ЦЕВИ - видове, проблеми , почистване, дулна фаска.

anibis

Редовен Потребител
Възможно ли е да го прави това от фаската на цевта
Щом ти групирва добре с 1.64гр това не е от фаската,това е от самата цев.Вие още не го ли разбрахте че дълги чашки и проектили не са за такива цеви!
 

Dominus

Редовен Потребител
На снимките ми се виждат някакви следи от триъгълни полета. Така ли е или е от снимките?
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Това с модер или без са прекарани на ръка?
Огледай добре входната фаска. Такъв проектил нема да лето направо. Може и дотиквача малко накриво да ги пъха.
 

sts1969

Редовен Потребител
Имах в предвид да пробваш със стрипер (отсекател), не напразно го наричат така, отвежда завихрящите струи далеч от полата на чашката при напускане на цевта.
product_7662.jpg
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Това не е всеядна цев. Повечето БТ-та ги харесват тези 1,64. Просто цевта си харесва конкретен проектил и щом с него стреля добре - с него трябва да я оставиш да си стреля. Още повече, че тук може да е определящ за по-дългата чашка и "чудесният" шок на хатсанските цеви. Въпросният дълъг проектил 2,2 гр. изобщо не ги харесва, а и си иска скорости около 300 м/с и нагоре.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
2,2 е специфичен проектил, доста цеви (Cz и LW) си го харесват, дори и с шок ако са, дори и с 275 м/с (групи 7-8 см, ама на 146 м).
Има и МК2 вариант, по-къс, който също се държи добре, но пак ако цевта си го хареса.
Ако са отстранени всички "чаплъци" оставени от комшиите, то наистина цевта ще си каже какво харесва или не. Понякога турските цеви стават доста добри след полиране(вкл. и шока, но си остава).
Преди доста време, едно "старо" БТ от далечната 2012 (купено ново в турски магазин за 390 лв!!!) стреляше "уникално" неточно със всякакви проектили, Фаски и от двата края на цевта не помогнаха почти с нищо.
Накрая собственика се реши да мине 2-3 илядо ръце с пастичка. Оказаха се малко, и само шока беше минат още 2 илядо пъти. Накрая 1 час(без да се броят минаванията) беше само с кече минавана. Абе 2-3 седмици вечерно занимание, репетиране на "канап и парцал в ре-минор", както се шегуваше той.
Лъсна като огледало, нооооо се и "отпуши" и не само почна да прави групи, но стана и "всеядна".
От тогавашните проектили, най-хареса в новия си вид учудващо корейските с острия връх, а JSB-то 1,645 летеше с 310.
Нямаше по това време 2,2 за тестове, но с лети и ковани "куршумчета" също стреляше много добре.
Тестовете бяха предимно на 120 м.
За съжаление, 2015 г. собственика се спомина(лека му пръст) и пушката била подарена на някакъв роднина, който после разбрах че я "скъсил" с ножовката....
 

DeadShot

Редовен Потребител
Днес не се стърпях и навих ударника с 2 оборота.Тя пък взе да стреля..Явно е искала точно определена скорост.С баракудата само и единствено на 280мс стреля добре.Явно и при 2.2 е така. На 50м не пропуска гилзи от 12кал. ловна пушка.Като се има предвид вятъра на пориви от ляво на дясно мисля,че групата е отлична.Изстрелите са 8.
 

Attachments

  • IMG_20180224_114002.jpg
    IMG_20180224_114002.jpg
    93.3 KB · Прегледи: 109
  • IMG_20180224_120804.jpg
    IMG_20180224_120804.jpg
    129.1 KB · Прегледи: 105

Dominus

Редовен Потребител
Сега отидох да пусна няколко чашки с Ижа еми ебати ужаса на 20м 10см разсейка,викам баси махнах 8цата същото,пуснах няколко чашки към звездите обаче чашките правят зверски спирали.Като монтирах цевта и гледах,че нарезите почват като с ръб и когато вкарвам чашката се усеща доста.Не знам сега това мога ли да го полирам ли какво да го правя,че ще усуча пушката в някой дирек.Цевта е чз.
Цевта ти беше със страшно крива дулна фаска. Центровах цевта по отвора /биене +- 0,005/ 0,01 по диаметър и я забърсах леко. Светна като полумесец. Уж правих и видео, ама нищо не съм записал. Както и да е, това е бил основният проблем. Освен това има две полета, които са по-високи от останалите. Предполагам че при нарязването нещо не е било съвсем 6, но това е доста често при чешките цеви, а и няма управия. Иначе самата цев е доста читава по протежение. Чашката се движи плътно. Няма тътрене и шока е добър.
Вярвам че ще се представя, като за друга лига.
 

andi

Редовен Потребител
Повечето цеви в 6,35 , които стрелят много добре с 1,645 , стрелят още по-добре с 2,2г . И то в по-широк диапазон на скоростта ( в сравнение с лекото ) - от 240 до 300 2,2 летят супер .
Само в горния диапазон са малко орязани . Досега не ми е минавала цев дето да ги стреля добре над 315-320 мс .
 

anibis

Редовен Потребител
Вече имам точната цев в 25кал. за тежки проектили, за над 100м+която ще групирва доооста по-добре,от познатите ни цеви LW,CZ с твист 450мм
Цевта е 12 нарезна,без шок 600мм 16мм твист 405мм. Цевта е Лобаев отвътре изглежда просто прекрасно,много добре нарязва чашките.
С тоя твист казват че може да се стреля с пълнотелки/лети проектиили,и ако нямате може да се стреля с 2.2гр JSB или някой друга дълга и тежка чашка.
Твиста е направен хем да се стреля с дълга и тежка чашка,и най вече с пълнотелки.

 

Attachments

  • CIMG0082.JPG
    CIMG0082.JPG
    702.5 KB · Прегледи: 138
  • CIMG0052.JPG
    CIMG0052.JPG
    312.4 KB · Прегледи: 138
Последна промяна:

anibis

Редовен Потребител
Колеги ме питаха специално за стрелба с лети проектили/бонбонки/ 2гр 2.5гр какъв трябва да е твиста за 22кал.
Дават го 416мм. Но аз лично ако тръгна да купувам такава цев ще е взема в 405мм твист.
 
7

7842

Гост
ЛВ полигонал,6.35 мм.,60 см,6 канала,пушка Дейстейт Ренджър.Почистих я с месингова четка от комплекта за почистване,после с пластмасовата четка,след това я смазах с Балистол.Чашки JSB 2.2 гр.,измих ги с вода с веро,подсуших,после ги смазах с WD-40,страхотни скорости на въздух.Групата е колкото малка кутийка от чашки на 120 м.мерено с далекомер.Вече стрелби на 60-70 метра не ме кефят.Не мога да снимам групата защото е на един стълб върху табелката Високо напрежение:).Ако има маса с опора групата ще е перфектна на тази дистанция.Жалко че няма по тежки проектили 2.8-3.0 гр.Ето скоростите с които ги мята:cheers:
 

Attachments

  • 20180315_195811.jpg
    20180315_195811.jpg
    199.2 KB · Прегледи: 92
Последна промяна от модератор:

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Почистих я с месингова четка от комплекта за почистване,после с пластмасовата четка,след това я смазах с Балистол.Чашки JSB 2.2 гр.,измих ги с вода с веро,подсуших,после ги смазах с WD-40,
А преди тези манипулации как беше?Това с верото...
 

Sen

Редовен Потребител
Какво е правено по пушката, за да достигне тези скорости с 2.2 грама?
 
7

7842

Гост
20180124_132407.jpg
Какво е правено по пушката, за да достигне тези скорости с 2.2 грама?
Пушката излиза от фабриката 80 ft/lbs (107,8 J).Daystate Air Ranger .25 когато не е за пазар с ограничение в джаулите излиза в две версии 60 ft/lbs и 80 ft/lbs,моята е 80.Само съм променил реглажа на болта на ударника.Цевта и не е оригиналната,сменена е с ЛВ полигонал и вероятно за това харесва тези скорости,любопитно ми е какъв е твиста защото не го знам дали е стандартният .Като съм я разглобявал съм замерил карантията и записал за да дам на колега за жокер.Ето какъв е клапана,пружина,ударник,отвори и т.

Това е.
 
Последна промяна от модератор:

Dominus

Редовен Потребител
Пушката излиза от фабриката 80 ft/lbs (107,8 J).Цевта и не е оригиналната,сменена е с ЛВ полигонал и вероятно за това харесва тези скорости,любопитно ми е какъв е твиста защото не го знам дали е стандартният .
Туист (Извъртане/Извиване). Туист е правилното название. Всичко от ЛВ е с туист рейт 450мм, като има ограничени серии в кал.7,62 и 9мм с туист рейт 406мм.
http://www.lothar-walther.de/163.php
 
7

7842

Гост
Туист (Извъртане/Извиване). Туист е правилното название. Всичко от ЛВ е с туист рейт 450мм, като има ограничени серии в кал.7,62 и 9мм с туист рейт 406мм.
http://www.lothar-walther.de/163.php
Павка чета го и гледам че пише със шок или без за 6.35 мм. са 10 канала,а при мен са 6
 

Dominus

Редовен Потребител
Не мога да ти отговоря. Това е което е дал въпросният производител. Дали е печатна грешка или нещо друго могат само те да кажат. За туиста ти съм на 99% сигурен че е 450мм.
 
Нагоре