ЦЕВИ - видове, проблеми , почистване, дулна фаска.

Dominus

Редовен Потребител
По-скоро е правописна грешка. Ако се загледаш внимателно ще видиш, че всичко полигонално е с 6 полета, съответно 6 нареза.
Единствените с 10 полета са стандартно нарязаните в кал.6,35мм и вероятно грешката е прпенесена и на полигонала. Типичната грешка копи/пейст.
Не се вълнувай толкова. Не всеки може да реже цеви, а и качеството си личи още с първите изстрели.
 

andi

Редовен Потребител
Tozi Дейстейт като дойде нов в Пловдив си стреляше с около 115-120 дж с неговите съчми , и с малко над 125дж с леките Еваникс (сам янг) . Правеше 21-22 изстрела с тази фабрична мощност и настройки . Тогава нямаше JSB 2,2 .
После се смени цевта с ЛВ полигон , стандартен туист (450мм ) . Или ако си го учил с руски термини е твист (шаг нарезов е по-дълго и дори те не го ползват вече) .
Заради полигона дигна още скоростта , колко точно не помня . После малко се обра преразхода и изстрелите се увеличиха с 10тина .
Сега гледам е намалена на 110 дж - никакъв проблем за пушката и за цевта.
 
Последна промяна:

Sen

Редовен Потребител
Пушката излиза от фабриката 80 ft/lbs (107,8 J).Daystate Air Ranger .25 когато не е за пазар с ограничение в джаулите излиза в две версии 60 ft/lbs и 80 ft/lbs,моята е 80.Само съм променил реглажа на болта на ударника.Цевта и не е оригиналната,сменена е с ЛВ полигонал и вероятно за това харесва тези скорости,любопитно ми е какъв е твиста защото не го знам дали е стандартният .Като съм я разглобявал съм замерил карантията и записал за да дам на колега за жокер.Ето какъв е клапана,пружина,ударник,отвори и т.
Ясно, значи твоят "звяр" е Air Ranger Extreme. Пишат го 70 ft/lbs в тоя калибър на уебсайта им, ама като го нахраниш с по-тежките чашки очевидно стават повече. Пък и новата цев...
 

andi

Редовен Потребител
Голямата мода продължава, да се използват чужди думи копнати от къде ли не, после що не можем да се разберем :D
Прав си , имаме си българска дума : стъпка .
Ясно, значи твоят "звяр" е Air Ranger Extreme. Пишат го 70 ft/lbs в тоя калибър на уебсайта им, ама като го нахраниш с по-тежките чашки очевидно стават повече. Пък и новата цев...
Купен е като Air Ranger 80 (ft/lbs ) . 6,35 бяха 60 и 80 , 5,5мм се водеха 40 и 60 . Като 40 в 5,5 и 60 в 6,35 тогава бяха с по-къса заглушена цев , а по-мощните с 60 см гола .
Сега защо го водят 70 ? Да не е друг модел ?
 

Sen

Редовен Потребител
Сериозна каша е из сайтовете, пишат различни неща. Даже и в уебсайта на daystate, където кликаш върху линк Air Ranger и те води към Air Ranger Extreme:
http://www.daystate.com/air-ranger.htm
Вижда се на спецификациите, че е наречен Air Ranger Extreme и в 6.35 е даден 70 fpe.
Най-добре май го обяснява Ед във видео от преди няколко години:
Очевидно Air Ranger е пушката с енергия 60 fpe в .25, а Air Ranger Extreme е по-мощният вариант в .25 с енергия 80 fpe.
 
7

7842

Гост
Сериозна каша е из сайтовете, пишат различни неща. Даже и в уебсайта на daystate, където кликаш върху линк Air Ranger и те води към Air Ranger Extreme:
http://www.daystate.com/air-ranger.htm
Вижда се на спецификациите, че е наречен Air Ranger Extreme и в 6.35 е даден 70 fpe.
Най-добре май го обяснява Ед във видео от преди няколко години:
Очевидно Air Ranger е пушката с енергия 60 fpe в .25, а Air Ranger Extreme е по-мощният вариант в .25 с енергия 80 fpe.
Точно така.Вижте като стреля с 1.645 гр. как ги вее.А може още да се надуе мощноста,но няма по тежки проектили.
 

anibis

Редовен Потребител
Туист,твист,стъпка, все тая,важното е да се разбираме за какво си говорим.
Туист/ танц от 50-те години,твист танц/брейк -въртя се,стъпка си е стъпка.
 
Последна промяна:
7

7842

Гост
Повечето цеви в 6,35 , които стрелят много добре с 1,645 , стрелят още по-добре с 2,2г . И то в по-широк диапазон на скоростта ( в сравнение с лекото ) - от 240 до 300 2,2 летят супер .
Само в горния диапазон са малко орязани . Досега не ми е минавала цев дето да ги стреля добре над 315-320 мс .
Tozi Дейстейт като дойде нов в Пловдив си стреляше с около 115-120 дж с неговите съчми , и с малко над 125дж с леките Еваникс (сам янг) . Правеше 21-22 изстрела с тази фабрична мощност и настройки . Тогава нямаше JSB 2,2 .
После се смени цевта с ЛВ полигон , стандартен туист (450мм ) . Или ако си го учил с руски термини е твист (шаг нарезов е по-дълго и дори те не го ползват вече) .
Заради полигона дигна още скоростта , колко точно не помня . После малко се обра преразхода и изстрелите се увеличиха с 10тина .
Сега гледам е намалена на 110 дж - никакъв проблем за пушката и за цевта.
Вчера беше много приятно време и реших да пострелям.Но групата не е добра защото скоростта е висока.Когато падне налягането и скоростите слязат около 300 м/с групата се събира доста прилично.Така както е сега има мощност,но точността не е на ниво.Всички искат да надуват пушките си с много джаули,а аз трябва да я намалявам(скопявам) за съжаление:(.Нямам тежки проектили за да влезе в час.Не разполагах с 1.645 гр. и с тях да стрелям да видя с колко ги изстрелва,макар че видях на клипа на Ted Holdover че ги стреля с 360 м/с.Имам JSB и Baracuda:cheers:
 

Attachments

  • 20180401_114028.jpg
    20180401_114028.jpg
    225.5 KB · Прегледи: 71
  • 20180401_114802.jpg
    20180401_114802.jpg
    256.4 KB · Прегледи: 67
Последна промяна от модератор:

DGman

Редовен Потребител
Една молба към Пеко
Сподели моля как става тоя номер с полирането
Сигурен съм че и на други ще им е интересно
 

dberov

Редовен Потребител
...как става тоя номер с полирането
Понеже задаваш въпроса тук, явно питаш за полиране на цев.
Най безопасното а според мен и най качествено полиране на една цев става с мноооого стреляне.
Иначе единия метод за полиране в домашни условия е с памучно въженце, на което се правят възли през десетина сантиметра и с най фина полир паста се прекарва в двете посоки около 1000 тека.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Аз съм го препоръчвал с възли, в които е привързано памучно парцалче, като възлите са по-малки от диаметъра на чашката.
Целта е парцалчето да уплътнява, както при чистенето, но с доста по-слабо усилие да върви вътре.Премерва се дължината така, че първият и последният възел да са 1/2 от дължината на цевта. При всяко следвашо минаване, леко се завърта въженцето.
На една пружинка, го правихме с един тънък шиш, на който бяха нанизани 8 тройки тампони за почистване, като през един бяха нацапани с паста. Между тях беше нанизан термо шлаух, който хващаше по половин тампон отпред и отзад и като го нагрееш, ги пристяха, и не дават да мърдат средните.
Този шиш също се върти всеки път на 90° като се изкара.
И в двата варианта, се тегли само напред, никога в двете посоки.
 
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Всеки е свободен да се упражнява върху пушката си, както прецени сам.;)
 

DGman

Редовен Потребител
Благодаря за бързите отговори
Разбрах какъв е замисълът
Не пречи да опитам Ще падне лъскане:cheers:
 

anibis

Редовен Потребител
Вчера търсих в руските форуми едни работи,и попаднах на новите им цеви.
Цевите са ги направили като при ФХ със сменяема вложка/лайнер/ но от бронз.
Смяната става,чрез избиване на бронзовата вложка,и слагане на друга,с друга стъпка примерно.
Много хубава идея,с един корпус,и 3-4 лайнери/цеви/
 

Attachments

  • m20mZs45wO8.jpg
    m20mZs45wO8.jpg
    156.6 KB · Прегледи: 122
  • rffubkan97I.jpg
    rffubkan97I.jpg
    193 KB · Прегледи: 118
Нагоре