РИБОЛОВ - МОЯТА Е ПО-ГОЛЯМА...

ilian

Потребител
Въпроса беше за платените язовири ;),зная че това сомче е малко ама ми дреме на к.....На платения язовир си плащам и не ме интересуват рибари,ловджии и тем подобни.На язовира който посещавам най големите са до 5кг,този е 1.5 и в тигана въобще не беше малък ;) пък и с бира :cheers:
 

dinkata

Редовен Потребител
Изобщо не е малък ! Да си гледат работата всички. Сома си е перфектен и аз да бях щях да го взема !
ПП. Станимире, кога ше идим на гости с по 2-3 въдици към Ловеч ? :cheers:
 

ilian

Потребител
Ето и една снимка за група ;),това вече е на реката.За има-няма 3часа това е резултата,най доброто попадение е 46см :yahoo:
 

Attachments

  • Picture 101.jpg
    Picture 101.jpg
    386.6 KB · Прегледи: 72

st_beer

Редовен Потребител
@ангел иванов
Грешката е моя. Наистина си е кефал. Заблудиха ме червените перки. По нашата река се различават малко от тия с по различни перки.
По нашия карай кефалите по скоро приличат на този:
bqlamur.jpg
5637224092009_1-med.jpg
 

st_beer

Редовен Потребител
ilian написа:
На първата снимка нее ли бял амур ???
Да такова е ама аз имах предвид разцветката на перките по нашия край е такава тънма сивее не е червен.
Иначе снимката я свалих от тук и зная че е бял амур:
http://severina.net46.net/tools.php?t=Ramur
 

ilian

Потребител
Разцветката много зависи и от мястото където живеят.При нас на Ловеч са такива а на 50км по течението след Левски са едни по светли и перките им не са така ярко червени,стоят едни по блюдкави на външен вид :)
 

Grimit

Потребител
В средата на пролетта до началото на лятото , когато Клена хвърля хайвера са бледо червени до розови , след този период потъмняват и стават прозрачно сиви , почти до черни в зависимост от размера на оделните екземпляри !
Става въпрос за средното течение на р. Струма след язовир '' Лобош '' .

Това разбирасе са мои лични наблюдения и изводи !
 

djboby

Потребител
Къде сте тръгнали с тез малките рибки, вижте бативи какво прави по дунава за една вечер.
 

Attachments

  • Изобр015.jpg
    Изобр015.jpg
    98.5 KB · Прегледи: 89

st_beer

Редовен Потребител
@djboby
Как ти даде сърце да ги вземеш тия каиши че и да се хвалиш с тях ;) ;) ;). Такива каишчета които приличат на попчета изобщо не ги хаби. Мястото им е в Дунава да стават дядки. Ето една снимка да видиш нагледно какво се прави с такива рибета които стават колкото тебе.

8030DSC00012-med.JPG
8030DSC00015-med.JPG
 

djboby

Потребител
Сомовоте са над кило всичките снимката е кофти, а това до тях е мряна 1.700кг.

Сега почнахме една много яка подготовка за нещо сериозно, ще гоним удар от 20кг на горе и най вероятно ще имаме успех. Сом да искаш на дунава не ме уставиха сън да спа.
 

ангел иванов

Потребител
Колега ДиджейБоби,Станимир е много прав.Не хващайте такива малки сомчета и да ги вземате,оставете ги да пораснат,все пак са маломерни.
Евала за мряната обаче,навремето по горното течение на река Вит-от Ябланица до Тетевен,майка ми е от едно село по средата-Гложене,ловяхме чат пат такива,но рядко.
А сега там вода и риба не останаха :(. А за 20 килограмовите сомове -принципа на Мечо Пух! Разбийте ги,жалко че няма време да дойдем да помагаме!
Със здраве и наслука! :cheers:
 

djboby

Потребител
Риба в дунава да искаш стига да знаиш къде да я търсиш и кога. А за помоща едвали ще се наложи. При наличието на харпун и два бореца и катамаран, но човек никога незнае какво ще дойде. То да дойде ще влезне в нашия форум. ^-^ :cheers: нищо лично момчета нека избием рибата :cheers:
 
A

Anonymous

Гост
Боби, тия сомчета са маломерни... освен ако кракът, дето се вижда до тях не носи 56-ти номер :crazy:
Ама се съмнявам.
Виж мрената е добра.
 

dinkata

Редовен Потребител
Dejmos написа:
Боби, тия сомчета са маломерни... освен ако кракът, дето се вижда до тях не носи 56-ти номер :crazy:
Ама се съмнявам.
Виж мрената е добра.

+1 ! Ако едно от тея сомчета е над килограм аз съм трамвай ! ;) ;) ;) ;) :p :p :cheers:
Освен ако не са глътнали лошо, че да им е раздрана устата навътре от кукичката и съм сигурен, че няма да оцелеят не ги взимам ! :cool:
 
Нагоре