ЧАШКИ ( pellets ) - видове, тестове

andi

Редовен Потребител
А закупената оптика на Липърс 4x32 UTG дали е с реални показатели, вече се съмнява във всичко ??????????? Вчера ми я монтира един оръжейник и я простреля, не беше много възхитен от моноблока ,също на Липърс.

Тази оптика с липърски моноблок е най-сигурната покупка за тези пари .
 

Валентин87

Новодошъл
Здрвей,
30 джаула са идеална мощност за жсб хеви. Вероятно на практика са по малко тъй като повечето пружинни пушки отдават най голяма мощност с леки чашки а най малка с тежки. Ако стреля 0.45грама с 30дж с 0.67 най вероятно са 27-8.
Струва си да опиташ и х&н баракуда.

Пробвал съм тая чашка (жсб хеви) в 4.5мм с 6 различни пушки от 6 до 28 джаула и точността и нараства линейно със скоростта.

Стига цевта ти да я харесва разбира се.
За по тежки чашки (жсб монстър и други) ще ти трябват над 35 реални джаула.

Ако намалиш малко мощноста на пушката докъм 18-20 джаула вероятно ще имаш по добри резултати ако точността ти е приоритет.

Най голям прираст в резултата ще видиш като се научиш да стреляш с еднакъв хват всеки път. Пружинните пушки особенно тия в магнум класа местят точката на попадение всеки път като ги хванеш различно, и дават най добри резултати при повторяем лек захват. Остави я да си "рита" намери си някаква точка на приклада и слагай винаги единия пръст на предната ръка там. Задната не трябва да стиска. Не можеш да спреш отката.
След съвета ви на разатояние от 35 метра, направих

Направих следните изстрели на снимката.В четирите края на листа, са забивани клонки ,в едно парче стиропор.И за последно пуснах два изстрела в долния ляв ъгъл по клонката.Не прикладвах много силно, даже доста леко, и нещата се получават! Благодаря за съветите отново!
 

Attachments

  • 15777992884926793515760661742296.jpg
    15777992884926793515760661742296.jpg
    146.6 KB · Прегледи: 79
Последна промяна от модератор:

Валентин87

Новодошъл
Здравейте, от къде може да си заупя този модел чашки ?

В групата има раздел-"Купува,продава въздушно оръжие" JSB от фабриката със съдействието на член на групата.Аз днес си поръчах даже .
 

lynx

Редовен Потребител
Това са най-ползуваните чашки в калибър 4.5
Има ги в повечето оръжейни магазини, ако си от по-голям град не е проблем да ги намериш.
 

Валентин87

Новодошъл
Това са най-ползуваните чашки в калибър 4.5
Има ги в повечето оръжейни магазини, ако си от по-голям град не е проблем да ги намериш.

Аз съм от град Плевен, не е много голям град, но в нито един магазин нямат ! Споделят ми консултантите, че е скъп вид чашка, и не взимали.
 

Metodi 1190

Новодошъл
Това са най-ползуваните чашки в калибър 4.5
Има ги в повечето оръжейни магазини, ако си от по-голям град не е проблем да ги намериш.
Благодаря ви за информацията. Аз съм от Благоевград, и също ги няма в магазините.
 

Sen

Редовен Потребител
Жсб май ще избухнат със слъговетеView attachment 80775View attachment 80776
Safari версията на Daystate Redwolf - тва е червеният вълк на стероиди, с платка настроена за по-висока мощност и новата полигонална ART цев на LW, доколкото знам. Сигурно наистина ще е страхотна с пълнотелите.
 

du6ata

Редовен Потребител
Safari версията на Daystate Redwolf - тва е червеният вълк на стероиди, с платка настроена за по-висока мощност и новата полигонална ART цев на LW, доколкото знам. Сигурно наистина ще е страхотна с пълнотелите.
Тоя човек пише че ще ги тества и с други пушки ще чакаме ревю
 
7

7842

Гост
Жсб май ще избухнат със слъговетеView attachment 80775View attachment 80776
Крайно време беше.Дано направят различни грамажи.
Safari версията на Daystate Redwolf - тва е червеният вълк на стероиди, с платка настроена за по-висока мощност и новата полигонална ART цев на LW, доколкото знам. Сигурно наистина ще е страхотна с пълнотелите.
Моят Рейнджър в 6.35 мм,2.2 гр. ги стреляше с 330 м/с
 

Коварен

Редовен Потребител
Колеги,JSB 2.2гр в 6.35 с каква скорост летят най-добре?

Много относителнен е въпроса ти, твоята цев ще ти подскаже най добре след тестване.
Добре се държат в голям коридор от скорости както и повечето JSB... тестване му е майката :rambo:
 

Gadnqra

Редовен Потребител
От 280 до 320 м/с съм ги пробвал, с различни пушки и са показвали добри резултати. Не харесват ниските скорости.
 

Pcp

Потребител
От 280 до 320 м/с съм ги пробвал, с различни пушки и са показвали добри резултати. Не харесват ниските скорости.


Ще ги стрилям със суматрата,така че не е проблем и високи скорости да ги пробвам,но идеята е да не минават 340м/с нали? А за суматрата конкретно нещо може ли да споделиш като опит с жсб?
 
Нагоре