ЦЕВИ - видове, проблеми , почистване, дулна фаска.

Dominus

Редовен Потребител
Бланковете на LW в кал.4,5 не се нуждаят от чистене и са в кондиция по всяко време
 

andi

Редовен Потребител
Верно беше отдавна , Оги не беше виждал още на живо ПЦП и специално беше дошъл да види различни модели .
 

Sen

Редовен Потребител
Комплект за почистване на цеви в различен калибър:
http://www.patchworm.com/patchworm.html
Пристигна вчера, отне му 12 дни, приятна изненада за пратка, пътуваща по празниците.
Комплект с приставки, всеки цвят е за различен калибър. Почистващите парцалчета ще бъдат заменени с мои, разбира се, след като свършат ;)
Не знам дали мога да я нарека "корда", по-скоро е като пластмасова "проволка". Има си стоп, който да държи приставката и парцалчето, както се вижда на снимките.
Тествах, доста удобно се оказа.
Опитах дори да нанижда напоени тампони VFG, бяха ми останали от преди време - и с тях се получи съвсем добре ;)
На това видео се вижда по-ясно, ако превъртите на 06:00:

Нищо ново в тази концепция, зная, че почти всеки във форума си е измайсторил по-прости или по-сложни средства като вариация на този принцип на почистване.
Просто на мен ми се стори удобно изработено по този начин и... рекламата си свърши работата :D
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    190.5 KB · Прегледи: 70
  • 2.jpg
    2.jpg
    178.3 KB · Прегледи: 68
  • 3.jpg
    3.jpg
    151.1 KB · Прегледи: 71
  • 4.jpg
    4.jpg
    235.2 KB · Прегледи: 70

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Хе, хе, идеята я ползвам отдавна(споделял съм я също). Аз си нанизвам едно парче пластмасова втулка(изрязано от една химикалка), която се законтря на клупче(възел), който съм направил на кордата(аз и без това я ползвам двойна)....Като си намериш правилния рамер на парцалчето, наистина си върви гладко и чисти добре само с 3-4 минавания.
 
  • Харесвам
Reactions: Sen

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Корда от косачка за трева. Държи се по-добре от "рибарската". Има я в различни дебелини и цветове.
 

Sen

Редовен Потребител
От къде го поръча тук нЯщо?Колко пари излезе?
Цената е 11.50 $. Можеш да го поръчаш директно от сайта на производителя, който упоменах по-горе, ето принтскрийн от двете цени (по-високата е с включена твърда пластмасова кутия):
upload_2018-1-4_13-59-3.jpeg
Аз лично поръчах от ибей от гледна точка сигурност - нямам идея до колко е сигурен сайта на производителя:

https://www.ebay.com/itm/PatchWorm-...hash=item1e7185c3ef:m:mMWKo4yDZMPL1oksXebi8Hw

Доставката си е неприятна като цена, признавам: 15$. Повече от самия артикул, ама като идва отвъд "Голямата вода"... ;)
 

andi

Редовен Потребител
Чистя нарезните само с корда от 1988г . и най зор ми е да чистя 17 кал . От 6,35 нагоре е лесно
 

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
Понякога .177 го чистя с клечка за уши,като първото памуче го намаслявам а 2рото е сухо.Избутвам го с един връх от въдица (вибростъкло),но това вече зависи и от устройството на самата пушка.
 

Sen

Редовен Потребител
Колеги, дайте акъл как да изкраме парцалче за почистване на цев от цев... :oops:
Едно Гамо Urban/Chacal, цевта беше скандално мръсна. Петото или шестото остана вътре на границата между модератора и цевта, а той не се сваля.
Някакви идеи?
 

sts1969

Редовен Потребител
Сплескваш върха на един електрод, оформяш го като връх на отвертка, с пиличка го правиш тризъбец с остри ръбове...и го въртиш внимателно в цевта на ръка с натиск...парцалчето малко по малко ще се разнищи.
 

Sen

Редовен Потребител
Сплескваш върха на един електрод, оформяш го като връх на отвертка, с пиличка го правиш тризъбец с остри ръбове...и го въртиш внимателно в цевта на ръка с натиск...парцалчето малко по малко ще се разнищи.
А като се разнищи? При някаква малка пропускливост изстрел на сухо ли? Успявам да перкарам електрода, но не успявам да изкарам никакви парченца...
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Бърканет с метални предмети в цевта е...
Опитай да вкараш един тампон за почистване на цев и да произведеш изстрел.
 

anibis

Редовен Потребител
Желязо хич не е хубаво да прекарваш през нарезите,няма значение че ще внимаваш но...
Това е малко по-добрия вариант,вземаш Ф/5мм пръчка месинг или бронз, ако пушката е 5.5мм
С чука е сплескваш да стане като права отвертка,и от едната страна е правиш като кука рибарска,да си има контра на шмиргела ще подострите,почваш да натискаш и с натискането навиваш,контрата ще засече парцалчето и ще го изкарате.
 

didarai

Редовен Потребител
Ако все пак стигнеш до вкарването на метални предмети в цевта , ето каква да е формата .
Кукичка , която е като нож заточена . Хем реже , хем закача и лека полека парцала излиза .
Може да заточиш шомпол от тези с полимерното покритие , или да сложиш на няколко места шлаух(изолирбанд) да не търка в цевта .
index.php
 

Sen

Редовен Потребител
Парцалчето се накъса вече. Стана предимно с комплекта за почистване, не съм стъргал цевта. Сега стрелям на сухо, но само едно малко парченце излезе. 2 см/3 см беше парцалчето, не е голямо. Колко време ще му трябва да излезе от тоя проклет модератор?
 
Нагоре