Kral Arms

cilindura

Редовен Потребител
Колега, няма проблем да се постави нова полиамидна шайба. Но, според мен, не трябваше да разпробиваш клапана. Трябваше да скъсиш металната шапка и да оставиш плътен водача на пружината. Този водач можеше да бъде с диаметър 3-4 мм, като пружината, която го натиска, бъде заменена с по-малка такава. Отвора, който си направил в шапката, увеличава площта, върху която въздухът натиска. Ако беше разстъргал (скъсил дължината и намалил диаметъра на шапката) масата на клапана щеше да е далеч по-ниска от това, което си постигнал. Поздрави!
 

kosmev

Редовен Потребител
Според мен най-добре нов клапан
Предполагам, че до там ще стигна. Умения(стругарски) да си го направя сам нямам, така че вероятно ще отида при някой знаещ колега. Но много ми се иска тия почивни дни да събера пушката и да я пробвам пак.
Та клапана с проба и грешка почти го изправих - хващам го на дрелката на стенд и гледам дали бие. Само не мога да разбера този полиамид дали е половин милиметър шайбичка, залепена за метала на клапана, или има "легло" в метала, което го държи.
Ще търся по специализираните магазини качествена шайба, но колко дебела ми трябва и как след това се прикрепя към метала?
 

Pcp

Потребител
Няма да стане да си купиш шайба.Със заготовка с по-голям диаметър се прави-и всички размери се докарват със струга.Както ти е казал Гадняра целия от полиамид или полициетал става добре.


П.п Всички фита от материала са криви.Не са калибровани.
 

llcoolj

Редовен Потребител
Предполагам, че до там ще стигна. Умения(стругарски) да си го направя сам нямам, така че вероятно ще отида при някой знаещ колега. Но много ми се иска тия почивни дни да събера пушката и да я пробвам пак.
Та клапана с проба и грешка почти го изправих - хващам го на дрелката на стенд и гледам дали бие. Само не мога да разбера този полиамид дали е половин милиметър шайбичка, залепена за метала на клапана, или има "легло" в метала, което го държи.
Ще търся по специализираните магазини качествена шайба, но колко дебела ми трябва и как след това се прикрепя към метала?

Както са ти казали колегите Николай и Pcp , прави нов клапан от полиамид или полиацитал. Щока се развива от клапана. При мене докато се развие щока доста зор видяхме, защото от Крал обичат да мацат с лепило за резба на някои места.
 

kosmev

Редовен Потребител
При мене докато се развие щока доста зор видяхме,
Хванах с много натягане щока в челюстите на дрелката все едно е свредло за бетон Ф15, стиснах с две ръце шапката с клещите .... и без никакво усилие се разви...
20200426_101215.jpg
Явно като съм дупчил шапката, съм изял и половината нарязана част :D За късмет съм спрял точно колкото да оставя 3 витки.
Отнех винамателно старото легло, добре че шайбата стърчеше около милиметър, след това плавно с шкурка до 2000 го полирах.
Вкарах клапана и захванах края, който се подава с винтоверта издърпвайки, на бавна скорост, около половин минута го въртях да си оформи леглото, в посока завиване да не вземе да се развие щока...
20200426_102342.jpg

Май стана, ще видим колко ще издържи обаче...
 
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Излишно технологично сложна конструкция на клапан, позволяваща натрупване на грешки от несъосия при изработката. Недомислено използване на О-пръстен, добавящ излишно, неравномерно триене при работата му.
 

glavanov55

Редовен Потребител
Хванах с много натягане щока в челюстите на дрелката все едно е свредло за бетон Ф15, стиснах с две ръце шапката с клещите .... и без никакво усилие се разви...
View attachment 83647
Явно като съм дупчил шапката, съм изял и половината нарязана част :D За късмет съм спрял точно колкото да оставя 3 витки.
Отнех винамателно старото легло, добре че шайбата стърчеше около милиметър, след това плавно с шкурка до 2000 го полирах.
Вкарах клапана и захванах края, който се подава с винтоверта издърпвайки, на бавна скорост, около половин минута го въртях да си оформи леглото, в посока завиване да не вземе да се развие щока...
View attachment 83645

Май стана, ще видим колко ще издържи обаче...
Три навивки резба ще ти са малко.Дано да устискат на ударите.
 

kosmev

Редовен Потребител
.Дано да устискат на ударите.
Е, теорията казва(по памет), че първата витка на резбата търпи 82% от усилието, втората 11% и следващите почти не играят.... :)
Пък и се надявам ударът да се поема от разширението в основата на резбата.
позволяваща натрупване на грешки от несъосия при изработката.
Като почнах да въртя клапана с дрелката, усещах как бие, т.е. явно плоскостта на полиамида не е строго перпендикулярна. След време биенето почна да намалява и накрая изчезна - клапанът си направи легло. Като свалих да погледна, концентричната окръжност беше по-дебела от едната страна, явно по-изпъкналата. Напомпих с голям зор, все пак изпускаше леко и докато налягането го "натисне" да затвори трябваше като анимационен герой да подскачам с помпата...:D:D:D
Сега като отида да пострелям, няколко удара с 50-ина кила трябва да го вкарат в "правия път", надявам се.
 
7

7842

Гост
Излишно технологично сложна конструкция на клапан, позволяваща натрупване на грешки от несъосия при изработката. Недомислено използване на О-пръстен, добавящ излишно, неравномерно триене при работата му.
Ето ти решението.
 

Attachments

  • 20200129_151314.jpg
    20200129_151314.jpg
    205.3 KB · Прегледи: 138
  • 20200129_151337.jpg
    20200129_151337.jpg
    176.3 KB · Прегледи: 137
  • 20200129_151409.jpg
    20200129_151409.jpg
    171.9 KB · Прегледи: 132
  • 20200129_151508.jpg
    20200129_151508.jpg
    216.1 KB · Прегледи: 134
  • 20200129_151529.jpg
    20200129_151529.jpg
    215.7 KB · Прегледи: 131
  • 20200129_182437.jpg
    20200129_182437.jpg
    234 KB · Прегледи: 131
  • 20200129_182556.jpg
    20200129_182556.jpg
    216.7 KB · Прегледи: 129

anibis

Редовен Потребител
С по тежъкия клапан не е ли е давал Крал-а по-добър разход -плато? Защото при ударник 45 +/-50гр клапанчето трябва да е 15-16гр. Респективно колкото намаляш от теглото на ударника, толкова правиш по-лек клапана. Това съм го остановил че е така то зависи и много от пушката/ударната и група/ това съм го чел по руските форуми.
Ноооо за всяка пушка си е индивидуальност!!!
 
7

7842

Гост
С по тежъкия клапан не е ли е давал Крал-а по-добър разход -плато? Защото при ударник 45 +/-50гр клапанчето трябва да е 15-16гр. Респективно колкото намаляш от теглото на ударника, толкова правиш по-лек клапана. Това съм го остановил че е така то зависи и много от пушката/ударната и група/ това съм го чел по руските форуми.
Ноооо за всяка пушка си е индивидуальност!!!
Имаше добро плато,но да постигна висока мощност се наложи да поставя доста твърда пружина на ударника.Много трудно се зареждаше и спусъкът стана много твърд.С този твърдият спусък за точност няма какво да говорим.С този клапан и много слаба пружина,колкото да го държи при първоначално зареждане затворен,смених пружината на ударника с доста по слаба.Клапанът както е сега се движи много леко щока в леглото,минимално усилие му трябва да се движи-почти никакво.А оригиналният както е с О-пръстена с пръст като натискам без да е монтиран-на голо само в леглото ми създава усилие на пръста.Като казвам усилие не си мислете за нещо сериозно.Но както е сега ако го духнеш ще го изместиш.Cricket и не само те защо нямат О-пръстен на щока?В руските форуми никой не слага пръстени.Леглото,втулката съм я направил от фосфорен бронз защото е по мазен от обикновеният.Които са карали коли през соца знаят от какво си правехме втулки на стартерите-фосфорен бронз.Спусъкът стана много добре,стана лек,а като направя интервенция по него както е направил kosmev,ще стане мечта.Скоростта се запази 300 м/с 2.2гр.При условие че имам много голямо изпускане от регулатора(не ми остана време,тръгнах за Англия)да не се изхвърлям,но губя може би 20 м/с,да не казвам повече.Като зная колко много ми е спадала скоростта на другите пушки когато ми се е прецаквал О-пръстена на дотиквача,а изпускаше доста по малко от сега.За това казвам минимум 20 м/с.А съм сигурен че е повече.Като се прибера продължавам по пушката.Това дето показаха новият Empire аз го бях почнал,но....Като се прибера ще стане.
 

anibis

Редовен Потребител
Имаше добро плато,но да постигна висока мощност се наложи да поставя доста твърда пружина на ударника.Много трудно се зареждаше и спусъкът стана много твърд.
За спусъка ми е ясно,ако си с две шептала-/кученца/ но ако спусковия механизъм ти е с три шептала,тоя проблем нямаше да го имаш.
Та за това те питах Жоре, дали не е било по-добро платото с по тежкия клапан,значи и при теб и на всякъде е по-добре,защото много по-добре преодолява въздуха по-тежкия клапан има по-голяма инерция,по-бързо затваря.
 

anibis

Редовен Потребител
Миша и от какво зависи? Защото колкото и твърда пружина да сложа на единия си пистолет на базата на Кросман 2240 ръкохватка е с три шептала, спусъка си остава перфектен!!! А същия пистолет пак модел Кросман ПЦП ръкохватката е с две шептала, и сега е майко милаааа,а трябва да се сложи по-силна пружина не знам какъв ще е спусъка тогава ще е нужно с два пръста да го дърпам.
 

братушка

Редовен Потребител
Зависи най-вече от правилна ориентация на първото (което непосредствено държи ударника) шептало.
Има вариант, когато първото шептало само държи ударника. Другите шептала не го подпират. Фактически последващи шептала трябва да "изтеглят" първото от "запряното" с ударника положение. Кофти схема.
По-добре е когато ако първото шептало само освобождава ударника, ако не е подпряно с някакво последващо шептало. Така е в пъти по-добре.
Общо "предавателно" (съотношение рамена на лостова система) число на УСМ не зависи от броя шептала. Въпросът е само съотношение рамена на "първото звено" - от ударника до "точка на освобождаване". И дали пружина на ударника ще противостои на движение или ще му съдейства.
При мен се падна най-опростената и най-гаднада схема само с едно шептало и неправилното му "запъване". Пооправих. Е, чак до спортния вариант не се реших да го дораквам, стана ми шубе, че няма да сържи стабилно, но се ядва.

PS: Нарисувах набързо примерче. Горе първото шептало прябва да се "тегли", кофти. Долу шепталото се "освобождава". Такова ще има в пъти по-малко усилие на спусъка, ще работи много по-сигурно.
 

Attachments

  • USM-princip.jpg
    USM-princip.jpg
    49.8 KB · Прегледи: 53
Последна промяна:
Нагоре