Въздушен револвер Umarex Walther T4E HDR 50

lu-bo

Редовен Потребител
Нещо ми се губи връзката!
Колегата IvoMarinov иска да стреля по мен с неговото"плякало" и да ми гледа сеира.......та за това.
Тази тема с нищо не допринася за форума за въздушно оръжие-напротив провокира дрязги.
Нека модераторите преценят дали да я изтрият.
 

lu-bo

Редовен Потребител
Ясно е,че скоростите на всичко по сайтовете не отговаря.За джаулите не знам ,ама сигурно 380 е 280..Печатна грешка.
Не е печатна грешка-умишлено е! Гамо имат само два добри модела 1250 и CFX останалото е под нивото на "Хасан беи"
Ето ти четиво за джаулите: https://bg.wikipedia.org/wiki/Дулна_енергия
 

mihov1959

Потребител
Има и много, други марки, освен Гамо и Хасан Бей. И всичките са по-добри от тях.
Още мисля.Разглеждам Cometa Fenix 400 gp и се чудя дали да е с GP..,Е ,щото и съм новобранец.Ама откати не ме плашат.Старо куче съм гърмял в казармата с какво ли не.Мисля ,че и с Хасан 125 6.5 /5.5/без vortex мога да се справя.Не ме плаши .Ама и не бързам.Пушката трябва да е яка.Едно време стрелях за бонбони и картички по панаирите.
 

mihov1959

Потребител

DGman

Редовен Потребител
Въпроса е че тая сопа бързо ще те откаже от това хоби.
ПП
Като търсиш мощност мина на ПСП
 

mihov1959

Потребител
Хасан 125 - скъп кол за домати
И аз така мисля..Ама в казармата стреляхме с още по-яки колове
Въпроса е че тая сопа бързо ще те откаже от това хоби.
ПП
Като търсиш мощност мина на ПСП
Тия бомби отдавна ги махнах.Нито в колата,нито в къщи няма газ.Даже СО2 12 г.ме плаши.Ще вземе някой да хвърли цигара по ПСП то и да експлодира..И в такси с газова уредба не влизам.,
 

De_Marco

Редовен Потребител
Тия бомби отдавна ги махнах.Нито в колата,нито в къщи няма газ.Даже СО2 12 г.ме плаши.Ще вземе някой да хвърли цигара по ПСП то и да експлодира..И в такси с газова уредба не влизам.,
Твое мнение, аз нямам страх от пожарогасителя си. Иначе пружинка и мощност, е много зор работа, може би топ варианта е Гамо 1250, с всичките му условности, както и Диана 350. Друго не се сещам, дето да няма компресиран въздух/газ перманентно. Но която и да вземеш, ще е около 34-35 джаула в 5,5мм, което не е баш "мощно" в сравнение с някое PCP.
 

mihov1959

Потребител
Твое мнение, аз нямам страх от пожарогасителя си. Иначе пружинка и мощност, е много зор работа, може би топ варианта е Гамо 1250, с всичките му условности, както и Диана 350. Друго не се сещам, дето да няма компресиран въздух/газ перманентно. Но която и да вземеш, ще е около 34-35 джаула в 5,5мм, което не е баш "мощно" в сравнение с някое PCP.
Така е..Ама не ми се ходи с бутилка и маркучи под мишница..
 

De_Marco

Редовен Потребител
А каква е целта на пушката, дето трябва да е пружинна? Да се целят кенчета, хартиени мишени, да се дупчат дъски и тигани, някакви други? Парите проблем ли са или не? Ей такива ми ти уточнения...
 

mihov1959

Потребител
Обичам класиката.Без шишета под дулото..Даже гледам един Хасан 130 qe 7.62..Макар ,че е с ниска скорост,останах очарован.Пушка с главно ,,П" .
 

De_Marco

Редовен Потребител
Обичам класиката.Без шишета под дулото..Даже гледам един Хасан 130 qe 7.62..Макар ,че е с ниска скорост,останах очарован.Пушка с главно ,,П" .
Имам Хатсан 135 (което е същата железария като това, което гледаш, само че с дървен приклад), беше в по-малкият калибър от търсеният - 6,35мм.
Ами какво да кажа, минометна траектория, точност на прашка, тежи като гаубица, никаква оптика не е възможна. Иначе много красива (турците са царе на достъпните дървени приклади), с цев 5,5мм. вече ми харесва, но за да я поддържаш, ти трябва да станеш стругаро-фрезист. Отделно е огромна и ако не си едър, е неудобна (аз съм 180 и ми е голяма, като габарити).
Но както казват хората, мерак с пари се гаси, така че харесваш си една гьостерица, дето да ти е на сърце, а като ти писне от нея (което е неминуемо), я разкарваш и минаваш на следващата. Всеки от нас го е правил, така че това е пътя...
 

mihov1959

Потребител
Имам Хатсан 135 (което е същата железария като това, което гледаш, само че с дървен приклад), беше в по-малкият калибър от търсеният - 6,35мм.
Ами какво да кажа, минометна траектория, точност на прашка, тежи като гаубица, никаква оптика не е възможна. Иначе много красива (турците са царе на достъпните дървени приклади), с цев 5,5мм. вече ми харесва, но за да я поддържаш, ти трябва да станеш стругаро-фрезист. Отделно е огромна и ако не си едър, е неудобна (аз съм 180 и ми е голяма, като габарити).
Но както казват хората, мерак с пари се гаси, така че харесваш си една гьостерица, дето да ти е на сърце, а като ти писне от нея (което е неминуемо), я разкарваш и минаваш на следващата. Всеки от нас го е правил, така че това е пътя...
И аз затова се въздържам още..Още оглеждам терена..Или Gamo,или .Cometa..Ама са по-слаби от Хасана..В краен случай китайско..bam 30.или 21..Ама и те нямат джаули ,а са по-тежки от Хасан125
 

mihov1959

Потребител
Имам Хатсан 135 (което е същата железария като това, което гледаш, само че с дървен приклад), беше в по-малкият калибър от търсеният - 6,35мм.
Ами какво да кажа, минометна траектория, точност на прашка, тежи като гаубица, никаква оптика не е възможна. Иначе много красива (турците са царе на достъпните дървени приклади), с цев 5,5мм. вече ми харесва, но за да я поддържаш, ти трябва да станеш стругаро-фрезист. Отделно е огромна и ако не си едър, е неудобна (аз съм 180 и ми е голяма, като габарити).
Но както казват хората, мерак с пари се гаси, така че харесваш си една гьостерица, дето да ти е на сърце, а като ти писне от нея (което е неминуемо), я разкарваш и минаваш на следващата. Всеки от нас го е правил, така че това е пътя...
И аз затова се въздържам още..Още оглеждам терена..Или Gamo,или .Cometa..Ама са по-слаби от Хасана..В краен случай китайско..bam 30.или 21..Ама и те нямат джаули ,а са по-тежки от Хасан125
 
Нагоре