Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

Коварен

Редовен Потребител
Някой ако има излишен О-пръстен на шока (иглата) на клапана за Хатсан АТ - 44 размера е 1.78х1.02 моля да ми пише на лични. Моят даде фира и сега съм от запалка, но не си върши работата :(
 

niki 67

Потребител
Здравейте, колеги. Моля за съвет! Намислил съм да си купя HATSAN BT65, но кой от двата модела е с по добър и надежден затвор, RB или SB?upload_2020-3-17_19-15-35.png
upload_2020-3-17_19-16-51.png
 

lynx

Редовен Потребител
Разходи се до някой магазин и ги огледай на живо, моделите на Хатсан ги има налични по магазините.
Затворът не е от нещата, което се разваля всеки ден. Двата вида са сходни, трябва сам да избереш кое повече ти пасва.
 

glavanov55

Редовен Потребител
Според мен тези които са с задна ръкохватка са по удачни защото сглобката на затвора и ръкохватката са
отвън и при разхлабване е необходимо да затегнеш само 1 стопор а не да разглобяваш пушката.
 

lynx

Редовен Потребител
Да, но ние ги купуваме пушките за да ги ползуваме "удобно", а не да ги отваряме и поправяме.
Вярно е, че при тази марка по-често се налагат евентуални поправяния и тунинги, но водещото би трябвало да е "удобната употреба".
 

jony

Потребител
Колега niki 67 затворите и на двата модела са супер преусигурени ,такива затвори се ползват обикновено за огнестрелните орьжия, а турчина ги е вложил тези модели за по-добьр ефект което според мен си е абсолютна изгьзица
За pcp сайт-левер е напьлно достатьчен.
 

sts1969

Редовен Потребител
Здравейте, колеги. Моля за съвет! Намислил съм да си купя HATSAN BT65, но кой от двата модела е с по добър и надежден затвор, RB или SB?
Нито един от двата вида затвори не ти препоръчвам лично аз, потърси си триточковият затвор с лостчето от страни. Ако ще си вземаш РСР Хатсан, задължително ще ти е наложи да направиш няколко преработки за да влезе в час пушката с хубаво плато (или редуктор). Една от тези доработки, е подмяната на пружината на ударника с по-къса и от по-дебела тел. В този случай ще оцениш триточковият затвор, с който зареждането след преработката ще си остане достатъчно леко. А може и да си оставиш пушката в заводският и вид, и да дупчиш консерви на воля. :pardon::D :cheers:
 

glavanov55

Редовен Потребител
БТ то ми след собствен тунинг работи безотказно и точно особенно с gsb!
Естествено има и много по добри пушки но са в друг ценови клас.
Зависи кой за какво му трябва.
 

DeadShot

Редовен Потребител
Която и да вземеш вси ще сгрешиш.
По голям кенеф на тая фирма не съм пипал.
АТ44 е по стар модел, но светлинни години пред БТ. Иначе болта е по-удобен за мен.

Аз пък мога да кажа обратното.Имал съм ат.Познавам и друг който има.Проблем след проблем. Кенеф от класа.От 3 години имам БТ.Един дерт не ми е създало.
 

оги-пз

Редовен Потребител
Аз пък мога да кажа обратното.Имал съм ат.Познавам и друг който има.Проблем след проблем. Кенеф от класа.От 3 години имам БТ.Един дерт не ми е създало.
Това ми го е казвал и Ники, аз не съм имал проблем с моето БТ ядовете бяха, че всеки път местеше групите където му кефне.
 

niki 67

Потребител
Здравейте, колеги. Благодаря за отзивите! Спрял съм се на този модел, изгледах доста видеа в нета и мисля, че е за предпочитане пред АТ. Разбира се, че ще има тунинг за подобряване на възможностите на пушкалото. За начало обичайните шашмалоги по ударника, препуска, а и мисля да му барна една цев от байкал МП513М. :)
 

sts1969

Редовен Потребител
мисля да му барна една цев от байкал МП513М.
Не бързай с цевта, някой цеви на Хатсан са много добри. Тези пушки създават главоболия на хора който не знаят къде, какво и защо да им пипнат (или са си откровенни мързели :p). Вярно че Хатсан са конструктивно недомислени, но за цената си биват. Ако си на ясно с механиката им, това си е една доста...:Dзабавна:D за тунинговане пушка. :cheers:
 

niki 67

Потребител
Не бързай с цевта, някой цеви на Хатсан са много добри. Тези пушки създават главоболия на хора който не знаят къде, какво и защо да им пипнат (или са си откровенни мързели :p). Вярно че Хатсан са конструктивно недомислени, но за цената си биват. Ако си на ясно с механиката им, това си е една доста...:Dзабавна:D за тунинговане пушка. :cheers:
Руските цеви не са ли по добри? На няколко пъти срещах мнението, че търсят цев от байкал за ПЦП.
 
Нагоре