ЦЕВИ - видове, проблеми , почистване, дулна фаска.

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Така ли е,или не е така не мога да кажа на 100% но този руснак/който е навътре в нещата, и в Бенча/ може да му се вярва,така мисля аз.
На клипа казва и показва, че за сега цевите на Лобаев са едни от най добрите,също и за 6.35мм.ЛВ полигонал/бланка/ казва че не са му харесали резултатите.
Всичките цеви които показа руснака са с различен твист. и са .25 кал. Иначе той стреля с Егер цев ЛВ в 5.5мм твист 500мм.


Най добри но само в калибър 6,35 мм. сигурно. Щом той самия стреля с LW в 5,5 мм, а за 4,5 въобще не съм чувал Лобаев. Шампионите по Бенч в 4,5 мм с какви цеви са ? А пък за 16 джаула 4,5 мм полигонал не става.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Като гледам клипа, не видях такова нещо.
Бръкнал с камерата вътре в няколко цеви, но:
- явно е, че са пробирани преди това за негови проекти
- някои имат предварителна подготовка(полировка)
И къде е извода:
От тези няколко цеви, май еди коя си ще е най-добре.
Генерален извод не може да направиш.
А и като слушам, как приемат за много добри резултати група от 3 см на 53 м с такава цев и то с пълнотели проектили ???
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Миро, предполагам знаеш руски. Разрових и прочетох за тези Лобаев. Че като гледам снимки на групи на 30 метра в 5,5 мм от по 15 мм(10 мм център център), а аз правя на 34 метра група 6 мм (или 1,5 мм център център)
Точно този пич руснак дето иска да участва в Екстрим Бенч в САЩ. Точно той се принудил да вземе Лобаев щот нямало в Русия внос на LW бланки. И цевта дет показва е с поръчване , после е ходил да си я подбира в завода ...да не обяснявам цялата му тема....само едно кратко цитатче:

"Хотя нет. Надо рассказать про бланк от Лобаева.

Заказал я его, значит, как и хотел толстый 20мм и длинный - 700мм класса Н. Около месяца ждал. Написали - готов. Поехал в Тарусу, встретили, отвели в офис для отбора. Дали на выбор из 3ех бланков. Я уточнил - есть ли напор, и меня заверили, что есть, т.к. они притирами вручную его делают. Из нержавеющей стали. Хорошо, думаю, я. У меня с собой было 3 "прибора" для отбора стволов - шомпол, пули и лупа.
biggrin.gif

Первый бланк - действительно есть напор, но последняя треть ствола - раструб - сразу попросил это убрать.
Второй бланк почему-то класса К. Прогнал пулю, вроде бы напор ровный до конца почти. Рассмотрел пулю в лупу - а канал-то пульный - овальный!
frown.gif

Третий бланк класса Н. Прогнал пулю, напор первый 2-3 ствола, далее ровный канал без напора. Но пуля проходит достаточно равномерно, ни бочек, ни существенных сужений не обнаружил. Его и взял.
Качество обработки поверхности пульного канала не понравилось мне. Полировать и полировать еще...
И еще интересно, что на 6,35 12 нарезов, а не 6, как я привык в 5.5"


с една подбрана цев и да казва, че Лобаев са най-добри в клипа. По принцип все едно да твърдя, че китайските цеви са най добри в 4,5 мм, защото на Джон Харис(известем майстор на Аншуц и Фейн в UK) му попаднала една китайка преди 10-15 години за която твърди , че е по добра от всичките му цеви на Аншуц и Фейнверкбал.

П.П. в интерес на истината М2 Атман подбран в калибър 6,35 мм лобаев цев има в една тема снимка с група една дупка на 50 метра. (ма то за 6,35 при скорости над 280 м.с не е кой знае какво - то и Асани 6,35 правят такива)
 
Последна промяна:

Dominus

Редовен Потребител
Така е с лисицата и гроздето.
Относно подобни групи. Стигал съм до 50 изстрела в група 15мм на 50м и то от фт.
 

anibis

Редовен Потребител
Исках да видите и друго мнение,аз за мен си по-хубави цеви в 4.5мм от ЛВ няма.
Все пак този пич Николай-RusBear си е техен гуро както Алексей-Driver
Тука има и малко пристрастие,щом е наше то е най хубавото.
А и като слушам, как приемат за много добри резултати група от 3 см на 53 м с такава цев и то с пълнотели проектили
Пеко тая последната цев,ако знаеш за какво става на въпрос,нямаше въобще да пишеш глупости!
Тия цеви Ингвар са посредствени,евтини корейски боклуци.Но правят с различен твист и за това се купуват,тази цев не е от познатото ни качество.
Според теб групата е лоша на 53м 30мм. Няма каква да е по-хубава с тая посредствена цев,и с 3.5гр. ЛЯТ ЛОВЕН ПРОЕКТИЛ!!!
За тая цев,и за този проектил групата е повече от добра,ама аз какво разбирам....
 
Последна промяна:

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Миро, твоята цев на Атамана е LW 4.5 мм нормална с шок, подбрана от Алексей, нали не греша?
Иначе Николай съм цитирал за подбора на цев Лобаев. А Николай търсеше цев не за лети приектили, а за серийни чашки 6.35 мм. Със стандартни чашки корейските цеви също не стават- според Николай Рус Беър.
 

anibis

Редовен Потребител
Миро, твоята цев на Атамана е LW 4.5 мм нормална с шок, подбрана от Алексей, нали не греша?
Да, правено е по нея, полирване на нарезите фаска фходна изходна от Алексей,и на закрито 250т. Цевта е ЛВ 550мм неръждайвейка без шок.
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
щото Алексей предлага и услугата да ти подбере пушка в Атаман измежду 5-10 броя , мапример M2R FT и тази пушка е с Лотар Валтер нераждавейка с шок затова питах твоята цев каква е. Иначе Атаман Дейстейт Цар фт ми хареса на живо като го гледах в Уестън парк
 

anibis

Редовен Потребител
щото Алексей предлага и услугата да ти подбере пушка в Атаман измежду 5-10 броя , мапример M2R FT и тази пушка е с Лотар Валтер нераждавейка с шок затова питах твоята цев каква е. Иначе Атаман Дейстейт Цар фт ми хареса на живо като го гледах в Уестън парк
Може да ти избере каквото е най доброто,това съм сигурен в него. Но за М2 FT защо ги дава с шок цевите,не мога да ти кажа,има си +/- но моята си е без шок.
 

hawks

Редовен Потребител
ФТКС
Здравейте колеги , след нелеп инцидент изкривих цевта на Хатсан Галатиан. След прочитане на няколко теми разбрах ,че има надежда да се изправи.Ще ме насочите ли към способен човек в София ,или пък в провинцията , мога да изпратя с Еконт. Благодаря.
 

andi

Редовен Потребител
Често ми се налага да прострелвам различни ВО , да търся скорост или проектил за дадена цев . Забелязал съм нещо , което може да е полезно за някой .
Когато търсите съчма , преди да стреляте за група с нова съчма . пуснете в земята 10тина за да се омаже цевта с новото олово . Понякога и 4-5 са достатъчни . но за по сигурно 10тина.
 

miteto77bv

Потребител
Често ми се налага да прострелвам различни ВО , да търся скорост или проектил за дадена цев . Забелязал съм нещо , което може да е полезно за някой .
Когато търсите съчма , преди да стреляте за група с нова съчма . пуснете в земята 10тина за да се омаже цевта с новото олово . Понякога и 4-5 са достатъчни . но за по сигурно 10тина.
Добре е и бузите да си омажеш, и чак тогава да стреляш.:lol:
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Често ми се налага да прострелвам различни ВО , да търся скорост или проектил за дадена цев . Забелязал съм нещо , което може да е полезно за някой .
Когато търсите съчма , преди да стреляте за група с нова съчма . пуснете в земята 10тина за да се омаже цевта с новото олово . Понякога и 4-5 са достатъчни . но за по сигурно 10тина.
Така е. Старо като света, добре забравено и е добре да се припомня.
 

Raymon

Потребител
Здравейте колеги. Наскоро се сдобих с една цев която след доработка сложих на булпапа ми Хатсан БТ 65 днеска тествах как стреля и останах доста приятно изненадан. Качвам снимки на цевта и мишени с групи от по 5 изтрела от 25м. Интересно ми е дали някой може да познае каква е цевта
 

Attachments

  • 610B855C-806B-4E9C-B0F5-E5E9F348324B.jpeg
    610B855C-806B-4E9C-B0F5-E5E9F348324B.jpeg
    292.6 KB · Прегледи: 135
  • EB404E59-49F5-48AB-A62C-0C25E89095F4.jpeg
    EB404E59-49F5-48AB-A62C-0C25E89095F4.jpeg
    248 KB · Прегледи: 126
  • 83FABBB9-8486-46DB-ADFA-26A934E12C79.jpeg
    83FABBB9-8486-46DB-ADFA-26A934E12C79.jpeg
    160.5 KB · Прегледи: 124
  • 3709052E-87B9-458A-880B-43C0D73168B1.jpeg
    3709052E-87B9-458A-880B-43C0D73168B1.jpeg
    180.9 KB · Прегледи: 125
  • 29D9E824-80E2-42FB-9E58-BB1A179FCCE7.jpeg
    29D9E824-80E2-42FB-9E58-BB1A179FCCE7.jpeg
    208.8 KB · Прегледи: 121
  • 99DE9467-2FE0-4F29-9C91-3AD3628919A6.jpeg
    99DE9467-2FE0-4F29-9C91-3AD3628919A6.jpeg
    179.4 KB · Прегледи: 122
  • F97A01A5-CD6A-41B1-BEB6-F58EC94E853C.jpeg
    F97A01A5-CD6A-41B1-BEB6-F58EC94E853C.jpeg
    198.6 KB · Прегледи: 119

anibis

Редовен Потребител
За тия пари които даде за цевта, би трябвало да прави по-добри групи,но пък днеска беше голям ветрилник може и от това да не са дупка в дупка изстрелите ти.
 

Raymon

Потребител
Ами аз сглобих пушката и направо започнах да стрелям без да наместя скоростите понеже забравих хроното, другата седмица дано даде врвме за да мога да наглася всичко скорости, спусък и т.н. за да тествам цевта както трябва. Вчера сглобих пушката буквално на полето и все пак резултата е много добър.
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
За омазването с олово ........
Ако цевта е от дългите щаерски не важи...прави изключение...чистиш и веднага е точна...за съжаление след 100....120 изстрела чистиш пак. ,,,:)
 

luft9waffe

Редовен Потребител
И аз имам такава цев.HW.22,500mm.Чиста групира отлично до 150-тия изстрел.След 200 -никаква повторяемост.И то само с HN FTT-5,50.При по-големите субкалибри или при по-висока скорост иска чистене още по-често.
 

andi

Редовен Потребител
Писах го като съвет и общо правило за новите колеги .
И аз имам пушка с цев дето е в кондиция 2 изстрела след основно чистене , но това са по-скоро изключения .

ПП Спомням си когато се състезавах , на едно Ботево Самурая ми държеше пушката за да я чистя между две сесии , и беше много учуден . И по спомен станах 2ри тогава .
 
Последна промяна:
Нагоре