Бензин в кръвта или всичко за хората на мотори.

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Ако се взима спортен мотор, нека да не е от БГ, защото тук "пистарка " се взима само за едно - да се кара като за последно, и шанса да попаднеш на някой с n-ти ремонт е голям. За това те насочих и към спорт-туристите. По удобни са за каране, пък вървят почти колкото спортните и можеш да намериш мотор който го е карал някой по-нормален човек, без да му е изкарвал буталата....
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Honda CBR F4 Sport 600см[sup]3[/sup]. Хубав, здрав и след това продаваем :cheers:
 

Dimitrov

Новодошъл
Дойде ред да си купя голям мотор. Спрях се на Хонда цбр 400 кубика,тъй като имам не голям опит с големи машини и мисля че 600 или 1000 ще бъде голям,въпреки че винаги карам с главата си.

Дайте някакво мнение за нея,върви ли доволно,максимална скорост,разход здравина? Гледам че вървят по 1000-1400лв което ме устройва. Може и да препоръчате друг мотор,но да се вмества в бюджета,и задължително да е от "нагъзените" мотори,кросове и т.н не ме интересуват.
 

anibis

Редовен Потребител
Dimitrov написа:
Дойде ред да си купя голям мотор. Спрях се на Хонда цбр 400 кубика,тъй като имам не голям опит с големи машини и мисля че 600 или 1000 ще бъде голям,въпреки че винаги карам с главата си.

Дайте някакво мнение за нея,върви ли доволно,максимална скорост,разход здравина? Гледам че вървят по 1000-1400лв което ме устройва. Може и да препоръчате друг мотор,но да се вмества в бюджета,и задължително да е от "нагъзените" мотори,кросове и т.н не ме интересуват.
Браво,имал съм тоя CBR-400RR малкия Fire Blade страхотна машина. Но както съм писал предпочитам мотори над 600 куб. Този CBR ще те учуди от към разход,гори доста за 400куб моторче,около 8.500л.- 9.00л/100кл. все пак доста са му оборотите 16.000 об-мин и то там идва това горене за да нахрани 59к.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Миро той няма да го кара само "на ръчка" С нормално каране ще му даде и нормален разход. Не плаши човека с тия 9 литра на 100 км. Аз също иначе бих предпочел 600 кубика, но за тия пари нищо читаво няма да се намери. :cheers:
 

anibis

Редовен Потребител
CaMyPau написа:
Миро той няма да го кара само "на ръчка" С нормално каране ще му даде и нормален разход. Не плаши човека с тия 9 литра на 100 км. Аз също иначе бих предпочел 600 кубика, но за тия пари нищо читаво няма да се намери. :cheers:
Да ама не,с ръчка отива над 10-11л/100кл все пак има 16000 об-мин как се хранят не знам. ;) Това моторче ми изумяваше като тръгна на дълг път,казвам го съвсем сериозно с нормално каране от Варна до Шумен 8.600-700л та ако се отпуснеш става наистина страшно,много високо оборотно е,затова така харчи. :cheers:
С 80-100кл си на 8-9 хил оборота на 6-та е как няма да харчи, то постоянно е в форсажи туй двигателче
 

dinkata

Редовен Потребител
Да повдигнем темата малко ? От днес съм собственик на Honda Sh 150 / 08.2004 / карбуратор.
Уникална машина ! Не че съм карал много много големи скутери, но тоя е просто уникално изпълнение и вървене. Със 90 кг човек върви 140 и има още мааалко мегдан :)
Много много съм доволен ! Набира доста по - бързо от абсолютно всички скутери които съм карал (до 150 кубика разбира се). Абе с две думи мнооого съм щастлив :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :cheers:
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Ти имаш ли А категория бре :bastun: !!! Това е едно от най-добрите предложения за скутер. Аз от известно време чета по темата и мисля да скачам пролетта на някаква моторетка. Днес в Русе продадоха едно БМВ C 125 кубика за 800 лв. Обадих се с един ден закъснение. Динка колко му плати, ако не е тайна ?
 

st_beer

Редовен Потребител
Честито Динка да си го караш с здраве и да те радва дълго
:cheers: :cheers:
@CaMyPau
За какво му е тая категория. Те там имат един полицай и те двамата ходят из нивите с пушките да правят бели ;) ;) ;) ;)
 

praetorian

Редовен Потребител
dinkata написа:
Да повдигнем темата малко ? От днес съм собственик на Honda Sh 150 / 08.2004 / карбуратор.
Уникална машина ! Не че съм карал много много големи скутери, но тоя е просто уникално изпълнение и вървене. Със 90 кг човек върви 140 и има още мааалко мегдан :)
Много много съм доволен ! Набира доста по - бързо от абсолютно всички скутери които съм карал (до 150 кубика разбира се). Абе с две думи мнооого съм щастлив :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :cheers:

Динка, да внимаваш с таз прахосмукачка, ей! ;) :cheers:По - полеката и умната ;)
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
praetorian написа:
Динка, да внимаваш с таз прахосмукачка, ей! ;) :cheers:По - полеката и умната ;)

Брачеде, наистина с това се пада по-лесно отколкото с какъвто и да било друг мотор. Оглеждай се за пясък по завоите и нежно със спирачките.. Честито и да си го ползваш дълго и безаварийно !
 

st_beer

Редовен Потребител
Всеки който кара или е карал мотор прекрасно знае че има само два вида мотористи.
1.Тия които са падали
2. Тия които ще паднат
Рано или късно всеки пада. Аз лично съм падал 3 пъти единия от които беше тежко.
 

petkof

Редовен Потребител
st_beer написа:
Всеки който кара или е карал мотор прекрасно знае че има само два вида мотористи.
1.Тия които са падали
2. Тия които ще паднат
Рано или късно всеки пада. Аз лично съм падал 3 пъти единия от които беше тежко.
Понеже и аз съм падал тежко веднъж, на глава,ако не беше каската, главата ми щеше да е на парчета вместо нея!Сега съм само с белези. :)
Каските задължително!
Тая не е лоша. ;)
original.jpg
 

staif

Редовен Потребител
Честито Динка,много безаварийни :cheers:,,Не мисли за падания, а за внимателно каране ;) аз имам 6 катастрофи и 16 падания(едно време) ;) взел съм си поука и пак карам .. :) Обръщаи внимание на подръжката ;)

ето я причината за честите катастрофи ;)
http://www.dejv.sk/wp-content/uploads/2013/05/25136723788260.gif
 

st_beer

Редовен Потребител
@staif
Много си прав ;) ;) ;)
25136723788260.gif


Това ми беше първата причина да се озова паднал на земята. Опазил ме господ до сега катастрофа съм нямал само падания. Една от причините може би е е че отдавна вече не карам мотори и моторетки.
 

dinkata

Редовен Потребител
Брат'чеде 1.2 му платих, обаче според мен си струва от всякъде. Нямам А категория и за нашия мил скромен град не ми трябва.... И НЯМАМЕ 1 ПОЛИЦАЙ С КОЙТО ХОДЯ..... :bastun: :bastun: :bastun:
Днеска за сефте като покарах ми се наложи да натисна спирачката ЯКОО, заради предното "gif-че" то сърце не дава да не погледнеш :)))

Брат'чеде не съм карал много големи мотори, ама не се чуди тоя е ПЕРФЕКТЕН за града, а и извън него...
Относно каската, ще купувам тея дни, че сълзя като малко дете :lol:
 

aspirin

Потребител
незнам дали ще е нахално, ама тази машина и хонда 919 са истински мотоциклети!
ако имаш шанс само да седнеш на такава , няма да забавиш курсовете за ,,А,, категорията :cheers:
 
Нагоре