Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

big_dragon

Редовен Потребител
Зареди пушката и тогава помпи.
Пружината на ударника натиска бойния клапан и при празен резервоари го държи отворен.
При повишаване на налягането в резервоара или изтегляне на ударника, това вече не се случва...
 

lynx

Редовен Потребител
Дали причината е в пренатегната пружина на ударника, се установява много лесно:
Резервоарът се развива 2-3 оборота да излезне напред и за една нощ се вижда дали стрелката се е преместила.
Същото е и ако пушката престои с изтеглен лост за зареждане, но според мен не е добре пружината на ударника да стои дълго време в свито състояние.
При Хасаните най-често изпуска от порта за пълнене, по-рядко от манометъра или от иглата на клапана.
 

staif

Редовен Потребител
изпускането е в следствие- или по точно причината за попадане на частица пренесена от помпата или бутилката към клапанното тяло..не влияят външните фактори при които се ползва пушката..
 

bgtpl

Потребител
Здравейте отново, за 24 часа от 150 бара бяха останали 50, на втората вечер нормално нямаше никой. Събота и неделя когато имам възможност ще търся причината. Помпата има филтър. Старая се да помпя винаги в сухо помещение. Сега ще разгледам в темата за размерите на О-пръстените които сте дали като възможен проблем за да се запася с тях.
 

barbaron

Редовен Потребител
Пръстените може и д не са за смяна, но така и така отваряш = сменяй смело, за да знаеш, че от тях всичко е наред. Проблема ти е боклуче, застанало на пътя на клапана и не уплътнява хубаво. След почистване ще е наред всичко, но на твое място и аз бих сменил всички уплътнения. Ще останеш очарован от мизерията в тръбата, така че за да изчистиш качествено, трябва да развиеш и двата клапана. Преди да започнеш да сглобяваш - задължително подсушавай хубаво и внимавай с какво чистиш за да не те е страх после като помпиш!
 

andi

Редовен Потребител
Хатсанските помпи както и да помпиш с тях винаги вкарват много мизерия
 

sts1969

Редовен Потребител
Хатсанските помпи както и да помпиш с тях винаги вкарват много мизерия
Анди, мизерията зависи от подръжката на помпата, моят ЧЗ е помпен само с помпа Хатсан. Сменях му пръстените преди 2 месеца защото 5 години от как е купен нов, не беше отварян изобщо. Останах приятно изненадан, вътре всичко светеше от чистота, цилиндър, заряден клапан, редуктор, нямаше грам конденз, налепи, петна и мръсотия...сякаш сега излиза от магазина. :):cheers:
 

andi

Редовен Потребител
ти си с 16дж, помпиш веднъж на 100 изстрела.
А и резервуарчето ти е малко , 120 ли беше и помпата не загрява
 

sts1969

Редовен Потребител
Да, 120сс е, и верно че помпата не загрява...но с редовна профилактика не вкарва и мизериики. :)
 

GEORGI PL

Новодошъл
Напомпи резервоара на 200-220 бара, слагай тапата за изпускане и го спадни на няколко пъти. Спускай здраво, всичко излиза.
 

sts1969

Редовен Потребител
Напомпи резервоара на 200-220 бара, слагай тапата за изпускане и го спадни на няколко пъти. Спускай здраво, всичко излиза.
Нищо няма да излезе, особенно ако има налепи и конденз. Най-много да задръсти и бойният клапан.:no:
 

Йордан88

Новодошъл
Отваряш резервоара, почистваш, преглеждаш О-пръстените, бойния клапан( да не се е износила онази бяла джаджавка), затваряш и надуваш цилиндъра. После правиш проверка със сапунена вода и ако няма мехурчета си готов.
 

sts1969

Редовен Потребител
Ти правил ли си го, щото аз да ...
Няма нужда да спорим за глупости, ако излезе нещо с този метод... ще е чиста случайност. Пушката си иска редовна профилактика, смазване със силиконова смазка и подмяна на остарели о-пръстени... а не залагане на тото-лотария. ;):cheers:
 

mario321

Редовен Потребител
Здравейте всички колеги с това прекрасно хоби, аз съм нов във форума.
Ако може някой да ми даде съвет как да увелича началната скорост на хатсан бт65 6,35
 

mario321

Редовен Потребител
Благодаря колега, но аз искам да попитам като цяло скоростта на пушката как да кача :)
 

apapazov

Редовен Потребител
По яка пружина на ударника
По тежък ударник
Просто минаваш на метан без да бараш нищо
Има много писано във форума. Потърси и почети. Ще научиш и други неща, като това че мощността е нищо без точност, а понякога не вървят ръка за ръка.
Поздрави
 

staif

Редовен Потребител
На първата страница от темата има взрив схема на пушката!
Разхлаби стопорния винт' на тапата която натяга пружината на ударника(441) и я навий..
 
Последна промяна:
Нагоре