Въпроси.. Точност при стрелба

Djubey

Редовен Потребител
ФТКС
50 метра с тази пушка не бих ударил и багер маи се пошегува с тези 50 метра нали Djubey
По принцип би трябвало да нямаш проблем на 50м да целиш капачка от буркан например 10 от 10 ако всички е наред с пушката.
 

Djubey

Редовен Потребител
ФТКС
И със стрелеца! Не знам защо не го включвате в уравнението!?
Тук не говорим за високи спортни резултати тип олимпийски, всеки може да се научи да стреля що годе добре с малко тренировки.
Давал съм си пушката на хората които не са докосвали оръжие в това число и деца и след 1-2 изстрела почти не пропускат 25мм на 20-30м
 

NoricafanDragon

Потребител
Смисъл ако оптиката е сверявана на 20 метра няма ли да даде разлика при стрелба на 50 метра и обратно ако е сверена на 50 ще дадели разлика на 20 стрелба
 

Djubey

Редовен Потребител
ФТКС
Смисъл ако оптиката е сверявана на 20 метра няма ли да даде разлика при стрелба на 50 метра и обратно ако е сверена на 50 ще дадели разлика на 20 стрелба
Разбира се, за това трябва да си знаеш корекциите.
 

Djubey

Редовен Потребител
ФТКС
Какво ще рече това
Правиш си прострелка на 20м записваш си къде ти е тумблера на оптиката, след това на 50м и отново си записваш. И когато стреляш си го въртиш според дистанцията.
Друг вариант е настройваш на 20м след това гледаш скалата на оптиката и стреляш според "чертичките или точките" докато настроиш на 50 и си ги помниш.
Например при 0 НА 20м на 50 ще е 4 точки ( нямам идея колко ще са ) отдолу на кръста.
 

NoricafanDragon

Потребител
А цевта как да я чистя освен с шомпул смисъл имам и пластмасов шомпул като четка смисъл не е тел материала става ли с тва или трябва друго
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Тук не говорим за високи спортни резултати тип олимпийски, всеки може да се научи да стреля що годе добре с малко тренировки.
Давал съм си пушката на хората които не са докосвали оръжие в това число и деца и след 1-2 изстрела почти не пропускат 25мм на 20-30м
За каква пушка говориш?
С Дианата и нейната и оптика видях голям зор да почна да стрелям що годе прилично. С Дейстейта и съвсем друга оптика нещата бяха в пъти по-лесни.
Та скоро съм минал по тоя път за това си позволявам да коментирам.
 

Djubey

Редовен Потребител
ФТКС
А цевта как да я чистя освен с шомпул смисъл имам и пластмасов шомпул като четка смисъл не е тел материала става ли с тва или трябва друго
Има въженца за почистване, става и с корда и парцалче. Също има и тампони които се изстрелват ( при пружинните пушки май трябва с чашка зад тях).
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Правиш си прострелка на 20м записваш си къде ти е тумблера на оптиката, след това на 50м и отново си записваш. И когато стреляш си го въртиш според дистанцията.
Друг вариант е настройваш на 20м след това гледаш скалата на оптиката и стреляш според "чертичките или точките" докато настроиш на 50 и си ги помниш.
Например при 0 НА 20м на 50 ще е 4 точки ( нямам идея колко ще са ) отдолу на кръста.
С тая оптика, успешна стрелба на кликове ще има ако цели слон!
 

Djubey

Редовен Потребител
ФТКС
За каква пушка говориш?
С Дианата и нейната и оптика видях голям зор да почна да стрелям що годе прилично. С Дейстейта и съвсем друга оптика нещата бяха в пъти по-лесни.
Та скоро съм минал по тоя път за това си позволявам да коментирам.
Армса, също и с вайрауха.
 

Евгений Б.

Редовен Потребител
Тук не говорим за високи спортни резултати тип олимпийски, всеки може да се научи да стреля що годе добре с малко тренировки.
Давал съм си пушката на хората които не са докосвали оръжие в това число и деца и след 1-2 изстрела почти не пропускат 25мм на 20-30м
От пушка до пушка има разлика :) затова от началото си държа на тезата, че за тази пушка си трябва повече техника за постигане на добри резултати на 25м, дори да е напълно функционална и безпроблемна.
 

Djubey

Редовен Потребител
ФТКС
От пушка до пушка има разлика :) затова от началото си държа на тезата, че за тази пушка си трябва повече техника за постигане на добри резултати на 25м, дори да е напълно функционална и безпроблемна.
Така де това се опитвам да кажа, ама от известно време във форума един господин се опитва да убеди всички в обратното!
 
Последна промяна:

Hidden

Редовен Потребител
Добре някой от Благоевград и околието няма ли тука да я види
Ако никой не се намери, а и на теб ти се занимава, може да минеш до Перник някои почивни дни. Ако имаш късмет може да имаш и бонус - възможност да постреляш с различни играчки от моята колекцията на или на колега.
 

t.marev

Редовен Потребител
От пушка до пушка има разлика :) затова от началото си държа на тезата, че за тази пушка си трябва повече техника за постигане на добри резултати на 25м, дори да е напълно функционална и безпроблемна.
Това е верният извод! С него е съгласно дори нечетящото тролче! Само че, откъде ще дойде повечето техника?! От стрелеца разбира се.....Неговите умения, ще компенсират по-скромните възможности на пушката. Веднага искам да направя уговорката, че "скромните" възможности, са в резултат на прекалени изисквания, неправилно поставени задачи и очаквания за постигане на цели, за които тя не е предвидена. Въпреки това, добрият стрелец, ще направи максималното, докато другите ще кажат - абе, мани я тая калпава пушка!
И накрая едно пояснение за тия, които четат само първите две изречения: - Никога не съм казвал, че пушката не е важна... Това което твърдя е - От тандема стрелец/пушка, по-важен е стрелецът.
 
Нагоре