ВАМ - 21 , ВАМ - 30

kappo

Новодошъл
Plamenf26 написа:
По спомен ноември месец видях БАМ 30 в 4,5 мм в Росбул Армс на цена 310 лв. Магазина е на бул. "Ал.Стамболийски".
Информацията ми е стара, но тази пушка съм я виждал на живо само там и може би 5-6 пъти за период от 2-3 години.
Става въпрос за София...

Toчно затова и аз попитах,защото модела наличен по Софийските магазини го няма наличен от много време.А ако някъде е останал бройка,и някой колега знае нека пише.
 

andi

Редовен Потребител
Имам Бам 21 , стрелям от ляво рамо и ми е мн удобен . Стреля много точно и въпреки , че стрелям с други пушки и нея не съм я пипнал точно 2 години , се радвам да я имам .
 

dp1962bg

Потребител
ФТДМ
Колеги, търся механични мерни прибори от бам 21. Ако на някой му се намират излишни и му се подаряват, може да ми пише на ЛС.
 

birri

Новодошъл
Колеги, някой знае ли откъде може да се намери маншон за ВАМ 30 ф26 мм?
Писах на "Бункерът", но ми отговориха че имат за Вам40, който бил 26мм,
но не знам дали са взаимозаменяеми.
 

ZULLU

Новодошъл
birri написа:
Колеги, някой знае ли откъде може да се намери маншон за ВАМ 30 ф26 мм?
Писах на "Бункерът", но ми отговориха че имат за Вам40, който бил 26мм,
но не знам дали са взаимозаменяеми.
Ако не намериш Ф26 ,бих препоръчал ,,Микромакс,, или купуваш по голям маншет (например от сините диански ) и при стругар отнемаш от вътешния диаметър на цилиндъра .Моят съсед е с някакъв маншет Ф27,6 и стана добре.Надявам се да съм ти бил полезен.
 

birri

Новодошъл
Не ми се пипа цилиндъра щото е перфектно полиран.
Ако някой е поръчвал от "микромакс" ф26 за бам ако може да даде номера на детайла.
 

birri

Новодошъл
В помощ на колегите с по-малък... цилиндър.
След няколкодневно четене на руски, украински и западни форуми
събрах следната информация: маншет за cometa 220 300 400 - външен ф26мм вътрешен ф15мм,
и на няколко места го дават че става за BAM 30-1.
Поръчах такъв от "бункера" за 10 кинта. Измерен с някакъв калпав шублер е 26,6.
Изглежда добре изработен, но не съм го пробвал щото вече сглобих пушката със стария, който си беше наред.
Мисля че това може да е решението за хора които са си купили BAM с идея (заблуда) че ще ползват диански консумативи.
 

Marin

Новодошъл
А за б21 в кои магазин могат да се намерят пружина/маншет от Диана?
 

gogo tinkov

Редовен Потребител
Здравейте колеги,

не съм сигурен че точно тук и е мястото на тая тема, но ще си питам, за всеки случай.

Неотдавна имах удоволствието да пострелям с ВАМ 21. :yahoo:
Хубава пушка, бие доста точно и на 30м и на 50.
Самр един проблем - много тежък спусък. Сума ти съчми отлетяха в бялото.
И аз и другия "стрелец" не сме майстори, та не се решихме да бърникаме по механизъма.
Има ли някаква инструкция по въпроса, или трябва да се занесе на майстор?!

Поздрави и ръка да не трепне :goodbye:,
гого
 

st_beer

Редовен Потребител
Спусъка става приказен и хубав. Трябва обаче да се разглоби и да се полират и смажат триещите части в спусъка. Това на снимката е разглобен спусък на БАМ 21. Трябва да кажа ,че не е много лесна работата и трябва да събереш смелост да го пръснеш и търпение да го сглобиш.
 

sniper elite

Потребител
Здравейте ,не открих тема за Бам 19 и ще пиша в тази.
Интересува ме като групираност конкретната пушка какво позволява във фабричен вид /ако има и снимки ще е супер/.
Търпи ли тунинг ,като поставяне на ГП ,има ли възможност за ПИПАНЕ на спусъка.
Има ли ефект от манипулациите ,положителен,/задоволителна групираност като за пружинка/.
Реална скорост при калибър 5.5 .
Троши ли оптики със ОБИКНОВЕНА пружина.
Четох ДОСТА ИЗ ФОРУМА , наясно съм че не трябва да чакам чудеса от пружинка ,съпоставима с ПЦП.
Насочил съм се към марката заради това че не е скъпа ,а на мен ми трябва работна пушка.
Няма да ходя по състезания .
Основно за ЗАБАВНА СТРЕЛБА .
Извинявам се за многото въпроси, но съм лаик по темата .
Ако има човек минал по този път ,ще бъда благодарен да сподели мнение.
Не открих много негативни мнения относно китайците /БАМ/ ,повечето бяха положителни,и за това се насочих към тях.
Приемам препоръки всякакви.:cheers:.
 
Последна промяна:

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
Здравейте,на някой колега да му се намира останал маншет за БАМ30 би трябвало да е от големите,че гони 28мм.
Уплътнение за цев и пружина,ако не ще търся нейде по магазините.
 

Беселин

Потребител
Колеги здравейте,
замислям се дали да не си взема още една пружинка ей така за разнообразие и забавление за стрелба само по мишени като отида на бунгалото.Спрял съм се на BAM-19 защото от едно време знам, че е копие на Gamo 440 и уплътненията и пружината са достъпен консуматив по оръжейните магазини.Някой да има мнение за качеството на BAM напоследък?Преди около 8-9 години отзивите бяха добри, но се чудя дали не са занижили качеството като повечето производители на пружинни пушки?
 

pakfa

Редовен Потребител
Здравейте на всички!
Скоро си купих BAM XS-B30. Предишния собственик е сменял пружина, маншет и уплътнение към цевта. Опитах да я прострелям,
но попаденията бяха в дясно. Корекцията от мерника не даде резултат и при внимателно оглеждане забелязах, че мушката е наклонена в ляво. Въпроса ми е как може да се избие втулката на която е монтирана мушката (детайл 66 от схемата по-горе) , за да може да се коригира положението и.
 

pakfa

Редовен Потребител
Здравейте отново. Мушката е оправена вече, но пушката отказва да стреля нормално с добавка от неприятен откат. В крайна сметка я разглобих - маншета и пружината са за смяна. Маншета е по-малък, а пружината е смачкана до 25см. Прозвънях няколко магазина , но никъде нямат. Ще съм благодарен , ако ме насочите към магазини в които има налични части. Маншета е за 26мм цилиндър.
 
Последна промяна:
Нагоре