ЦЕВИ - видове, проблеми , почистване, дулна фаска.

Sen

Редовен Потребител
Преградите на модератора като са обърнати назад в посока към цевната кутия, съвсем не виждам как ще успеем да извадим всички парченца... Може би с времето ще излязат.
А колко мръсна беше цевта...
 

lynx

Редовен Потребител
Аз бих пробвал с изправена като игла рибарска кукичка, привързана отпред на нещо тънко, дълго и НЕметално.
Дървено шишче или нещо подобно...
 

Sen

Редовен Потребител
Да, и с дървена кукичка пробвах, издялках я от пръчица за суши. Парцалчето е от много тънка памучна материя. Съвсем разнищено е вече, на отделни нишки. И всички за зачекнати на пластмасовите прегради на това невероятно Гамо. Изобщо не е мислено за чистене на цевта на тази пушка и модераторът не се развива от цевта.
Бюджетна пушка + малкото ми опит, признавам си го. Досега такива проблеми с крикета, вулкана или матадора не съм имал, а ги чистя със същата материя...

Изкарахме го, егати колосалната играчка!! Благодаря на всички отзовали се.
 
Последна промяна от модератор:

sevdaka80

Редовен Потребител
Когато читсиш цевта я чисти през сламка за пиене вкарана в модела или там каквото е, и издърпват парцалчетата през нея с корда.
 

Sen

Редовен Потребител
Когато читсиш цевта я чисти през сламка за пиене вкарана в модела или там каквото е, и издърпват парцалчетата през нея с корда.
Sevdaka, така правя, за да прекарам кордата без да се спре в преградите на модера, то се знае. Но при издърпването на самото парцалче махам сламката. Или казваш всъщност да НЕ я махам и да изтеглям и самото парцалче през сламката? ;) 4 пушки съм чистил досега без никакъв проблем. Тая дивотия с Гамото стана, защото преградите му вътре са от пластмаса и при изливането им са останали остри ръбове и неравности, за които лесно се закача текстила - виждаше се докато зяпах в модера под силна светлина. Ще внимаваме повече със собственика вече.
 

DeadShot

Редовен Потребител
Защо не пробвате да я чистите в обратна посока следващия път?Може да не закача в шайбите вътре.
 

Sen

Редовен Потребител
Защо не пробвате да я чистите в обратна посока следващия път?Може да не закача в шайбите вътре.
Точно това написах на ЛС на колега токущо. Отсега насетне ще е така. За да е по посока на наклона на преградите и да не се закача в тях толкова.
Преди малко не писах, че докато гледах в модератора, доколкото е възможно, ясно се виждаха и останали стърчащи парченца от изливането на пластмасата в калъпа... :mad: Вярно, пцп за 270€, ама все пак.... Как няма да се закача.
 

anibis

Редовен Потребител
Парцалчето се накъса вече. Стана предимно с комплекта за почистване, не съм стъргал цевта. Сега стрелям на сухо, но само едно малко парченце излезе. 2 см/3 см беше парцалчето, не е голямо. Колко време ще му трябва да излезе от тоя проклет модератор?
Може и никога да не излезе,има да се върти блъска в камерите,и никога да не уцели отвора.
 

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
Сега отидох да пусна няколко чашки с Ижа еми ебати ужаса на 20м 10см разсейка,викам баси махнах 8цата същото,пуснах няколко чашки към звездите обаче чашките правят зверски спирали.Като монтирах цевта и гледах,че нарезите почват като с ръб и когато вкарвам чашката се усеща доста.Не знам сега това мога ли да го полирам ли какво да го правя,че ще усуча пушката в някой дирек.Цевта е чз.
 

sevdaka80

Редовен Потребител
Sevdaka, така правя, за да прекарам кордата без да се спре в преградите на модера, то се знае. Но при издърпването на самото парцалче махам сламката. Или казваш всъщност да НЕ я махам и да изтеглям и самото парцалче през сламката? ;) 4 пушки съм чистил досега без никакъв проблем. Тая дивотия с Гамото стана, защото преградите му вътре са от пластмаса и при изливането им са останали остри ръбове и неравности, за които лесно се закача текстила - виждаше се докато зяпах в модера под силна светлина. Ще внимаваме повече със собственика вече.
Точно така,изтегляй през сламката. ;)
 
  • Харесвам
Reactions: Sen

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Там входа трябва да е райберован на плавен преход от участък без нарези или слабо изразени до пълен нарез в рамките на една дължина на чашката.
 

DeadShot

Редовен Потребител
Колеги,имам един лек проблем.Пушката е БТ в калибър 6.35мм.С JSB 2.2гр пушката прави спирали.Групира прилично (25-27мм на 50м) но на ниски скорости (260-270 но пак със спирала) от там нагоре ги сее. При стрелба във въздуха се виждат ясно спиралите на чашката.Но при Жсб 1.645грама няма и помен от спирала и прави страхотни групи.Възможно ли е да го прави това от фаската на цевта?Зора е там,че аз искам да стрелям с 2.2гр с 280-290мс..
 

Attachments

  • IMG_20180212_180125.jpg
    IMG_20180212_180125.jpg
    131 KB · Прегледи: 106
  • IMG_20180212_180102.jpg
    IMG_20180212_180102.jpg
    142.1 KB · Прегледи: 101

sts1969

Редовен Потребител
Какво си навил отпред на цевта, модер, отсекател? Пробвай с отсекател да видиш резултата дали няма да се подобри, след това ще се търси причината.
 

DeadShot

Редовен Потребител
С модератор стрелям принципно.Не закача абсолютно никъде,нарочно пробвах и с по-широки шайби.Пробвах и без СМ разлика няма.
 
Нагоре