DIANA

bleu81

Редовен Потребител
На 13 м оптиката я прострелях като всеки тумблер съм го завъртял с по около 20 клика. Аз си мислех, че самата пружина е мека и за това се получават тия аномалии, ноооо... какво е било си нямам идея. Другото за мен странно нещо. Пушката е простреляна на 13 м. На 25 м стреля един дот нагоре. На 50 м - там където се целя. На 75 м горе долу един дот надолу. А според Стрелок нещата са съвсем различни. А сега де.

Според чеъргън при 250мс с 1.03 чашка 55мм висока оптика и далечна нула на 50м първа нула е на 12м и на 25м е дот и малко. Т. Е първите три дистанции отговарят. За тоя един дот на 75м нямам обяснение освен да си стрелял на увеличение на което дотовете ти не са 1 мил.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
41 мм е висока оптиката. А за 75 м не помня точно и за това казвам около.Оптиката е Липърс 4х32.
Точните метри на прострелката са 12.7 (ако съвсем точно съм измерил де) но Стрелока ги закръгля на 13.
 
Последна промяна:

bleu81

Редовен Потребител
Би ли споделил това обяснение?

Не мога да намеря конкретното писание, но логиката е газови пружини е да се съхраняват със стежена надоло за правилно смазване на уплътнител и те на буталото. Ако държиш пушката в нормално положение с приклада надоло смазката се отрича в противоположния край на цилиндъра.
Срещал съм го като предписание и при мебелни газови пружини т.е вероятно е общо правило.
 

milen11

Потребител
Не мога да намеря конкретното писание, но логиката е газови пружини е да се съхраняват със стежена надоло за правилно смазване на уплътнител и те на буталото. Ако държиш пушката в нормално положение с приклада надоло смазката се отрича в противоположния край на цилиндъра.
Срещал съм го като предписание и при мебелни газови пружини т.е вероятно е общо правило.
Как според теб е разположена газовата пружина в пушката.Щока в посока към цевта ли е или към приклада?
 

milen11

Потребител
На моята която не е Диана е към приклада.Предполагам че знаещите във форума ще кажат как е сложена.
 

Krasikam4o

Потребител
Колеги , имам проблем с постоянно развиване на болтовете на приклада. На 20-30 изстрела ги притягам. Някой със същия проблем ако го има и е намерил решение може да сподели . Благодаря !
 

rifle

Потребител
Сега сложих осигурител за резба , дано задържи .
Ако преди да сложиш фиксатора си обезмаслил болта, включително и резбата в която се навива болта и ако ползваш правилният фиксатор, няма шанс болта да се развие!:cheers:
 

добри

Редовен Потребител
Прав си rifle! Но един ден ще трябва да се развие за да се разглоби пушката. И тогава!!! Не ми се мисли. Всичко зависи от фиксатора. Проблемът е производствен и най-вече ШЛОСЕРСКИ. Не трябва да се бърза с препаратите. Успех!
 

rifle

Потребител
Прав си rifle! Но един ден ще трябва да се развие за да се разглоби пушката. И тогава!!! Не ми се мисли. Всичко зависи от фиксатора. Проблемът е производствен и най-вече ШЛОСЕРСКИ. Не трябва да се бърза с препаратите. Успех!
ОК, точно така е! Ако се ползва син фиксатор и е добре обезмаслено-няма проблем. А и след това може да се развие. Проблем с развиването има когато се ползва червен или зелен(там направо е като заварка) фиксатор!
 

Krasikam4o

Потребител
Син съм ползвал , но се притеснявам , че е стар - има няма 10 години , и не знам дали ще свърши работа . Ще тествам тия дни и ще пиша как е .
 

joro_ihr

Редовен Потребител
Аз също имам един от над 10 години и не усещам да е развален при употреба.
 

Attachments

  • 20200308_212904.jpg
    20200308_212904.jpg
    376.2 KB · Прегледи: 47

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Повечето се активират от допира с метала и са анаеробни. Дори и отворен не съхне и не губи свойства от излагане на въздуха. Аз също имам една 200 мл туба син, който ползвам и за ВиК дихтунг от миналото десетилетие и нищо не е прокапало.
 

Krasikam4o

Потребител
Син съм ползвал , но се притеснявам , че е стар - има няма 10 години , и не знам дали ще свърши работа . Ще тествам тия дни и ще пиша как е .
Днес пострелях добре , няма проблеми с отвиване на болтовете .
При стрелбата ползвах два вида чашки . Прави ми впечатление , че с Гамото е доста по-точна , дали има значение теглото на чашката . Умарекса е по лека от Гамото
 

Attachments

  • IMG_20200311_174927.jpg
    IMG_20200311_174927.jpg
    388.4 KB · Прегледи: 33
  • IMG_20200311_175005.jpg
    IMG_20200311_175005.jpg
    257.1 KB · Прегледи: 32
Нагоре