Hatsan Hercules , Хатсан нова компакт

dilom08

Редовен Потребител
При мен най високата скорост се получава когато сечението на клапана минус сечението на оста на клапана е равно на сечението на трансферпорта, и това сечение е равно на калибъра минус сечението на иглата на дотиквача. С други думи, когато има чисто пропускливо сечение, което е равно на калибъра.
Примерно 7.2 сечение на клапана, 6.5 трансферпорт. 3мм ос на клапана и 2 мм дотиквача. Това за 6.35
 
Последна промяна:

Shiskov01

Потребител
Зависи и от много други неща. Например, за каква пушка говорим, с какво работно налягане, къде и е платото, какво е пипано по пушката и т.н.
За були лонг питам .Примерно ако сложа редуктор на 150 ,180 бара тогава да не се окаже камерата на трансфер порта много голяма и да има обратен ефект. За такива малки обеми всяка десета има значение. Ако си пробвал сподели моля. Нищо не е пипано , но смятам да пипам .
 

Shiskov01

Потребител
При мен най високата скорост се получава когато сечението на клапана минус сечението на оста на клапана е равно на сечението на трансферпорта, и това сечение е равно на калибъра минус сечението на иглата на дотиквача. С други думи, когато има чисто пропускливо сечение, което е равно на калибъра.
Примерно 7.2 сечение на клапана, 6.5 трансферпорт. 3мм ос на клапана и 2 мм дотиквача. Това за 6.35
Това без дросел накрая предполагам?
 

dilom08

Редовен Потребител
Без. Имах пушка, при която дотиквача поставяше сачмата в цевта и се дърпаше назад и там нищо не пречеше, но беше еднозарядна.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Не ти е ясна теорията - явно и не само динамиката а и механиката.
Времето в което е отворен клапана е основна величина в системата уравнения, които се появяват в тази сложна система.
Тези кубични милиметри, които ти си си навил на пръста, не влияят на нлягането, а по-важно е сечението на прохода. Пак казвам, става въпрос за въздушни потоци и минимизиране и оптимииране на препятствията по пътя им.
 

Shiskov01

Потребител
Без. Имах пушка, при която дотиквача поставяше сачмата в цевта и се дърпаше назад и там нищо не пречеше, но беше еднозарядна.
А при твоя случай на 6.35 на какво работно налягане постигаше най -оптимални скорости.
 

dilom08

Редовен Потребител
По-високо налягане, по-висока скорост. Но има и други фактори, не само скоростта. Оптимална точност, брой изстрели и д-р.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
При Bully Long, няма да стане със 150 - 180 бара. При 200 - 210 ще е по-добре. Затова, според мен, тази пушка е добре, да си остане на правоток. Когато е направена добре, работи почти, като редукторна пушка. А дори и да се слага регулатор/редуктор на дадена пушка, тя преди това, също трябва да се оптимизира, за да даде максимално добри резултати.
 
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Резервоар/обем, налягане
Редуктор / работно налягане
Задредукторна камера / обем,
БК / сечение, раазмери, форма,
Канал / размери, сечение, форма
Трансфер / размери, сечение, форма
Дотиквач / размер, сечение, вид
Цев / вход, размери, допуски
Проектил / размери, допуски, тегло, материал
Та от всичките тези променливи, няма как да налучкаш печелившо съвпадение, само като промениш налягането.
 

Shiskov01

Потребител
Благодаря на Gadnqra и dilom08 за споделения опит и информация. Таа ще пробвам уверено да сложа на Були лонг 200 бара редуктор и само ще изгладя трансфер порта и цялата камера до проектила . Дано да има необходимата скорост , ако няма почвам разпробиване с по 5 десети.
 

Shiskov01

Потребител
Не ти е необходимо разпробиване, а голям задредукторен обем и стабилен редуктор, който ще работи на 200 бара.
имаш предвид пленума нали , ами аз го смятах излизаше почти 50 кубика ....със допълнителната преходна муфа да станат към 60 , ако не ми стигнат имам идея да добавя нещо като цилиндър и на порта за зареждане , който в случая ще ми остане свободен. ..... о дано да няма нужда от разпробиване , ама оформяне ще има , едната ми пушка е правена в петък след обед, отвора на цевта е все едно правен с тесла . Даже незнам на какъв размер ще излезе в оформен вид.
 

Христо.

Потребител
Здравейте когато Hatsan Hercules Bully 7.62 стане - Long и куфара става малък.
Днес имах време да го събера и пробвам . Но радостта беше кратка ,след двадесетия истрел ми блокира чука в заредено положение и спусака неще да го освободи.
Утре ако остане време ще го разглобя да видя къде е задрал.
Иначе от първите истрели съм доволен.
 

Attachments

  • Untitled1.jpg
    Untitled1.jpg
    361.5 KB · Прегледи: 71
  • Untitled2.jpg
    Untitled2.jpg
    337.4 KB · Прегледи: 70
  • Untitled3.jpg
    Untitled3.jpg
    411.9 KB · Прегледи: 64
  • Untitled4.jpg
    Untitled4.jpg
    435.2 KB · Прегледи: 65
  • Untitled5.jpg
    Untitled5.jpg
    219.5 KB · Прегледи: 68
  • Untitled6.jpg
    Untitled6.jpg
    281 KB · Прегледи: 72
  • Untitled7.jpg
    Untitled7.jpg
    42.3 KB · Прегледи: 72

kokodjambo

Потребител
А новия hatsan Bully Long и той ли е със lothar walther цев? Гледах за видео или постове как групира със слъгове но няма видеа има само едно но човека стреля с механични мерници open sights а не със оптика. В Полша гледам че вече се предлага версия в 7.62мм за 2000лв


 

llcoolj

Редовен Потребител
А новия hatsan Bully Long и той ли е със lothar walther цев? Гледах за видео или постове как групира със слъгове но няма видеа има само едно но човека стреля с механични мерници open sights а не със оптика. В Полша гледам че вече се предлага версия в 7.62мм за 2000лв


Няма друг турски производител на ПЦП-та освен Хуглу Ефекто, който да ползва оригинални немски бланки Lothar walther. Хатсан си правят цевите сами.
 

glavanov55

Редовен Потребител
Докато булито не придоби следния вид след дулна фаска, оправяне на куршумнич вход че задираше и разваяше полата на чашката и башка силовия тунинг и смяна на спусъка не беше пушка за удоволствие а за ядосване.!!!!!Сега стреля с jsb 3,25g 28-30 istrela s 265 m /s и на 50 м прави чудесни групи.Пушката събра и широка група със слъгове 301 3,25 гр но иска според мен още по плътни с 1-2 стотни куршуми.
 

Attachments

  • IMG_20231227_120937.jpg
    IMG_20231227_120937.jpg
    445.2 KB · Прегледи: 80
  • IMG_20231227_120937.jpg
    IMG_20231227_120937.jpg
    445.2 KB · Прегледи: 77
  • IMG_20231227_120959.jpg
    IMG_20231227_120959.jpg
    461 KB · Прегледи: 76
  • IMG_20230710_190447.jpg
    IMG_20230710_190447.jpg
    106 KB · Прегледи: 76
Последна промяна:
Нагоре