надолу извън листа.

Огнестрелците ни показаха няколко образцово-показателни резултата, за които ние може само да мечтаем. Но имаха и средни резултати, най-вече в клас "Ловен", които някои от нас реално повториха.
Като цяло при 2 пъти по-леки чашки, 3 пъти по-малко джаули и 3 пъти по-лош БК на "куршумите" ние не стряляхме 2 пъти по зле. Само дето се наложи да го компенсираме с напасваме към вятъра.
Огнестрелните колеги или не обръщаха много внимание на вятъра или не му обръщаха внимание изобщо. А на нас се наложи да му се кланяме до земята. И някои показаха истинска класа в това упражнение :) При условие, че всяко сядане на маса ставаше в различен коридор, според жребия.

За голямо съжаление колегата Атанасов (който се класира първи в основната класация) отпадна от "Мастер Класа" на втория ден поради повреда в пушката му и останахме с 2 човека срещу 6-ма огнестрелци...

Беше и много познавателно и поучително. Видяхме какво значи човек да дойде на едно състезание подготвен и какви резултати носи това. Не се прощава дори минимално пренебрегване към най-дребните детайли.

Иначе се запознахме с готини хора и си намерихме нови добри приятели :cheers: :yahoo:
Сега очаквам допълнителни бройки за БР в Ботево :)



PS: Чак сега забелязах, че часовникът на фотоапарата ми е с 1 час напред.
 
A

Anonymous

Гост
Поздрави на всички,радвам се че се запознах с една част от вас за което съм радостен,както от личности така и от резултати в стрелбата с въздушни пушки по нищо не отстъпват на огнестрелните.И специялни поздрави за едно ПЛОВДИВСКО семейство,само да успокоя дамската част че ще си получи обещаното :) :) :) Поздрави от Бургас
 

братушка

Редовен Потребител
Ето че излезе "нашето" класиране:
Клас "Пневматика"

-Упражнение 1 БР50 (но вместо 50 , се стреляха 25 изстрела по 25 мишени)

1. място - Николай Атанасов - 214т.
2. място - Петко Костов - 197т.
3. място - Стилян Пасков - 185т.
4. място - Диян Андреев - 181т.
5. място - Аленка Абрамова - 150т.
6. място - Михаил Абрамов - 143т.
7. място - Тихомир Тодоров - 108т.
8. място - Милен Илчев - 87т.
9. място - Валери Димитров - 54т.
10. място - Силвия Тодорова - 45т.

- Упражнение 2 - 3 мача по 5 изстрела за група / дистанция 50м.

1. място - Стилян Пасков - 1мач- 14,44мм/ 2мач- 25.44мм/ 3мач - 15.44мм - средна групираност - 18.44мм.
2.място - Николай Атанасов - 1мач - 28.44мм / 2мач - 14.44мм /3мач 17.44мм. - средна групираност - 20.11мм.
3.място - Петко Костов - 1мач - 25.44мм/ 2мач- 16.44мм/ 3мач - 20.44мм. - средна групираност - 20.77мм.
4.място - Диян Андреев - 1мач-15.44мм/ 40.44 мм/ 27.44мм. - средна групираност - 27.77мм.
5.място - Михаил Абрамов - 24.44мм / 50.44мм / 34.44 мм. - средна групираност - 36.44мм.
6. място - Милен Илчев - 34.44мм. / 36.44мм / 45.44мм - средна групираност - 38.77мм.
7. място - Тихомир Тодоров - 34.44мм. / 37.44мм. / 46.44мм.- средна групираност - 39.44мм
8. място - Аленка Абрамова - 48.44мм. / 32.44мм. / 40.44мм. - средна групираност - 40.44мм.
9. място - Валери Димитров - 37.44мм. / 75.44мм. / 49.44мм. - средна групираност - 54.11мм.
10. място - Силвия Тодорова - 68.44мм. / 63.44мм. / 48.44мм. - средна групираност - 60.77мм.

Крайно класиране в клас "Пневматика"
1 място - Николай Атанасов - 56.11т.
2. място - Петко Костов - 73.77т.
3. място - Стилян Пасков - 83.44т.
4. място - Диян Андреев - 96.77т.
5. място - Аленка Абрамова - 140.44т.
6. място - Михаил Абрамов - 143.44т.
7. място - Тихомир Тодоров - 181.44т.
8. място - Милен Илчев - 201.77т.
9. място - Валери Димитров - 250.11т.
10. място - Силвия Тодорова - 265.77т.

http://www.thegunman-bg.com/forum/viewt ... 3819#53819


ПС: Малко уточнение:
Николай Атанасов - njatanasow
Петко Костов - s73r01d
Стилян Пасков - stelibg
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Няма да е зле и пушките да се напишат какви са, просто за статистиката ;) :cheers:
 

andi

Редовен Потребител
Крайно класиране в клас "Пневматика"
1 място - Николай Атанасов - 56.11т. - валтер доминатор ( никакъв шанс срещу тази комбинация стрелец-пушка)
2. място - Петко Костов - 73.77т. - супер бам
3. място - Стилян Пасков - 83.44т. - ар армс ( фак )
4. място - Диян Андреев - 96.77т. - валтер доминатор
5. място - Аленка Абрамова - 140.44т. - бам
6. място - Михаил Абрамов - 143.44т. - бам
7. място - Тихомир Тодоров - 181.44т. - самодел
8. място - Милен Илчев - 201.77т. - валтер доминатор
9. място - Валери Димитров - 250.11т. - пружинна теобен ( специални поздрави за Валери - с чупеща ППП , 20 дж срещу 45+ дж ПЦП и 150+ дж флоберки )


10. място - Силвия Тодорова - 265.77т. - самодел

Май всички стреляхме с JSB 1.117 грама , само Тихомир и Силвия с баракуда .
 

s73r01d

Потребител
Аз също стрелях с баракуда мач докато не ги загубих, 2рия ден бях с баракуда "от джоба" :crazy:
 
Нагоре