ЧАШКИ ( pellets ) - видове, тестове

nikolai89

Редовен Потребител
Ще ги стрилям със суматрата,така че не е проблем и високи скорости да ги пробвам,но идеята е да не минават 340м/с нали? А за суматрата конкретно нещо може ли да споделиш като опит с жсб?
Аз съм ги тествал със суматра при скорости от 270 до 347. За мен този проектил и с тази пушка, най - добрата скорост е 295 м/с. Зависи за какво ти трябва и с 347 на 70 м всеки път цели кенче от бира, но с 295 ги ниже в 5ст.
 

Pcp

Потребител
Благодаря за информацията.Спестявате ми часове разправии.За мишени на 50м.С проектилите стрелям доста успешно надалеч-не правя корекции по вятъра,малка вертикална,но искам да пробвам за максимално малка група.Все пак на 50м стрелбище ще е по-интересна групата.
 

Pcp

Потребител
Пробвах жсб-тата.Разбира се нещо трябваше да се прецака и хроното спря да работи и скоростта е между 260 и 290 м/с.Като имам подръка някое хроно ще измеря на тази чертичка на регулатора с колко м/с стреля.Но въпреки грубите скорости най-добрата ми група е 2хкалибъра с предна и задна опора.
 

nikolai89

Редовен Потребител
ЭАВЪРТИ ГО НА МАКСИМАЛНА МОЩНОСТ И ПОСЛЕ ВЪРНИ ДА СТИГНЕ ДО ЧЕРНАТА ЧЕРТА ОТ РЕГУЛАТОРА. ТОВА Е ЭА Jsb
 
  • Харесвам
Reactions: Pcp

Viper

Новодошъл
Те GAMO чашките,вършат най вече работа като тежест за риболов,но за точна чашка,са далече,далечеее...
To като цяло, много от нещата на GAMO са доста надценени, в много случаи, можеш да вземеш по-качествени неща, доста по-евтино.
Аз преди малко с си взех H&N Sniper Magnum, които уж се водят "long range" за точност, но докато не пробвам, не мога да кажа.
 

petkof

Редовен Потребител
Супер таблица! Прекрасен ориентир за избор на чашки! Браво на колегата!
Вие въобще ползвали ли сте чашки на Гамо? Ако бяхте ползвали щяхте да знаете, че не трябва да се използват за стреляне през пневматични системи за изстрелване на проектили.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Вие въобще ползвали ли сте чашки на Гамо? Ако бяхте ползвали щяхте да знаете, че не трябва да се използват за стреляне през пневматични системи за изстрелване на проектили.

Не си съвсем прав, Петко! Навремето, когато имах AirForce Condor използвах Gamo PBA Gold Pellets да вдигам шум по Нова Година. Минаваха свръхзвук и се чувствах като с огнестрелно.
 

lynx

Редовен Потребител
Също така за ползуване на пушката като дрелка, чашките Гамо Рокет са ми фаворит :D
И на шум го докарват, супер ниско тегло и свръхзвука е гарантиран с много от пушките.
 

t.marev

Редовен Потребител
Вие въобще ползвали ли сте чашки на Гамо? Ако бяхте ползвали щяхте да знаете, че не трябва да се използват за стреляне през пневматични системи за изстрелване на проектили.
Да кажем, че съм ползвал......Е, не със пневматични системи за изстрелване на проектили, а с най обикновена въздушна пушка и вероятно затова не съм разбрал за недостатъците на тези чашки. А Вие, ако бяхте прочели поне половината от 11-те думички в мнението ми, щяхте да разберете, че то се отнася за таблицата, а не за чашките.:(
 

petkof

Редовен Потребител
Да кажем, че съм ползвал......Е, не със пневматични системи за изстрелване на проектили, а с най обикновена въздушна пушка и вероятно затова не съм разбрал за недостатъците на тези чашки. А Вие, ако бяхте прочели поне половината от 11-те думички в мнението ми, щяхте да разберете, че то се отнася за таблицата, а не за чашките.:(
Без коментар.
 
Нагоре