Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

dberov

Редовен Потребител
Американците харесват такива пушки, с внушителна външност, голям калибър и да трещи здраво.
 
Последна промяна:

redsox

Редовен Потребител
Всякакви хора има. Но в конкретния клип, човека направи не лоша група на 50 ярда, а след 3-4 опита сряза карта на две. По дини не е стрелял. Аз нямам нито опита, нито познанията за да се осмеля да давам мотивирано мнение, но според мен като за въздушна пушка от подобен калибър, в този материал резултатите не са лоши.
 
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Хасан САЩ има собствена търговска политика със подбор на качеството и асемблиране там, а отделно повечето търговци допълнително доизкусуряват(тунинговат) предварително изделията.
Стремят се да премахнат "лотарията" при турските изделия - какво ще изтеглиш: тояга, сопа или добре стреляща пушка. Все пак се стремят да пробият на голям пазар.
Картата си беше на 50 ярда. И ние сме минали през тези "трикове" със всички калибри.
 

glavanov55

Редовен Потребител
Моля някой ако знае размера на о пръстена входа на цевта на бт65 кал 25 да го напише
че ми се замая главата да го търся из форума.
 

glavanov55

Редовен Потребител
Реших да сменя оптиката на бт 65 / 25 и като махнах старата се зачудих защо не и довърша тунинга.
Намалих диаметъра на дотиквача,нправих му конус отпред,разширих отвора на затворното тяло на 5 мм и
направих конусен порта на цевта.
Проба: от 200-150 бара 16 истерла
1 277 200бара
2 277
3 277,7
4 276
5 280,1
6 279,3
7 279,3
8 280,1
9 280,1
10 280,1
11 280,1
12 278,5
13 277
14 274
15 273
16 272,4 150 бара
Аз мисля да не бъзикам повече.
 
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
Добре се е получило. Това 376 правописна грешка ли е, или хроното нещо се е ошашкало?
 

glavanov55

Редовен Потребител
Има ли във форума някъде симки или чертеж на допълнителното захващане
на предната част на цевната кутия с винтове към долната част. Мисля че някои
колеги бяха правили нещо по въпроса. Аз имам една разработка -ползвам моно блок
срязан и от по дългата част правя мост над барабана и се образува кутия която заздравява конструкцията.
Така направих ат 4410 на сина /има го на снимки във тази тема/ но искам да опитами нещо друго докато сме затворени и имам време. Въпроса беше за бт 65.
 

jony

Потребител
Колега glavanov, ако имаш оптика с по-дьлго тяло 6x24 примерно,намери си монтажи за уивьр по-широки с около 20мм захват и да са с 2 или 3 болта и си готов, единият монтаж го слагаш пред барабана а другият зад него, така ще укрепиш цевната кутия и несе занимавай повече с допьлнително укрепване.
 

glavanov55

Редовен Потребител
Уважавам мнението ти колега но като купих преди няколко години пушката първо си помислих за твоя начин
но като знам оптиките от какви тънкостенни тръбички са направени и с какви резбички сглобени на момента се отказах.
Разглобявал съм ги че зная.Представи си че осмицата ти е охлабена отвсякъде като моятя с 600 мм рамо колко ще устиска оптиката. Днес направих вариянта с 2 предни винта и картинката коренно се промени. Цевта се опна
като стуна и смятам вариянта за супер.Има още един начин с 1 болт перпендикулярно на отвора за цевта но го отхвърлих
защото стената на цевната кутия отдолу е 4 мм и като скриеш главата на винта става много тънко.
Утре проби!!!
 

jony

Потребител
Колега, ния говорим за два различни детайла , аз говоря за цевна кутия ,а ти за укрепването на цевта.
 

glavanov55

Редовен Потребител
Да не разводняваме темата-тя цевта се клати щото се клати предната не укрепена с нищо и отслабена от
канала за барабана цевна кутия.Спъвам я и всичко ке си ойде на место!!!
 
Последна промяна:

andi

Редовен Потребител
Познат си купи Галатиан 6,35 от обява . Прати ми обявата , и в нея пишеше : Тунингована , с подбрана цев , много точна ( на 100м капачка от мин вода ) , и че прави 16 изстрела с 295 мс с 2,2 гр . На място реално направи 14 изстрела с 270 мс . И 7 см група от 7 см на 60 метра - явно и цевта не е "баш баш " (определено съм стрелял с много по добри хатсански цеви ) . Ама моя познат си я хареса и я купи . И чак после зададе въпроса , който не исках да чуя , въпреки че го очаквах : - Може ли да я направиш по силна и по точна ? Ама и да прави 1 барабан (14) на макс .
преди.jpg ПРЕДИ
Поиграх си няколко дена , и накрая на хроно ми хареса . Пипнах и малко цевта , въпреки че не храних много надежди за подобрение . И накрая след 2 дена стрелби , проби на над 10 вида съчми при няколко различни мощности я оставих на 20 изстрела с 305-315 мс със 2,2гр .
след.jpg
СЛЕД
 
Последна промяна:

svremeto

Потребител
Здравейте!
Взех едни прозрачни от Алиекспрес, но се за 1-2 напомпвания се износиха. Пишеше, че издържат на висока температура, ама нещо не стават. Видях в железария същият размер черни гумени за кранчета за вода. Казаха, че издържали на температура и налягане (далеч съм от мисълта че са правени за 200 бара). Дали такива ще свършат работа?
Ще ми препоръчате ли откъде да си взема о-пръстени за щуцера на помпата и съответно и за другите части на АТ44?
 
Нагоре