МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Е, значи няма плато, плаче за доизкосуряване или редуктор.
Без хронографиране няма да минеш. 10 м/с за този проектил са си разлика и не винаги при по-високата скорост е по-събрана групата.
 
Последна промяна:

andi

Редовен Потребител
10 метра има разлика в платото от 1 до 18 изтрел
10 мс плато е перфектно за всяка една вп над 16 дж в 4.5 , над 40 в 5.5 , над 65 в 6.35 , над 110 в 7.62 . Още повече на 50 метра. Ако на 50 м, няма добра група една 6.35ца с 2,2г ,последното нещо което ще ме притеснява е дали коридора е 5 , 10 , или 15 мс3. На 150 м може и да се видят тези 10мс , но на 50м няма начин
. И това не е като да съм го чел , гледал някъде си , или ЕЖК
 

Коварен

Редовен Потребител
Мястото наистина е супер ама няма #вредители#
Важното е че има водка :) . Пробвай да разхлабиш или да натегнеш пружината на ударника докато се свие групата щом нямаш хроно.
 
Последна промяна:

Васко

Потребител
Е, значи няма плато, плаче за доизкосуряване или редуктор.
Без хронографиране няма да минеш. 10 м/с за този проектил са си разлика и не винаги при по-високата скорост е по-събрана групата.

Логично е при спадане на налягането да има и и пропадане на проектила а не обрагното. При мен се получи завишение на групата с 2 см. Това е странното за туй ми беше въпроса дали някой може да го обясни. А платото си е добре аз на световно няма да ходя с тая пушка
 

joro_ihr

Редовен Потребител
При заводски хасан плато няма, ако е пипана пушката най вероятно платото ти започва от по ниско налягане и този скок може да се дължи на това. Просто без хроно си хвърляне на боб от какво е.
 
7

7842

Гост
Логично е при спадане на налягането да има и и пропадане на проектила а не обрагното. При мен се получи завишение на групата с 2 см.
Вдигнала ти се е скоростта.Това че ти е по ниско налягането в резервоара не е пропорционално да ти пада и скоростта(не по всяко време).Точно така се получава плато.Като намалява налягането,то позволява на клапана да отвори по вече.
 

Васко

Потребител
Вдигнала ти се е скоростта.Това че ти е по ниско налягането в резервоара не е пропорционално да ти пада и скоростта(не по всяко време).Точно така се получава плато.Като намалява налягането,то позволява на клапана да отвори по вече.
Мерси колега има логика в това
 
7

7842

Гост
Мерси колега има логика в това
Остави логиката.Вземаш онзи немият(хронографа) и мериш!Да си видиш скоростта,от какво налягане ти започва платото и на какво налягане завършва.Ако се е качил само един изстрел може и от по лека чашка да е.В кутията чашките на са с еднакво тегло.Ако имаш везна премери и ще видиш.
 

Васко

Потребител
Остави логиката.Вземаш онзи немият(хронографа) и мериш!Да си видиш скоростта,от какво налягане ти започва платото и на какво налягане завършва.Ако се е качил само един изстрел може и от по лека чашка да е.В кутията чашките на са с еднакво тегло.Ако имаш везна премери и ще видиш.
Последните 3 изтрела се качиха с 2 см.
 

Attachments

  • IMG_20190711_145617.jpg
    IMG_20190711_145617.jpg
    280.1 KB · Прегледи: 28

andi

Редовен Потребител
Нещо не схванах- пишеш плато 18 изстрел в 10 мс? Това предполага че :
1. Пушката е мерена с хронограф.
2. Има плато и се знае къде започва и къде свършва то, както и какво се случва преди и след него.
Не се сещам как при правоток при излизане от плато последните няколко изстрела ще са с по-висока скорост от тези в пика на платото ?
За мен, при тези оскъдни данни причината е по-скоро е неподходяща скорост за тази комбинация цев-съчма , с характерните последици .
Още въпроси : това тенденция ли е при всяка стрелба по мишени? Или еднократно наблюдавно събитие, което не изключва множество други външни фактори, и прави тази дискусия напълно безсмислена и в грешна посока ?
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Еми пускаш след тях още 3 и още 3.
Явно не си замерил точно платото.
Увери се първо, че оптиката ти няма паралаксна грешка. Понякога местенето на групите е от не еднаквото прикладване и окото като е на друго място.
 
Последна промяна:

Васко

Потребител
Мерси колеги за изчерпателните отговори. Изясниха ми се много неща
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Помпи 20 бара по-малко отколкото сега и стреляй пак същия брой, но 3 мишени по 6 изстрела. След ново помпене другите три мишени.
 

Васко

Потребител
Помпи 20 бара по-малко отколкото сега и стреляй пак същия брой, но 3 мишени по 6 изстрела. След ново помпене другите три мишени.
То е ясно че пушката трябва да се барне въпрос на време е. За сега си я оставям да работи така от 260бара до 200
 

Attachments

  • IMG_20190711_163232.jpg
    IMG_20190711_163232.jpg
    582.4 KB · Прегледи: 40

joro_ihr

Редовен Потребител
Колега аз лично не мога да те разбера. Информацията и въпросите ти са така хаотични, че едва ли и друг те разбира.
Първо каква е пушката точно, че вече много се разводни, защо до 260 бара, разбери се, че без хроно пцп пушка не може(особено направоток). Най-добре започни с четене и много от въпросите сам ще решиш.
 

Васко

Потребител
Колега аз лично не мога да те разбера. Информацията и въпросите ти са така хаотични, че едва ли и друг те разбира.
Първо каква е пушката точно, че вече много се разводни, защо до 260 бара, разбери се, че без хроно пцп пушка не може(особено направоток). Най-добре започни с четене и много от въпросите сам ще решиш.
Колега кое точно не ти е ясно. Имах един въпрос който беше защо на 18 изтрел попадението се мести нагоре а би трябвало да пропада. Последвалите въпроси и отговори произлизат от самата дискусия. А на моя въпрос имаше 1 отговор на който съм склонен да вярвам. И той е от кплегата с ник 7842 благодаря все пак за интереса от ваша страна. И съветите ще ми бъдат полезни не само на мен
 
Нагоре