Въздушен револвер Umarex Walther T4E HDR 50

venciru

Редовен Потребител
Наборе,
Почети малко (по точно доста) из форума. Ти повече пишеш, отколкото четеш и се вслушваш в съветите. Има мноооооого писано за всички пушки и модели за които питаш. Силата на една пушка е нищо без точност, а там е удоволствието от стрелбата. Както е писано тук безброй пъти вече - Няма никакво значение с колко джаула ще пропуснеш целта!
И ако може един съвет и от мен, пък и правилата на форума са такива. Не пускай последователни постове един след друг. Още по малко едни и същи, както го правиш. А и на всичко отгоре нямат абсолютно никаква връзка с темата в която пишем. Има бутони редактиране и изтриване. Те също са за ползване.
Успех с избора!
 
Последна промяна:

lu-bo

Редовен Потребител
Ако Аз трябва да направя нещо като класация на пружинните пушки бих ги подредил така:
1.AirArms TX 200
2.Weihrauch HW98
3.Diana 350
4.Cometa 400
Бих пропуснал Гамо и Хатсан дори един Метеор AR1000 е за предпочитане пред тях.Метеора е много евтина пушка и подходяща за старт в хобито и за първа пушка /със сигурност няма да е и последна /.
 

IvoMarinov

Потребител
Колегата IvoMarinov иска да стреля по мен с неговото"плякало" и да ми гледа сеира.......та за това.
Тази тема с нищо не допринася за форума за въздушно оръжие-напротив провокира дрязги.
Нека модераторите преценят дали да я изтрият.
Не искам да стрелям по теб . Може би не съм се изразил правилно. Но съм виждал ефекта от този револвер без тунинг. И само с гумирана съчма. Има върху какво да се види, но е против правилата на групата и не е толкова хуманно без причина. Може би защото по не знам каква причина там не ми излиза бутона за редакция и не мога да променя ти на си си останал с впечатление , че баш по теб искам да стрелям. Но нищо ако съм те засегнал извинявай нищо лично. Здраве да е
 
Последна промяна:

mihov1959

Потребител
Имам Хатсан 135 (което е същата железария като това, което гледаш, само че с дървен приклад), беше в по-малкият калибър от търсеният - 6,35мм.
Ами какво да кажа, минометна траектория, точност на прашка, тежи като гаубица, никаква оптика не е възможна. Иначе много красива (турците са царе на достъпните дървени приклади), с цев 5,5мм. вече ми харесва, но за да я поддържаш, ти трябва да станеш стругаро-фрезист. Отделно е огромна и ако не си едър, е неудобна (аз съм 180 и ми е голяма, като габарити).
Но както казват хората, мерак с пари се гаси, така че харесваш си една гьостерица, дето да ти е на сърце, а като ти писне от нея (което е неминуемо), я разкарваш и минаваш на следващата. Всеки от нас го е правил, така че това е пътя...
И аз затова се въздържам още..Още оглеждам терена..Или Gamo,или .Cometa..Ама са по-слаби от Хасана..В краен случай китайско..bam 30.или 21..Ама и те нямат джаули ,а са по-тежки от Хасан
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
И аз затова се въздържам още..Още оглеждам терена..Или Gamo,или .Cometa..Ама са по-слаби от Хасана..В краен случай китайско..bam 30.или 21..Ама и те нямат джаули ,а са по-тежки от Хасан
Стрелял съм със всичко от изброеното и още много, ама е хубаво да разбереш, че БАМ 21 - 30 вече е глупаво да се взима ако ги има някъде все още в което се съмнявам, особенно за БАМ 21, защото не знам има ли и резервни части за тях! Може и да бъркам ама това са ми спомените от преди години! Хвърляй се на нещо, първия избор в началото винаги е грешен в повечето случаи, защото в началото никой не чете и не взема акъл, това от собствен опит го казвам, а и от нагледното във форума от как го има, с редки изключения! Им една хубава английка поговорка - евтиното излиза скъпо! Рано или късно всеки го разбира ако търси нещо повече! Ако търсиш джаули модели има на Хатсани, Гамота, Диана, HW 90, Gamo 1250 (особенно от старите произведени в Англия) и доста проблеми с губене на прострелка ако не си вземеш правилна оптика и монтажи. Ако търсиш мощност, вземи си ПЦП тогава ще получиш много повече от която и да е пружинка! Успех в избора!
 

Frankeiy

Потребител
Пия си кафето и си викам-чакай да видя новите публикации за "онея пистолети".
И хоп-найстина има едно мнение по темата,по скоро извинение от колега към колега.Както се казва-"Силните владеят хаоса".
 

venciru

Редовен Потребител
Абе никой ли не вижда в коя тема пише!?! Тя НЕ Е избор на "силна" пушка. Нито изобщо избор на пушка, пистолет, прашка и т.н. Темата е за кокретен модел пистолет/ револвер. Имам молба някой модератор да почисти темата - от моите постове също.............
 

mihov1959

Потребител
И така колеги..Послушах колегата Gadnqra и след много размисъл си капарирах днес Cometa Fenix 400 galaxy 5.5 с обикновена пружина 422 лв.Такова беше и мнението на продавача.Ще дойде до седмица .Поздрави!
 

Димитър1234

Новодошъл
Здравейте, нов съм във форума. Днес си поръчах umarex t4e HDR 50 и имам няколко въпроса.
Някой слагал ли е

[COLOR=var(--porto-heading-color)]MODIFY PIN[/COLOR]​

Предлагат го arms-bg и homedefense-24.
Днес се чух със служител от армс и той ми каза че не е добре да се смесват пин и кит. До колкото разбрах от него с пин се вдига мощността до 20j но изстрелите с една бутилка от 12, стават 6, а с powekit силата се вдига до около 16j но изстрелите си остават 12.
Та въпросите са ми:
Някой слагал ли е само пин и ако да, какъв е резултата? Също така смесвали ли сте пин и кит и отново какъв е резултата?
 

Dan4o

Потребител
Здравейте, нов съм във форума. Днес си поръчах umarex t4e HDR 50 и имам няколко въпроса.
Някой слагал ли е

[COLOR=var(--porto-heading-color)]MODIFY PIN[/COLOR]​

Предлагат го arms-bg и homedefense-24.
Днес се чух със служител от армс и той ми каза че не е добре да се смесват пин и кит. До колкото разбрах от него с пин се вдига мощността до 20j но изстрелите с една бутилка от 12, стават 6, а с powekit силата се вдига до около 16j но изстрелите си остават 12.
Та въпросите са ми:
Някой слагал ли е само пин и ако да, какъв е резултата? Също така смесвали ли сте пин и кит и отново какъв е резултата?
Правилно ти е обяснено,само кит и става 18-19 джанки (в топло време и до 22-23J). изтрелите са 10-12 силни , след това спада скороста. С пина много преразход.
 

Димитър1234

Новодошъл
Да, за преразхода ми стана ясно. Но силата с пин равна ли е на тази с кит или е повече, както обясни момчето от армс?
 

Berg666

Новодошъл
Аз съм инженер. От старото поколение. Останах потресен, какви пари искат за елементарни ъпдейти и боеприпаси за HDR 50. Прикачвам няколко файла, които,проектирах и изстрелях. Да не говорим за - модификациите -това, замени, онова замени.
Гладкостволно дуло. А, бе ИДИОТИ. Защо ли се мъчите да правите патрони без балистика и без въртене - дето летят по права линия. На клиповете все едно ги стрелят от водопроводни тръби, па даже и уцелват с топчета и някакви недомислици с нулева аеродинамика.. То не са хваления Raszor Gun Devastator ( дето струва майка си и баща си), то не са какви ли не измислици. Реалните куршуми изглеждат доста по различно и са измислени отдавна. Да стреляме с гумени топчета, е като да съм с мускета от 17век дето стреля с оловни топчета.

V2 Power Update ( За пистолети 7J и някои стари модели 11J- не са съвместими с последния Power Update V2 - блендата е с резба, другата или я няма или се вкарва с болт ( изгледайте детайлните снимки на Gadnqra по темата). Ако не рaзбрахте- пишете ми на лични. С няколко думи. Първото което направих като купих пистолета беше да го разглобя на съставните му части. Смазах го със силиконова грес. Намерих в интернет от къде може да се купят резервни части до последната пружинка и О-рингове. Почнах да гледам клипове в нета какво са правили хората по ъпдейт на същия. Купих си Power Kit V2. Монтирах си го, да с нагряване.И започнах с чертане на 3D за принтера. Първо с патрони, после с екстри. Сега съм си изчертал т.н ъпдейт на цев, поръчах я на стругар и като ми дойде ще я снимам и ще я постна. Май е време да предложа на колегите цени за моите разработки, но нека първо да ги тествам на 100%. Мисля да мина и на Power Kits - поне на половин цена от официално предлаганите. Ама, да ли да се занимавам да ги продавам - амуниции, ъпдейти и ремонт. Не знам. За мен си е ОК и да си ги правя само за мен. Пишете ми вашето мнение. Sorry, везната ми е кухненска , а не аптекарска и мери с точност до грам - няма как да ви кажа че без съчма - Модел 2 тежи -1,3245678гр, а със съчма 8мм е точно 3,24654 гр.
 

Attachments

  • 02_Bullet_V1.jpg
    02_Bullet_V1.jpg
    380.1 KB · Прегледи: 59
  • 4b.jpg
    4b.jpg
    144.3 KB · Прегледи: 52
  • 4A.jpg
    4A.jpg
    135.1 KB · Прегледи: 49
  • 4.jpg
    4.jpg
    759.2 KB · Прегледи: 47
  • 2C.jpg
    2C.jpg
    137.4 KB · Прегледи: 48
  • 2B.jpg
    2B.jpg
    145.1 KB · Прегледи: 40
  • 2A.jpg
    2A.jpg
    150 KB · Прегледи: 38
  • 2.jpg
    2.jpg
    341.1 KB · Прегледи: 41
  • 1A.jpg
    1A.jpg
    132 KB · Прегледи: 47
  • 01_Bullet-v1.jpg
    01_Bullet-v1.jpg
    165.1 KB · Прегледи: 48
  • CO2_opener.jpg
    CO2_opener.jpg
    241.3 KB · Прегледи: 55
  • HDR-03_v1.jpg
    HDR-03_v1.jpg
    256.1 KB · Прегледи: 53
  • HDR-01_v1.jpg
    HDR-01_v1.jpg
    300.4 KB · Прегледи: 59
  • 01_Bullet-v1.jpg
    01_Bullet-v1.jpg
    165.1 KB · Прегледи: 61
  • 1B.jpg
    1B.jpg
    126.5 KB · Прегледи: 48
Последна промяна:

Berg666

Новодошъл
Малко чертане, дуралуминий и стругар. Е домътрзя ме да боядисам в черно екстеншъна. Определено има разлика и в мощност и в точност. Заслужава си ъпдейта. Дали да не завия още един и да видя какво ще се получи?
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    173.9 KB · Прегледи: 73
  • 2.jpg
    2.jpg
    546.1 KB · Прегледи: 73
  • 3.jpg
    3.jpg
    159.5 KB · Прегледи: 73
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
Относно револвера HDR-50:
Колеги, не стягайте с шестограм тапата, която затваря бутилката - превърта цялата тръбичка и излиза отгоре, където е кернирана към клапана. Достатъчно е да се притегне с ръка. 3 такива дойдоха при мен за оправяне. При Павката също.
 

Attachments

  • IMG-ca8266179d00fd265d7ce04eb749dd4f-V.jpg
    IMG-ca8266179d00fd265d7ce04eb749dd4f-V.jpg
    287 KB · Прегледи: 50
  • IMG-e4dab3fd8e40029d26e4bef6ca2c472c-V.jpg
    IMG-e4dab3fd8e40029d26e4bef6ca2c472c-V.jpg
    210.2 KB · Прегледи: 51
  • IMG-4ecb4c02233b47c68da354ce09957781-V.jpg
    IMG-4ecb4c02233b47c68da354ce09957781-V.jpg
    102.5 KB · Прегледи: 51
  • IMG-5098d9e38b270715f887b9f6b123dc03-V.jpg
    IMG-5098d9e38b270715f887b9f6b123dc03-V.jpg
    131.8 KB · Прегледи: 51
  • IMG-96f78a79f0a54d94a55490d1cb867c9f-V.jpg
    IMG-96f78a79f0a54d94a55490d1cb867c9f-V.jpg
    60.6 KB · Прегледи: 50
Нагоре