Kral Arms

братушка

Редовен Потребител
Миша, а какво задвижва "топчетата" въздух?
Мда.... Учебник по физика за средно училище....

Усещам, че сега ще биеш на понятие "температура". Започни от дефиницята КАКВО е температура.
Абсолютна нула - няма движение на топчета. Ако не нула - топчета се движат :)
Скалата на термометъра е само начин някак видимо да "видим" това движение :)
Като хвърчат повече - или налягане повече или температура в "прехода", след като се успокои системата със времето и двете :) Защо налягане се качва с качване на температура? Ама след време.
При изстрела това време нямаме :)

PS: всъщност и налягане и температура са начини някак да оценим количеството топчета и тяхната скорост в някаква "уравновесена" система. И в двата случая взаимодействие и със термометъра и със манометъра става посредством импулс :) И двата мерят едно и също, сумарния импулс, нашта ръка ги усеща по различен начин :)
 
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Мда......
Като хвърчат повече - или налягане повече или температура в "прехода", след като се успокои системата със времето и двете :)
Мдааа, отнякъде се появи НАЛЯГАНЕ.
А какво твърдеше - няма налягане.....
И аз спирам. С дървен философ не се спори.
 

kosmev

Редовен Потребител
Опитах да намеря по-слаба пружина на ударника, но се сдобих с една малко по-твърда и една много по-мека.
С първата постигам 320м/с JSB Monster 0.87, което си е 45 джаула, платото почва от 200 бара(всъщност не съм помпил повече) до към 165. около 25 изстрела.
С втората правя 100-ина изстрела с JSB Exact 0.547 с 270м/с, като платото се измести надолу от 180 до 140 бара.
Цевта се сдоби с красива фаска, но така и не почна да стреля добре с тежки чашки, тествам с тия JSB-та:
Monster 0,870гр.
Monster redesigned 0,870гр.
Beast 1,05гр.

Най-смислени групи прави с вторите, но не са това, което ми се иска.
С JSB Exact стреля добре, ето една група от 6 изстрела, при променлив вятър отдясно.
exact_547.png

И с JSB Heavy стреля много прилично, предвид това, че нямам пружина да наместя оптималната според мен скорост от около 300м/с.
heavy.png

Ама идеята ми беше да засилвам тежки чашки с висок БК, така че да не се влияят от вятъра...
Мисля да изтъня дотиквача, в момента е 2.4мм, предполагам до 2мм няма да е проблем? Чашките се "натикват" леко, няма голямо усилие...
По-интересно ми е дали има смисъл да изтънявам остта на клапана, в по-тънката и част. По спомен беше 4.2мм. Идеята е да се "отпуши" още по-добре пътят на въздуха след клапана. В момента всичко след него е на 4.5мм, само това ми се струва "тясно" място... Ама там вече играят десетки килограми сила и ме е страх да не се счупи....
Ей тази част имам предвид
valve.png
 

llcoolj

Редовен Потребител
Един предстоящ булпап модел на Крал Армс. Дано да не трябва да го чакаме и него, колкото модела им Спейс (още не се предлага)... :wall: Визуално изглежда много добре, но технически характеристики още няма. Боклучавия регулатор на въздух са го махнали, което е добре.
 

Attachments

  • Kral Arms Empire X.jpg
    Kral Arms Empire X.jpg
    21.7 KB · Прегледи: 94
7

7842

Гост
Един предстоящ булпап модел на Крал Армс. Дано да не трябва да го чакаме и него, колкото модела им Спейс (още не се предлага)... :wall: Визуално изглежда много добре, но технически характеристики още няма. Боклучавия регулатор на въздух са го махнали, което е добре.
Точно това щях да направя с моя Брейкър.Това ми беше идеята,но не ми остана време.Кеф ти с редуктор,кеф ти правоток.А може да е било за добро да не се занимавам,а да го взема наготово.
Започва началото на новият проект.Купих големият резервоар и ще търся най добрият начин за поставяне на Брейкъра.Може би ще взаимствам от Крюгер и ще стане с резевоар 700 сс.Комшиите са му написали 200 бара,но производителя му е ударил щампа за 250 бара работно налягане.Ще сменя калибъра от 5.5 мм на 6.35 мм.Цевта вече е купена.Само не знам колко свободно време ще имам :).
 
7

7842

Гост
Точно това щях да направя с моя Брейкър.Това ми беше идеята,но не ми остана време.Кеф ти с редуктор,кеф ти правоток.А може да е било за добро да не се занимавам,а да го взема наготово.
Сега разгледах каталога за 2020 г.Данните са му:600 сс резервоар на 200 бара,53 см цев,дължина 78 см,тегло 3.95 кг.
 

llcoolj

Редовен Потребител

Gadnqra

Редовен Потребител
Хубави са моделите. Важното е, че са разкарали недомисления регулатор. Не, че пречи кой знае колко - може да се оправя, но без него наистина е по-добре.
 

llcoolj

Редовен Потребител
Хубави са моделите. Важното е, че са разкарали недомисления регулатор. Не, че пречи кой знае колко - може да се оправя, но без него наистина е по-добре.
Пушките им в по големите калибри (над 22 кал.) , ще се отпушват много по добре и безпроблемно без тоя регулатор. Този модел BIGMAX X , където са го пуснали подобрен вариянт на стария BIGMAX, са му разкарали въпросния регулатор, но пък заготовката за него в приклада стои и са му сложили 250 барови бутилки. В сайта им по харектеристика в 6.35мм го дават 91 джаула, докато стария BIGMAX в 6.35мм е 55 джаула.
 

братушка

Редовен Потребител
Всичко това, дето го коментирате, не са ли просто дребни модификации? Като гледам всички имат една и съща цевна кутия, просто 2 вида резервоари (тръба и колба с преходник) и 2 вида компановка (класик и булпап). Единствената съществена разлика е има ли Z-образен преходник. Всичко останало само разлика във визията най-вече. "Базата" е една и се променят дреболии просто във времето (като спусъка например).
Само Супердюти май е по-различен само защото върви направо с редуктор.
Е, изключвам кондорподобните. Дори на полуавтоматите цевната кутия е почти същата.


PS:Поразгледах по-внимателно снимките на Супердюти: не е било редуктор това :(
 
Последна промяна:

rivan

Редовен Потребител
Единствената съществена конструктивна разлика, според мен, при моделите на Крал Армс, като изключим различните по тегло ударници за различните калибри е при модела "Space"(който така и не се появи на пазара, според мен има технологични проблеми при серийното производство).При него проблемният регулатор е заменен с регулатор на натяга на пружината на ударника.Всичко останало е смяна на цеви, резервоари, приклади.Но пък в това е и част от чара на въпросната продукция - винаги можеш да промениш нещо, ако ти дойде друг акъл.
Странно защо на официалния сайт го няма моделът Рексимекс Трон, ако е техен продукт, както твърдят от ISD?Той наистина е различен.
 

kosmev

Редовен Потребител
Странно защо на официалния сайт го няма моделът Рексимекс Трон, ако е техен продукт, както твърдят от ISD
Техен модел е, просто се опитват да го прокарат като "премиум" бранд.
Примерно като Toyta и Lexus или Nissan и Infinity
Бях гледал снимки от някакво изложение, закачен на един щанд с модели на КралАрмс :D ....явно са пестили да наемат отделен ;)
Вероятно "споделят" и завода, както и някои детайли.
Цевта примерно май има същата дължина и външен диаметър както на Крал-овете. Ето снимка от колегата cilindara, според мен си е 1 към 1.
 

rivan

Редовен Потребител
Имам чувството, че "империята" ще стане новия хит. Вече е с преден взвод,нещо, което не ми харесваше при булпап-варианта.Все пак да видим и цената.
 
Последна промяна:

Pcp

Потребител
Колеги,какви групи докарвате с 2.2гр 6.35 на 50метра?Питам за кралските цеви и с какви скорости.Докарах я на 280 до 284-5 м/с за 10 изтрела и група към 30-35мм,но ми е интересво да сравня резултати и от вас.
 

andi

Редовен Потребител
Въпрос?
Всички Zки на крал ли са с такъв ексцентрик като на Джъмбото - 20 мм ?
Има ли модел с Z ка с по голям ексцентрик от 20мм ?
 

Attachments

  • IMG_20200421_204033.jpg
    IMG_20200421_204033.jpg
    251.4 KB · Прегледи: 95

братушка

Редовен Потребител
Може ли някой да каже за ВСИЧКИ? Надали някой да е държал в ръцете си всички, освен някой в завода им :)
Но като гледам как всчико им е еднакво на Панчерите, освен прикладите - най-вероятно ДА, унифициран детайл. Вътре със сигурност има разлики. Сравнявах моя с някои клипчета и видях поне 3 модификации, вътре. Но външни "присъединителни" габарити НАЙ-ВЕРОЯТНО са еднакви.
 

kosmev

Редовен Потребител
Изтъних дотиквача от 2.4 на 1.8мм, добре стана според мен...
dotikva4.jpg

Свалих и размерита на клапана, ето ги
20200425_074119.jpg
Реших да олекотя клапана, резнах го и след това разпробих "отзад" - от 14грама стана 10.
valve_hollow.jpg
Стори ми се леко крив като го монтирах, като го завъртях ясно се видя....
След това видях как полиамида е изяден на една страна - продполагам от там е поддал и се е изкривил.
broken.png
Успях да го изправя, в момента даже запушва и можа да почне да се пълни, но ми се струва, че ако леглото му остане изядено от едната страна, пак ще се изкриви...
Та има ли вариант да сменя само полиамидната шайба?
 
Нагоре